ye-logo.v1.2

28 кращих науковців області

Суспільство 1232

Саме стільки переможців Хмельницького обласного конкурсу науково-дослідних робіт отримали грамоти та премії від обласної ради

«Світлі голови» Поділля змагаються у значимості та ефективності своїх наукових розробок ще з 2003 року. Нині впроваджено чотири номінації, проти двох початкових, – «фундаментальні», «прикладні науково-дослідні роботи», «підручники і монографії» та найновіша – «розробки молодих вчених».
«З моєї ініціативи був створений цей конкурс для заохочення науковців займатися фундаментальними та прикладними науково-дослідними роботами, – розповідає голова комісії конкурсу та депутат обласної ради, кандидат фізико-математичних наук, доцент Хмельницького національного університету Ігор Клюс. – Адже ці розробки, особливо прикладні, мають велике значення для розвитку підприємств та промисловості області, та й країни».
Переможниця номінації «Розробки молодих вчених» присвятила дослідженню близько 10 років свого життя.
«Моя робота присвячена підвищенню зносостійкості титанових сплавів, які мають широке застосування в авіа- та двигунобудуванні за допомогою іоноазотування, – пояснює переможниця конкурсу, кандидат технічних наук, інженер Хмельницького національного університету Наталя Машовець. – На практиці ми переконалися, що установки працюють, є ефективними. Планую продовжити досліджувати титани. Зокрема, нині цей метал є дуже цікавим для медицини як імплантант. Цією темою займається багато науковців».
Перша грошова премія у кожній з номінацій становить 3 тисячі гривень, друга – дві, третя – тисячу гривень.
До речі, з обласного бюджету виділено 24 тисячі гривень для відзначення наукових досягнень хмельницьких вчених.  «Наступного року ми зробимо цей конкурс соліднішим. Приймаючи бюджет, закладемо значніші суми на премії, - пообіцяв Іван Гладуняк, голова Хмельницької обласної ради. – Адже робота цих людей – наше майбутнє!».
Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую