ye-logo.v1.2

Покарання за п’яне водіння, підвищення прожиткового мінімуму: зміни у липні

Суспільство 2233
Відповідальність за нетверезе водіння посилиться
Відповідальність за нетверезе водіння посилиться. Фото: ілюстративне pixabay.com

Що змінюється в Україні з 1 липня 2020 року.

Від 1 липня покарання за водіння напідпитку чи «під кайфом» суттєво посилять. Як пише «BBC Україна», це стане не адміністративним проступком, а кримінальним порушенням.

«Покарання для тих, хто керує авто в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та реакцію, штраф буде від 17 000 до 34 000 гривень», - йдеться у повідомленні.

Раніше верхня межа була 10 200 гривень. Також можуть позбавляти прав на строк до трьох років. Таке ж покарання передбачене на той випадок, якщо людина, яка була за кермом, відмовляється від відповідної перевірки.

Покарати можуть і в тому разі, якщо водій вживає алкоголь, наркотики чи лікарські препарати вже після ДТП за його участі, але до медичної перевірки. За ті ж дії, але вчинені повторно, водіїв каратимуть штрафом у 51 000 гривень з позбавленням прав на строк від двох до трьох років.

Зростання прожиткового мінімуму

З 1 липня загальний прожитковий мінімум зросте на 91 гривню - до 2 118 гривень на місяць. Прожитковий мінімум для осіб, які стратили працездатність, або ж мінімальна пенсія, становитиме 1 712 гривень.

Для працездатних осіб прожитковий мінімум становитиме 2 197 гривень. Від нього залежить мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) для бюджетників, а також низка соціальних виплат, пільг і штрафів.

«Врятовані» медичні заклади

Почнуть діяти зміни, які дозволять дофінансувати лікарні. Про це повідомив міністр здоров'я Максим Степанов.
«Так званий пакет антикризових дій, за якими медичні заклади, які внаслідок другого етапу реформи отримали менше фінансування з державного бюджету, ніж це було, будуть дофінансовані до рівня минулого року», - заявив урядовець.

Соцвиплати для дітей

Відповідно до зростання прожиткового мінімуму, виплати на дітей також зростуть з 1 липня.

Для самотніх батьків: на дітей до 6 років — з 1?779 гривень до 1 859 гривень; на дітей від 6 років до 18 років — з 2?218 гривень до 2?318 гривень.
Допомога на дітей, щодо яких встановлено опіку чи піклування: для дітей у віці до 6 років: з 1 липня — 4 647,5 гривень;
для дітей від 6 років до 18 років: з 1 липня — 5 795 гривень.

Для дітей з інвалідністю: до 6 років — 6 226,5 гривень; від 6 до 18 років — 7?763 гривень.

Мінімальна пенсія та надбавки за стаж

Після збільшення прожиткового мінімуму в Україні зросте і розмір мінімальної пенсії.

З 1 липня 2020 мінімальна пенсія становитиме 1?712 гривень (на 74 гривні більше). Крім того, з 1 липня зросте і надбавка пенсіонерам за стаж — щомісячна доплата для тих, хто має стаж понад 35 років (чоловіки) і 30 років (жінки). Вона складає 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік (до липня це було 16,38 гривень, а з 1 липня — 17,12 гривень). 

Євросоюз поки що не для українців

Євросоюз відкриває кордони між країнами-членами, а також дозволяє в'їзд громадянам ще 14 держав, які вважають безпечними з точки зору поширення коронавірусу.

В'їзд громадян США, Бразилії та Китаю поки що заборонений. Але європейські кордони можуть відкритися для китайців, якщо Пекін дозволить в'їзд європейців.

До "зеленого" списку увійшли: Алжир, Австралія, Грузія, Канада, Марокко, Нова Зеландія, Південна Корея, Руанда, Сербія, Таїланд, Туніс, Чорногорія, Уругвай, Японія.

Громадяни Британії, за домовленостями про перехідний період виходу із Євросоюзу, до 31 грудня мають ті ж самі права щодо пересування, як і громадяни ЄС.

Україна не фігурує ані у "зеленому", ані в "червоному" списку ЄС.

Ще тиждень тому йшлося про те, що українцям можуть дозволити знову їздити до Євросоюзу. Проте погіршення статистики коронавірусу в Україні вже не вкладається у безпекові критерії ЄС. Втім, є й певні винятки. Раніше право на в'їзд до ЄС з третіх країн мали дипломати, члени родин громадян ЄС, особи, що мають посвідку на проживання в ЄС, а також деякі сезонні працівники.

Тепер країни-члени ЄС можуть відкривати кордони для тих, хто їде на навчання, моряків, які прямують на корабель, транзитних пасажирів, а також окремих висококваліфікованих працівників.

Туреччина - так

З 1 липня мають відновити деякі регулярні авіарейси до Туреччини. Про це у Twitter написав президент Зеленський. Раніше посол Туреччини у Києві Ягмур Ахмет Гюльдере заявляв, що від початку липня українські туристи зможуть відвідувати Туреччину без самоізоляції і тестування на коронавірус.

До теми: Прогноз погоди на липень. Спеку змінюватимуть грози.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую