ye-logo.v1.2

Карантин для літніх людей: як їм допомогти та чим зайняти дозвілля

Суспільство 2269
Усім відомо, що для підтримки гарного настрою і зовнішності необхідно вести здоровий спосіб життя
Усім відомо, що для підтримки гарного настрою і зовнішності необхідно вести здоровий спосіб життя. Фото: ілюстративне з express.co.uk

Вони - в групі ризику, тож для них дуже важливо не виходити з дому.

Карантин в країні, який мав тривати до 3 квітня, продовжили до 24 квітня. Це означає, що потрібно ще місяць сидіти вдома і виконувати рекомендації медиків. Важко всім – і дітям, і дорослим, і пенсіонерам. Однак якщо дитина слухає батьків, які розуміють дану ситуацію, то з старшим поколінням дещо важче. Вони звикли їхати кільканадцять разів на ринок, аби прицінитися, їм терміново потрібно заплатити за комунальні, які приймають «лише» на пошті, а ще «на носі» садово-городні роботи. Як пояснити пенсіонерам, що потрібно дотримуватися карантину і водночас не навести паніки радить читачам сайту «Є» практичний психолог Наталія Ханецька.

«Перш за все зважайте, що люди на пенсії і так сидять вдома і їхній «вихід в світ» – це для них свято. Їм важко зрозуміти рекомендації медиків, які радять залишатися вдома. Однак саме літні люди є у зоні ризику. Саме тому, їм варто утримуватися від прогулянок у місто. Організуйте для них домашнє дозвілля. Прослідкуйте, щоб вони не сиділи постійно біля телевізорів або радіоприймачів і не слухати безкінечні новини. Коли ми стривожені, у нас з’являється страх, який пригнічує імунну систему. А хвороб у їхньому віці і так вистачає. Раджу сісти і пояснити батькам, що коронавірус – це хвороба, яка швидко розповсюджується і тому краще декілька тижнів пересидіти вдома, а ніж захворіти. Розповідайте це їм з проявом великої турботи. Нехай вони зрозуміють, що про них дбають і їх люблять», - розповідає Наталія Вікторівна.

Також психолог каже, що провести весело та корисно час в колі родини допоможуть настільні ігри. Окрім цього, разом можна розгадувати кросворди, почитати анекдоти, поскладати пазли та зайнятися різними логічними іграми.

«Усім відомо, що для підтримки гарного настрою і зовнішності необхідно вести здоровий спосіб життя. Хто сказав, ніби фітнес, аеробіка, біг це виключно для молодих. Існують комплекси вправ, спеціально розроблені лікарями для пенсіонерів. Ці методики допомагають новачкам поступово прийти до хороших результатів», - каже психолог.

Якщо ж батьки з вами не проживають, Наталія Ханецька радить під час карантину ще більше приділяти їм уваги.

«На сьогодні є безліч способів зв’язатися з батьками: від телефону до відеозв’язвку за допомогою гаджетів. Майте звичку щоранку завжди телефонувати до рідних, привітатися з ними і побажати гарного дня. Увечері, в ідеалі, добре б було вийти з ними на відеозв’язок, щоб разом попити чаю та поспілкуватися. Це створює ефект присутності, що дуже позитивно впливає на стосунки», - каже фахівець.

Читайте також: Як пережити карантин – поради психолога

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую