ye-logo.v1.2

Ніщо не вічне, все ламається…

Суспільство 9204

Швейцарські годинники, підбори, парасольки, прикраси, фотографії та подушки – в Хмельницькому ремонтують усе

Відчуття, коли улюблена, але поламана річ перетворюється на щось на кшталт валізи без ручки, яку важко нести, але шкода викинути – знайоме кожному. Ця валіза ще довго слугувала б вірою і правдою своєму власнику, якби та ручка не відірвалася… Тому, прихопивши з собою сякий-такий «неробочий» мотлох, кореспонденти «Проскурівського телеграфу» вирушили місцевими майстернями, з надією його «оживити»
Хоча, кажуть, щасливці на час не зважають, проте першою на нашому дослідницькому шляху трапилася майстерня з ремонту годинників, що в приміщенні автовокзалу №2 (більше відомого хмельничанам під назвою «Старий автовокзал»). Саме тут, в невеличкому приміщенні, у майже могильній тиші майстер акуратно вправляв шестерню в годинниковий механізм. Приблизно такою ж за площею виявилася й майстерня ще одного годинникаря, котрого ми відшукали неподалік продовольчого ринку. За словами майстра, ремонтувати йому доводиться найрізноманітніші годинники. Інколи, навіть, приносять старовинні антикварні – з зозулею та боєм. Не кажучи вже про справжні швейцарські годинники захмарної вартості. Виявляється, чим дорожчий годинник – тим більше коштуватиме його ремонт. «Хоча не завжди потрібно щось лагодити, – зізнається майстер, – іноді достатньо поміняти батарейку на «хорошу». За нашими орієнтовними підрахунками, ремонт годинника обійдеться власнику приблизно в десяту частину від вартості. Навіть з появою у кожного з нас мобільного телефону якісний наручний годинник все одно залишився яскравим елементом стилю та вишуканості.
Вкоротити джинси, припасувати по фігурі спідницю, або прострочити жакет, що розійшовся по шву, в хмельницьких майстернях всім вдасться також без жодних проблем. Крім швейних ательє, свої послуги пропонують і швачки-одиначки. Телефони останніх нескладно знайти у будь-якій газеті з оголошеннями. А ціни у них, зазвичай, нижчі на кілька гривень. Проте, не кожна швачка погодиться «гратися» із дріб’язком. Майстерні з ремонту одягу ми відшукали на старому ринку, на розі вулиць Кам’янецької та Проскурівського підпілля, неподалік від готелю «Колос» та у мікрорайоні Гречани. У кожній із майстерень за вкорочені штани нам довелося б викласти 20 гривень і таку ж суму – за заміну «блискавки». До речі, як розповіли працівниці, це найпоширеніші прохання, з якими сюди звертаються клієнти. А ось розібратися з ремонтом шкіряних сумки та куртки, а також дублянки виявилося трохи складніше. Більшість звичайних ательє їх не приймає. Лише у будинку побуту «Південний Буг», що в районі «Юності», ми знайшли майстрів, котрі не лякаються «товстих матеріалів». Прошити шкіряну сумку, замінити «блискавку» на ній, або залатати шкіряний піджак так, щоб ніхто і не помітив – тут можна все. Ціна залежать від складності роботи.
Найзатребуваніший з усіх існуючих – ремонт взуття. Кіоски з однойменними вивісками в Хмельницькому можна помітити чи не на кожній зупинці громадського транспорту. «Найпоширеніша «поломка», – розповідає майстер «Ремонту взуття», що у будинку побуту на Інститутській, – стерті набійки. Але щодня ми замінюємо підбори, супінатори, «блискавки» і «собачки», підклеюємо, «нарощуємо» стесані підошви та замінюємо їх на нові».
Ремонтувати взуття задоволення не з дешевих. Особливо враховуючи те, що у кожного вдома завжди знайдеться дві-три пари черевиків, які потребують допомоги. Так, заміна набійок обійдеться у 25-40 гривень, підошви – у 90-140 гривень, підборів – у 80 гривень і супінаторів – у 20-40 гривень…
«Кишить» у нашому місті й майстернями, які пропонують відремонтувати побутову техніку. Особливо багато траплялося їх на нашому шляху в районі продовольчого ринку. Більшість з того, що ми купуємо, виготовлено відомими світовими брендами. І в Україні створено безліч сервісних центрів, котрі мають угоди з найвідомішими виробниками і здійснюють як гарантійне, так і післягарантійне обслуговування їхньої техніки. Ціна ж приватного ремонту залежить від виду приладу й складності поломки. Зазвичай вона визначається після діагностики техніки. Далі все залежить від вартості необхідних запчастин та совісті майстра. Проте, віддати у руки майстра свій неробочий цифровий фотоапарат, придбаний три роки тому за 1100 гривень, ми так і не наважилися. Адже після приблизних підрахунків, виявилося, що зараз придбати такий самий – дешевше…
Поважні ювелірні крамниці мають власні ювелірні майстерні. Принаймні, з майстрами, котрі припасовують перстні під пальці панянок, а браслети – під їхні зап’ястя, замінюють застібки і знешкоджують будь-які інші недоліки – знайомі точно.
А ще у Хмельницькому реставрують старі фотографії, виготовляють нові ключі, лагодять парасольки, м’які меблі і, навіть, – пухові подушки. Почистити пір’я в останніх, вигнати з них кліщів та змінити напірники – усе це можуть зробити навіть вдома у клієнта.
 

Коментарі:

Левчук Олександр 15.05.2011 22:14

А ось якість бажає бути кращою. В одній майстерні я ремонтував наручний годинник. Відремонтували його нормально. А ось браслет підтягнути і помити навіть не запропонували.Ось і виходить сервіс здається є, а ось якість цього сервісу. До європейських нам ще дуже далеко. В майстерню зайдеш а там совдепія так і пре. І цей перелік можна продовжувати дуже довго.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую