ye-logo.v1.2

У Хмельницькому СІЗО людей утримують у неналежних умовах — представники омбудсмена

Суспільство 4617
У СІЗО осіб, яких вперше притягнули до кримінальної відповідальності спільно утримують з тими, які раніше відбували покарання
У СІЗО осіб, яких вперше притягнули до кримінальної відповідальності спільно утримують з тими, які раніше відбували покарання. Фото: ombudsman.gov.ua

Також зафіксовано порушення щодо надання правової та медичної допомоги.

Працівники Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю повторно перевірили стан дотримання прав затриманих і засуджених у Хмельницькому слідчому ізоляторі. Під час свого візиту правники виявили низку порушень. Про це повідомила пресслужба уповноваженого з прав людини.

За її інформацією, через брак фінансування у Хмельницькому СІЗО не забезпечено належних умов утримання людей, передбачених чинним законодавством і міжнародними стандартами. Для виправлення ситуації Міністерство юстиції України досі не вжило відповідних заходів.

«Натомість в установі з травня цього року запроваджено експериментальний проєкт — надання платної камери з поліпшеними побутовими умовами. Однак така послуга може бути надана лише чоловікам. Це дискримінує права інших категорій населення — жінок і неповнолітніх», — наголошують представники омбудсмена.

Правники переконані, що платна камера у СІЗО нині має дискримінаційний характер, адже цю послугу можуть отримати лише повнолітні чоловіки. Фото: ombudsman.gov.ua

Правники переконані, що платна камера у СІЗО нині має дискримінаційний характер, адже цю послугу можуть отримати лише повнолітні чоловіки. Фото: ombudsman.gov.ua

Також вони додають, що у місцевому ізоляторі виявлено порушення інших прав засуджених і затриманих. Наприклад, ті повідомили про ненадання їм правової допомоги адвокатами з центру безоплатної вторинної допомоги. А через тимчасову запинку етапування на період карантину порушуються вимоги статті 87 Кримінально виконавчого кодексу України. Через це осіб, яких вперше притягнули до кримінальної відповідальності спільно утримують з тими, які раніше відбували покарання.

Виявлено й факти ненадання належної медичної допомоги. Зокрема, через відсутність забезпечення стоматологічними матеріалами й матеріалами для проведення пломбування, засудженим та ув’язненим, не проводиться лікування зубів, а лише їх видалення. А через відсутність укладеного договору про оплату консультативних послуг з медичними закладами ув’язнені та засуджені не можуть отримати необхідні консультації у лікарів-фахівців. Наприклад, ендокринологів або кардіологів.

Нагадаємо, у серпні минулого року працівники Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вже наголошували, на неналежних умовах утримання людей у Хмельницькому слідчому ізоляторі. Зокрема, вони вказували на відсутність доступу до якісної питної води, переповненні камери, присутність грибку та плісняви, а також — на недоліки в організації надання медичної допомоги ув’язненим.

Читайте також: Геть руки від Стерненка: чому хмельничанин вийшов на одиночний пікет

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую