ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як карантин вплине на відвідини кладовищ у Провідну неділю

Суспільство 3398

У зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні тривають обмежувальні заходи.

Провідна неділя в Україні традиційно відзначається через тиждень після Великодня. У цей день християни моляться на кладовищі та запалюють свічки, згадують близьких та рідних, що померли.

Християни західного обряду (римо-католики та протестанти) поминатимуть душі померлих вже цієї неділі, 19 квітня, а християни східного обряду (греко-католики та православні) 26 квітня.

Через пандемію коронавірусу та карантинні обмеження, що діють в Україні, людям у поминальні дні рекомендують не збиратися групами. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів глава Нацполіції України Ігор Клименко.

«У поминальні дні для українців не вводитимуть додаткові обмеження на відвідини кладовищ. Однак ми просимо людей не збиратися великими групами та не йти на кладовище усією сім’єю», – зауважив він.

Глава Нацполіції водночас зазначив, що місцева влада повинна розповісти та пояснити людям про суворий масковий режим і спробувати «не дозволяти накривати столи на кладовищах».

У Хмельницькому кладовища будуть зачинені

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин під час брифінгу розповів, що кладовища міста у поминальні дні (19-20 та 25-26 квітня) будуть зачинені.

«На вході будуть висіти інформаційні таблички про те, що поминальні дні перенесені. Жодних освячень проводитися не будуть. Люди, які захочуть відвідати кладовища у ці дні повинні розуміти, що це порушуння карантину», - зазначив Олександр Сергійович.

Священнослужителі радять християнам дотримуватися карантину

Жодних богослужінь у Провідну неділю на римо-католицьких кладовищах відправлятися не будуть. Про це сайту «Є» розповів настоятель парафії Христа Царя Всесвіту отець Микола Лучинський.

«19 квітня ми пригадуємо не лише померлих, а й маємо велике свято - Божого Милосердя. В цей день усім вірним раджу долучитися до Літургій, яка буде транслюватися онлайн. Про перенесення Провідної неділі поки говорити зарано. Якщо буду така потреба, ми проведемо молебень на кладовищі після закінчення карантину», - зазначив отець Микола Лучинський.

Голова духовної ради міста Хмельницького, митрополит Хмельницького і Кам'янець-Подільського Православної Церкви України Антоній Махота розповів, що поминальні дні цього року будуть перенесені на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня).

«Таке рішення було прийнято Священним синодом Православної церкви України на своєму засіданні 9 квітня. Усі люди повинні насамперед дотримуватися карантину. Бог не фізична особа, який присутній у храмі на Тернопільській. Звичайно, це його земна домівка, але ніхто не забороняє молитися вдома. В час духовного форс-мажору нам потрібно усім згуртуватися, запастися терпінням і насамперед вижити. От виживимо і тоді підемо на кладовище поминати наших померлих», - розповів сайту «Є» митрополит Антоній Махота.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую