ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Оприлюднили документ про роботу ринків на території області

Суспільство 9675
Продуктові ринки області мають бути зачинені
Продуктові ринки області мають бути зачинені. Фото: Артема Баландіна

З’явився він на сайті облдержадміністрації сьогодні, 30 березня.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) Хмельницької ОДА ще у п’ятницю, на своєму позачерговому засіданні, прийняла рішення про заборону роботи ринків. Але на вихідні, принаймні у місті Хмельницькому, продуктові ринки працювали.

У п’ятницю, 27 березня, у коментарі сайту «Є» міський голова Олександр Симчишин зазначав, що рішення комісія ухвалила, але протоколу у міської ради немає.

«Якщо там буде заборона, то, звичайно ж, не працюватимуть. Але протокол маємо отримати ми і адміністрації ринків. Рішення комісії ТЕБ і НС є обов’язковими до виконання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Тим паче в період надзвичайної ситуації», – зазначив міський голова.

Протокол оприлюднили на сайті ОДА лише сьогодні (документ тут) і в ньому вказано «зобов’язати органи місцевого самоврядування заборонити здійснення торгівлі на продуктових ринках, крім тих, що здійснюють оптову торгівлю, за умови дотримання ними відповідних санітарних норм та відпуску продуктів харчування виключно суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію продуктів харчування для населення».

Повна заборона для ринків базується на інформації головного санітарного лікаря області про неможливість забезпечити належний санітарно-епідеміологічний стан продовольчих ринків на території області в умовах розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19.

В суботу, 28 березня, центральний продуктовий ринок у Хмельницькому частково працював. Фото Ірини Олійник.

Хронологія: з 17 березня міська рада обмежила роботу торгових- та торгово-розважальних центрів, ринків (окрім продуктових), магазинів (окрім продуктових і товарів господарського вжитку), кафе, барів, ресторанів, закладів громадського харчування і так далі.

Вже 19 березня, обласна комісія ТЕБ і НС зобов’язала органи місцевої влади на період карантину призупинити роботу ринків, у тому числі продуктових.

25 березня Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19», які знімають запроваджену на час карантину заборону щодо оптової торгівлі харчовими продуктами, торгівлі ветеринарними препаратами, здійснення ветеринарної практики, продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і садивних матеріалів, а також деяких інших видів діяльності.

27 березня продуктові ринки Хмельницького відновили роботу, а вже від сьогодні – 30 березня – знову не повинні працювати. 

До теми: У МОЗ визначили, в які медзаклади на Хмельниччині госпіталізуватимуть хворих з COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую