ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вимагали скасувати карантин і відкрити речовий ринок

Суспільство 9082
Кілька сотень хмельничан вимагали скасування карантину
Кілька сотень хмельничан вимагали скасування карантину. Фото: автора

Найперше свої вимоги хмельничани адресували міській владі та облдержадміністрації.

Сьогодні, 4 травня, кілька сотень людей зібралися на місцевому майдані Незалежності на акцію протесту. Переважна більшість присутніх були або підприємцями, або людьми, які працюють у закладах торгівлі. Вони вимагали скасувати карантин і дозволити місцевому бізнесу знов працювати. Зокрема, відновити роботу речового ринку. Крім того, на мітинг завітали представники міської влади та Хмельницької облдержадміністрації, чиї виступи навіть переросли у невелику словесну перепалку між посадовцями.

Цей мітинг проходив у досить незвичному вигляді. Організатори просили присутніх розійтися одне від одного хоча б на рівень витягнутої руки, щоб зберігати між собою вимушену дистанцію. Переважна більшість людей вдягнули захисні маски. Втім, іноді траплялися й ті, хто вирішив її не носити. До таких мітингарів підходили поліцейські й просили їх одягнути маску.

Половина учасників мітингу вдягнула білі футболки, які організатори роздавали перед початком акції протесту. На них було написано: «Конституція — закон» та закреслене слово «карантин». В руках хмельничани тримали плакати з гаслами: «Хочу купляти на ринках, а не в Епіцентрі», «Право на свободу», «Право на лікування»…

Організатори просили присутніх розійтися одне від одного хоча б на рівень витягнутої руки
Загалом на акції протесту зібралося кілька сотень людей
Хоча більшість присутніх вдягнули захисні маски, дехто проігнорував прохання організаторів акції

Присутні вимагали, щоб виконавчий комітет Хмельницької міської ради прийняв рішення скасувати карантин і відновити роботу закладів торгівлі. Зокрема, речового ринку. Підприємці обурювалися, що вони повинні сидіти вдома поки великі торгові мережі продовжують працювати. Як приклад, вони наводили рішення влади Черкас, Івано-Франківська та Мукачева.

До людей на майдан прийшли представники міської ради та облдержадміністрації. Спершу до присутніх звернувся Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Він пояснив, що таке рішення буде суперечити постанові Кабміну щодо запобігання розповсюдження COVID-19.

Читайте також: Карантин знову продовжили, але розповіли, що відкриють після 11 травня

За його словами, таке рішення виконкому буде незаконним. Відповідно це лише буде підставляти підприємців, які відновлять свою роботу. На них правоохоронці будуть складати протоколи про адміністративні правопорушення. Натомість, він вважає правильним, аби урядовці дали право органам місцевого самоврядування вирішувати, які саме карантинні заходи запроваджувати під час епідемії COVID-19, як це робиться в умовах сезонного розповсюдження грипу.

В руках хмельничани тримали плакати з різномастими гаслами
Наприклад, з гаслом «Право на лікування»
Та навіть «Право на виїзд закордон»

«Запровадження карантину 11 березня й подальше закриття ринків було правильним рішенням. Бо тоді потрібно було розірвати ланцюжки інфікування коронавірусом по всій Україні, — розповідає Олександр Симчишин під час мітингу. — Проте нині у самому Хмельницькому є лише четверо хворих на COVID-19. Переконаний, що в таких умовах було би правильним відновити роботу всіх ринків і бізнесу. Ми вже зверталися до Кабміну, щоб урядовці дали право органам місцевого самоврядування визначати карантинні заходи на місяцях».

Також міський голова закликав людей не вірити у фейки про те, що коронавірусу нібито не існує. Й закликав дотримуватися чинного законодавства.

Також присутніх обурювала робота «Епіцентру» в умовах карантину

Хоч мітингарі переважно поставилися до його слів з розумінням, міський голова ще кілька раз «брав слово» й говорив, що міська рада повторно звернеться до прем’єр-міністра проханням. До нього долучать й вимоги хмельницьких підприємців. Також він пояснив ситуацію щодо роботи гіпермаркету «Епіцентр».

«Мене також обурює несправедливість карантину, адже він повинен бути один для всіх. Як тільки була прийнята постанова Кабміну, ми спитали в урядовців, чому «Епіцентр» продовжує працювати. Нам показали лист за підписом прем’єр-міністра, яким і узаконили роботу цього гіпермаркету. Щоб довести, що «Епіцентр» продає не лише товари першої необхідності, минулого тижня ми зробили контрольну закупку будматеріалів і викликали поліцію. Правоохоронці 30 квітня склали адмінпротокол», — розповів Олександр Симчишин.

Натомість виступ голови Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета присутні сприйняли не так однозначно. Він пояснив, що буде говорити «непопулярні речі, які не всім сподобаються».

З представників місцевої влади з людьми спілкувалися Хмельницький міський голова Олександр Симчишин
Та голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет
У них присутні вимагали скасувати карантин

За словами Дмитра Габінета, Хмельницька міська рада 16 березня прийняла правильне рішення про закриття ринків ще до аналогічного рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Завдяки таким діям на Хмельниччині зберігається низький рівень захворюваності на COVID-19. Якби карантин не запровадили, в Україні міг повторитися італійський сценарій розвитку епідемії.

Читайте також: На Хмельниччині лише чотири продуктові ринки готові відновити роботу — ОДА

«Я дякую їм за таку позицію, якої вони дотримувалися до цього дня. Але ми нині бачимо, як в Україні проходять акції з вимогами зняти або пом’якшити карантин. Ви чули, що міський голова сказав про контрольну закупівлю в «Епіцентрі». Але чому її зробили саме тоді, коли уряд починає запроваджувати пом’якшення? — звернувся до людей Дмитро Габінет. — Повірте, послаблення будуть. Проте, чи можемо ми спрогнозувати ситуацію. Цієї суботи у Нетішині захворіло одинадцять людей, а в цілому по області — сімнадцять. Це результат святкування Великодня».

На питання людей, що він може зробити, голова облдержадміністрації заявив, що його завдання забезпечити роботу медичної сфери. Яка, на його погляд, у березні не була готова протидіяти ні коронавірусу, ні іншим епідеміям вірусних інфекцій.

Між представниками влади різних рівнів виникла невелика словесна перепалка
Олександр Симчишин просив Дмитра Габінета пояснити його заяву щодо роботи ринків

Опісля Дмитро Габінет заявив, що насправді міська влада має повноваження відновити роботу ринків за умови погодження Держпродспоживслужби. Проте він спершу не уточнив, що це стосується лише продовольчих ринків. Через це до голови ОДА підійшов заступник Хмельницького міського голови, щоб той пояснив свої слова, а далі й до нього звернувся Олександр Симчишин.

«Голова облдержадміністрації, посадова особа, представник президента України заявив, що ми маємо право відкривати ринки. Заявіть це у мікрофон і ми поведемо виконком та дозволимо роботу ринків», — заявив Хмельницький міський голова.

«Я голова облдержадміністрації, представник президента України й говорю у мікрофон, що Хмельницька міська комісія з ТЕБ і НС має право зібратися й дозволити працювати всім продуктовим ринкам в місті Хмельницькому. Я сказав про продуктові ринки, а не речовий», — наголосив Дмитро Габінет.

Читайте також: На Хмельниччині від коронавірусу одужали ще двоє людей

Після цієї короткої перепалки між представниками влади різних рівнів люди почали оборюватися від почутого. Втім невдовзі мітинг завершився. Організатори заявили, що чекатимуть на звернення Хмельницької міської влади до Кабміну щодо дозволу пом’якшити карантин. Якщо вони не почують від урядовців позитивного рішення, будуть вживатися й інші заходи. Зокрема, пропонується щодня збиратися на подібні мітинги.

Як проходила акція протесту, ви також можете переглянути у записі прямої трансляції мітингу від кореспондентів сайту «Є»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую