ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як у Хмельницькому борються з борщівником

Суспільство 4582
Найнебезпечнішими у борщівника є стебло і листя
Найнебезпечнішими у борщівника є стебло і листя. Фото: автора

Площа розростання цієї отруйної рослини у місті вже перевищила п’ять гектарів.

Його косять, викопують з коренем та всіляко позбуваються, а він не зникає. Мова йде про борщівник. Ця рослина настільки небезпечна, що для того, аби отримати опіки, достатньо до неї лише торкнутися.

За підрахунками Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, площа розростання цієї небезпечної рослини у місті становить 5,5 гектарів.

«У нас є приписи Держпродспоживслужби, згідно з якими ми проводимо боротьбу з борщівником. Щороку на це виділяються кошти з міського бюджету. Цього року ми отримали 385 тисяч гривень на викошування борщівника. До цієї роботи вже приступив приватний підприємець ФОП «Гаврилюк», з яким укладено дві угоди – на косіння борщівника поблизу водойм міста та у місцях загального користування. Даний підприємець має усі необхідні засоби захисту для скошування цієї отруйної рослини. Це єдиний дозволений метод боротьби з борщівником. Застосовувати пестициди у нас заборонено. Тендер на виконання цих робіт не проводився, через те, що ця сума була розділена на дві закупівлі і вона була меншою за 200 тисяч гривень. Згідно чинного законодавства до 19 квітня 2020 року тендерна процедура не оголошувалася, якщо сума угоди була нижчою 200 тисяч гривень. З 19 квітня тендер оголошується, якщо вартість предмета закупівлі більше 50 тисяч гривень. Договір про скошування борщівника на території міста був укладений на початку року», - розповіла сайту «Є» начальниця відділу благоустрою Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Тетяна Циб.

Згідно з сайтом «Прозорро», Управління ЖКГ Хмельницької міської ради дійсно уклали дві угоди на загальну суму 385 тисяч гривень. В обох випадках договіри були підписані з ФОП Гаврилюк Людмилою Іванівною. У базі даних і систем аналітики публічних закупівель ProZorro видно, що даний підприємець не вперше співпрацює з Управлінням ЖКГ. У березні майже за 109 тисяч гривень даний підрядник виконував роботи по викошуванні трави з домішками дерево-чагарникової рослинності на вулиці Бандери та в мікрорайоні Дубове.

Найчастіше у Хмельницькому борщівник можна зустріти вздовж доріг, річок, на пустирях, і навіть у дворах і міських парках. Тож обачним потрібно бути скрізь.

«У Хмельницькому зарості борщівника щороку збільшуються. Його скошують ще перед цвітінням, щоб не допустити розсіювання насіння, однак він не зникає. При цьому ми виявляємо нові осередки розростання. Це найчастіше трапляється на межі міста та району. Ми з однієї сторони дороги викошуємо борщівник, а з другої він росте висотою три метри. Зрозуміло, що боротьба з цією рослиною має бути не одностороння», - зазначає Тетяна Михайлівна.

Фото: dpss-ks.gov.ua

Читайте також: Сезон кліщів розпочався: скільки жителів Хмельниччини захворіли на хворобу Лайма

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую