ye-logo.v1.2

Громадські активісти створили карту коронавірусних закупівель

Суспільство 1949
Громадські активісти зазначають, що інформація на мапі постійно оновлюється
Громадські активісти зазначають, що інформація на мапі постійно оновлюється. Фото: ілюстративне pixabay.com

Кожен охочий може перевірити, які товари закуповувалися через поширення COVID-19.

Представники громадської організації «Антикорупційний штаб» розробили Карту коронавірусних закупівель. У ній розміщено інформацією про закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, засобів індивідуального захисту, які закуповувалися різними державними та комунальними закладами країни й, зокрема Хмельниччини.

«На просторах Інтернету можна знайти безліч статей про платне лікування від коронавірусу, — зазначають у ГО «Антикорупційний штаб». — Тому для уникнення таких ситуацій було розроблено Карту коронавірусних закупівель, на якій можна перевірити наявність усіх необхідних медичних засобів у будь-якому медичному закладі України».

Також представники цієї громадської організації додають, що люди не лише можуть слідкувати за станом закупівель, а й залишати скарги щодо виявлених порушень або відсутності тих чи інших засобів у місцевих медзакладах.

Втім, на карту нанесені не лише закупівлі, які проводилися медичними закладами. Також можна побачити, що купували інші установи за спрощеною процедурою через протидію COVID-19. Наприклад, ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» купував за такою процедурою антисептичну рідину для рук, респіратори ffp2, інфрачервоні термометри й сантрі-гель. Загальна сума придбаного склала 15 тисяч 280 гривень. Або Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва на понад тисячу гривень за період світової пандемії придбала різноманітні засоби для дезінфекції.

До теми: Хмельницькій інфекційній лікарні передали 20 кисневих концентраторів

Станом на ранок 26 травня загалом у Хмельницькій області було проведено такі закупівлі на майже 49 мільйонів гривень. Найбільшим замовником стала Хмельницька міська лікарня, яка придбала десять апаратів ШВЛ за 6 мільйонів 990 тисяч гривень.

На карті також розміщені «зрадливі» тендери, які були проведені за спрощеною процедурою для протидії коронавірусу, але не стосуються придбання медикаментів, медичної техніки, засобів індивідуального захисту чи дезінфекції. У Хмельницькому до списку таких тендерів потрапила Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Цей заклад з незрозумілих причин за такою процедурою, наприклад, купував телевізор, ноутбук, свинячу печінку тощо. Втім, ці закупівлі не досягали 200 тисяч й на той час могли проводитися без оголошення тендеру.

Читайте також: Богослужіння в храмах і рух приміського транспорту відновлюють. Але не скрізь

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую