ye-logo.v1.2

Директору теруправління ДБР у Хмельницькому торік нарахували більше мільйона гривень зарплати

Суспільство 4330
Сергій Палатов, Сергій Кушнір та Олександр Лисий (з ліва на право)
Сергій Палатов, Сергій Кушнір та Олександр Лисий (з ліва на право). Фото: колаж автора

Аналіз декларації.

Сайт «Є» продовжує розглядати звіти про статки та доходи за 2019 рік високопосадовців та держслужбовців. Наразі переглянули декларації очільників та заступників Нацполіції та прокуратури Хмельницької області. Поцікавимось, чим володіють керівники досить молодого територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому.

Управління було створено у 2018 році в обласному центрі й поширює воно свою діяльність на Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку області. ДБР займається розслідуванням злочинів, які скоєні високопосадовцями, суддями, правоохоронцями, а також військові злочині.

Наприкінці того ж 2018 року директора відомства представили у Хмельницькій облдержадміністрації. Ним став Сергій Палатов, який свого часу працював у структурі МВС в столиці та Державній фіскальній службі у Дніпрі. До призначення керівником ДБР обіймав посаду директора департаменту фінансового контролю та аудиту Фонду соціального страхування України.

Згідно із декларацією за 2019 рік, Сергій Олегович зареєстрований та проживає у місті Києві. У його власності лиш земельна ділянка у Золотоніському районі Черкаської області. Також має право користування двома квартирами у Києві, одна з них є власністю дочки. У 2019 році Сергій Палатов мав право користуватись кімнатою в гуртожитку (власник Хмельницька обласна рада) та квартирою в обласному центрі (власник — фізична особа).

На займаній посаді директору торік нарахували 1 004 644 гривні заробітної плати. Наприклад, головному прокурору області Олегу Синишину торік нарахували 769 925 гривень, а голові Хмельницького міськрайонного суду Тетяні Бацуці - 755 047 гривень.

Серед доходів директора є 6 165 гривень процентів від одного із банків, де він зберігав трохи більше 126 тисяч гривень. Були торік і видатки - 31 грудня Сергій Палатов подарував дружині Поліні Пальоній 200 000 гривень готівкою. Вона, до речі, має дві земельні ділянки в селі Нове Києво-Святошинському районі Київської області і проживає з чоловіком в столичній квартирі доньки. У 2011 році у жінки з'явилось авто «Hyundai Accent», яким має право користуватись Сергій Палатов.

Серед доходів пані Поліни – соцдопомога від Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та Київського міського центру зайнятості в розмірі 74 349 гривень, ще 16 854 гривні нарахували зарплати у «Представництві «ЕЛ АЛ ІЗРАЕЛ ЕРЛАЙНЗ ЛІМІТЕД». Збереження її більші, ніж чоловіка-посадовця – 5000 євро, 6000 доларів готівкою та 26 070 гривень в банку.

Перший заступник директора територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому - Сергій Кушнір. Із 2005 по 2018 рік працював у структурі МВС в Хмельницькій області на різних посадах. У 2018 році був переведений на керівну посаду у поліцію Донеччини, звідки перейшов до теруправління ДБР. За інформацією із декларації, правоохоронець зареєстрований та проживає у Хмельницькому. Користується квартирою у Хмельницькому, яка, ймовірно, належить його батьку, має земельну ділянку в селі Розсоша Хмельницького району та новенький, придбаний влітку 2019 року за 538 412 гривень, легковик «Kia Sportage». На транспортний засіб був взятий кредит в одному із банків в розмірі 221 804 гривні. Ще один кредит 232 372 гривні заступник оформив 31 грудня 2019 року в іншій банківській установі.

У теруправлінні ДБР торік Сергію Сергійовичу нарахували зарплати трохи менше ніж його керівнику – 837 180 гривень. Від продажу рухомого майна, а саме легковика «Hyundai Elantra», торік отримав 300 000 гривень. Збережень у банку правоохоронець не тримає, однак готівкою зберігав 600 000 гривень.

Дружина, Олена Кушнір, має по земельній ділянці у селах Стуфчинці та Ружичанка Хмельницького району. Остання набута у власність минулого року. Працює вона у Хмельницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС, де їй торік нарахували 193 709 гривень зарплати, ще 2 600 гривень мала від профспілки. Як і чоловік, грошей у банку не мала, лише готівкою зберігала 400 000 гривень.

Ще один заступник Сергія Палатова — Олександр Лисий, також раніше працював у столиці. Правоохоронець займався боротьбою із корупцією при СБУ, звідки у 2017 році був звільнений у запас. Із 2018 року директором департаменту юридичного забезпечення Національної комісії, що здійснює державне регулювання сфері ринків фінансових послуг. Згідно із декларацією, Олександр Володимирович має зареєстроване місце проживання у Києві, однак у 2019 році мешкав у Хмельницькому. У його власності земельна ділянка в селі Небелиця Макарівського району Київської області. Власного помешкання керівник не має, але зареєстрований у батьківській квартирі в столиці, та у 2019 році орендував будинок площею 130 квадратних метрів у Хмельницькому. Користується Олександр Лисий автомобілем «Hyundai Santa Fe», власником якого є, ймовірно, його батько.

Торік у теруправлінні ДБР заступнику нарахували 892 738 гривень зарплати, 32 280 гривень отримав в якості державної та соціальної допомоги дитині з інвалідністю та 151 947 гривень пенсії. Також минулого року у держслужбовця виник кредит у банку в розмірі 121 087 гривень. До речі, оформлений він 31 грудня, коли й кредит його колеги Сергія Кушніра.

Дружина заступника, Юлія Житник, має квартиру у Києві площею 108,4 квадратних метрів, якою має право користуватись чоловік. Помешкання набуте у власність 2015 року і на той момент вартувало 2 276 400 гривень. У 2019 у пані Юлії у власності з'явився легковик «Toyota Toyota RAV-4» цього ж року випуску вартістю 730 510 гривень. Щодо доходів, то тут 33 650 гривень нарахованої зарплати у ТОВ «Гігіена-Медстеріл», 420 000 гривень доходу від відчуження рухомого майна та оформлений кредит 352 705 гривень в одному із банків.

У декларації Олександра Лисого вказано майно одного із його синів, який із 2017 року має будинок та земельну ділянку. Однак, де це все знаходиться не зазначено.

Нагадаємо, на початку липня 2020 року керівництво територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, керівник слідчого підрозділу теруправління ДБР та слідчі, які причетні до вилучення військової техніки, в рамках розпочатого службового розслідування відсторонені від займаних посад. 

Читайте також: Гроші, землі та будинки: аналіз декларацій очільників ключових обласних департаментів

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую