ye-logo.v1.2

На Хмельниччині порушників карантину повинна шукати поліція — Олег Балашов

Суспільство 7635

Їм може загрожувати адміністративна або кримінальна відповідальність.

Сьогодні, 23 березня, на брифінгу в Хмельницькій ОДА, виконувач обов’язків головного санітарного лікаря Хмельницької області Олег Балашов розповів про алгоритм роботи з жителями області, які днями повернулися з-за кордону. Він зазначив, що серед них виявлено осіб, які подали неправдиву інформацію про своє місце перебування. Тепер їх мають шукати правоохоронці.

За словами Олега Балашова, 20 березня 163 жителі Хмельницької області централізовано повернулися в Україну з-за кордону. Під час перетину державного кордону усі підписали «Інформативну згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів». У ній прописано вимоги до їх подальшої поведінки. Зокрема, обов’язок піти на двотижневу самоізоляцію. За порушення підписаної згоди люди можуть нести не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

«Усіх евакуйованих жителів області ми розбили по районах, — розповідає Олег Балашов. — Впродовж 14 днів спільно з лікарями первинної медико-санітарної допомоги й працівниками поліції контролюватимемо, чи ці люди дотримуються самоізоляції. Наразі з’ясували, що з 163 евакуйованих понад 140 жителів Хмельниччини прибули додому й засвідчили, що перебувають на місці. Ми знаємо їх конкретні адреси та з ким вони контактують — мається на увазі їх сім’я».

За порушення підписаної «згоди» людині може загрожувати не лише адміністративна, а кримінальна відповідальність

За порушення підписаної «згоди» людині може загрожувати не лише адміністративна, а кримінальна відповідальність. Фото: автора

Проте він зазначив, що орієнтовно 17 людей надали прикордонникам невірні контактні телефони або неправдиву інформацію про місце свого перебування. Наразі список цих порушників вже сформований і сьогодні, 23 березня, буде переданий правоохоронцям. Саме вони повинні встановити їх місце перебування.

«Скоро буде новий список громадян, яких сьогодні централізовано евакуюють з-за кордону. Вже формується додатковий потяг, який нині має перетнути державний кордон з громадянами України. З ними працюватимемо аналогічним способом», — зазначив в.о. головного санітарного лікаря Хмельницької області.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет додав, що наразі триває робота з Державною прикордонною службою України для встановлення жителів Хмельниччини, які самостійно повернулися додому.

«Поки ми володіємо цифрами, скільки громадян повернулися додому централізовано за допомогою держави. Проте ми маємо встановити, хто саме приїхав самостійно, — каже Дмитро Габінет. — Серед евакуйованих 20 березня жителів Хмельниччини не виявлено симптомів коронавірусу COVID-19».

За його словами, наразі також вивчається інформація щодо громадянина, який «не зовсім правильно» потрапив на територію Нетішина.

Нагадаємо, Хмельницький обласний лабораторний центр отримав ампліфікатор для виявлення коронавірусу COVID-19. На відміну від швидких тестів, нова техніка дозволяє виявляти інфекцію ще до появи симптомів. Проте наразі досліджень на ньому не проводять — медики чекають на супутні матеріали для діагностики.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському в чоловіка, який повернувся з Єгипту, підозрюють COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую