ye-logo.v1.2

Багато енергії – гайда на батут!

Суспільство 3766

Літо – пора відпусток. І пора канікул. Звісно, старших дітей можна відправити до літніх таборів. А от що робити з меншими, такими непосидючими? Кореспонденти «Хмельницької народної газети«Є» дізнавалися, чим можна розважити діток у Хмельницькому.

І дійшли висновку, що найбільше малеча полюбляє кататися на каруселях та стрибати на батутах. Отож, ми й вирушили містом у пошуках подібних розваг для малечі. До речі, забігаючи наперед, скажемо, що вартість стрибків на батуті коливається в середньому від 1 гривні за 1 хвилину. Проте, як кажуть, «оптом дешевше», тому, чим довше стрибаєш, тим дешевшою виходить хвилина. А працюють усі атракціони з 10-11 ранку і до останнього клієнта, так би мовити. Звісно, коли погодні умови не найкращі, то батути «відпочивають».
Парк імені Івана Франка
Парк може похвалитися добре обладнаними дитячими майданчиками. І атракціоном «Тарзанка» – такий собі батут на резинках. Тобто, – на вас надягають шкіряні шорти, підтягують резинки, і ви стрибаєте що є сили. Як зазначив працівник атракціону Денис, вікових обмежень тут немає, стрибають навіть малі діти, які добре тримаються на ногах та не бояться висоти. Звісно, з його допомогою. Для дорослих є обмеження лише у вазі – до 70 кілограмів. Вартість такого екстремального задоволення – 20 гривень за 4 хвилини. Проте, як каже Денис, дорослим цього вистачає «з головою», бо відбувається чимале навантаження на усі групи м’язів. Такий собі експрес-фітнес.
А неподалік, біля кафе «Оба-на» розташований звичайний батут. Тож, поки ви втамовуватимете спрагу прохолодними напоями, сидячи за столиком, ваше чадо може пострибати під наглядом працівника. І ви відпочинете, і дитина буде задоволена.
Центр міста
Як не крути, а центр – найпривабливіша для прогулянок місцина, тому тут чимало батутів. Зокрема, біля «Либідь Плази» та «Дитячого світу». Поруч з батутом-крокодилом є ще й дитяча кімната «Непосида» - такий собі міні-лабіринт, де малеча грається у доганялки.
Якщо прогулятися вулицею Проскурівською, то біля кінотеатру імені Шевченка теж чимало розваг. Ми нарахували три батути, та ще й агро-хокей, вартість однієї гри в який становить 5 гривень.
А от на одному з батутів, розташованому неподалік фонтану, після стрибання ваш малюк може вибрати собі сюрприз-подарунок на згадку. Тут встановлені два кошички: рожевий – для дівчаток, блакитний – для хлопчиків. Тут вам і різні тваринки, і басейн з м’ячиками, де малеча залюбки вовтузиться.Як розповів власник атракціону Сергій, одночасно пострибати може до 20 дітей. Вартість 20 хвилин становить 15 гривень. «Ми нікого не виганяємо, навіть якщо вже вийшов час, адже дітям цікаво. Якщо доплачують, то дякуємо, ні – то ні, ніхто й не вимагає. Розуміємо, що батькам важко пояснити дітям, що у них мало грошей», - каже пан Сергій.
Парк імені Тараса Шевченка
У парку неподалік басейну теж розташувався великий батут. Та й чимало тут гойдалок. Проте, найбільше у парку Шевченка полюбляють кататися на чудернацьких велосипедах на будь-який смак. Тут вам і одно, й двох-, трьох, й чотирьохмісні ровери. Правда, два місця для дорослих, а два – для дітей. А коштує таке задоволення, як повідав власник розваги Петро Макарович, 5-10 гривень за 5 хвилин з одного велосипеда. «Проте постійні відвідувачі можуть розраховувати на знижки, адже ми розуміємо, що щоденні велопрогулянки – задоволення недешеве. Та й коли людей не дуже багато, то можна трохи довше покататися за ту саму плату», – сказав пан Петро. До слова, велосипеди він конструює самотужки. Ремонтує також.
До речі, поки дітлахи крутять педалі, дорослі можуть зіграти партію-другу у пінг-понг.
Парк імені Михайла Чекмана
Найбільший міський парк, куди полюбляють приходити батьки з дітьми на прогулянки. Адже тут вам й дитячі майданчики з гойдалками та пісочницями, і атракціони-каруселі на будь-який смак. І, звісно ж, традиційні батути, лабіринт «Непосида», та навіть «Тарзанка». Загалом, чого тільки душа забажає. Тож ви можете поєднати приємне з корисним: і самі відпочити у літньому кафе, і дітей розважити. Вартість 15-хвилинного перебування дитини в «Непосиді» становитиме 10 гривень.
Як розповів підприємець Володимир Рудий, саме у них в парку знаходиться мега-батут «Крокодил», який займає площу у 140 квадратних метрів, має 8 метрів у висоту, дві великі гірки та голову крокодила, що відкривається і закривається, й може вмістити одночасно 20 дітей, а то й більше. До речі, тут діє система знижок для груп: якщо група дітей забажає пострибати на мега-батуті, то вам зроблять знижку в оплаті у 40 відсотків. До того ж, діти з будинків-інтернатів та з малозабезпечених родин можуть відвідати атракціони пана Володимира абсолютно безкоштовно.
До слова, такі самі умови на атракціон «Тарзанка» в парку Франка, на атракціон батут та «Непосида» біля «Дитячого світу» та на атракціон «Непосида» й агро-хокей біля кінотеатру Шевченка. Річ у тім, що це також атракціони пана Володимира.
А от неподалік від водойми розташований невеличкий басейн, де можна поплавати на двомісному лебеді чи качці. «Якщо плаває одна дитина, то вартість становить 10 гривень, якщо дві – то 15, а якщо двоє дорослих – то 20 гривень, - каже працівник атракціону Іван. – Також можна розважитися на воді – у «Зорбінгу», який користується неабиякою популярністю. П’ятихвилинне перебування у прозорій кулі становить: для дітей – 15, для дорослих - 20 гривень».

Про техніку безпеки... І про травми
Перед отриманням дозволу для використання батутів останні перевіряють. Як зазначила начальник Хмельницького дозвільного центру Світлана Король, усі атракціони, які планують ввести в експлуатацію, проходять перевірку на їх безпечність. “Що стосується батутів, то висновок про його безпечність надає санстанція після вивчення необхідних документів — сертифікату якості від компанії-виробника, документації власника тощо. Якщо є якісь недоліки чи шкідливі речовини у матеріалі, з яких виготовлений батут, то його використання, звісно, забороняється”, - каже Світлана Федорівна.
А от за техніку безпеки, як зазначив керівник проектної групи Хмельницького міського комунального архітектурно-планувального підприємства Олександр Трачук, відповідають самі працівники батутів та їх власники. “Звісно, має бути уся документація від компанії-виробника батуту, де зазначаються певні вимоги з техніки безпеки. Ми лише надаємо дозвіл на розміщення батуту після відповідного рішення міськвиконкому”, - каже пан Трачук.
Усі працівники батутів в один голос запевняють, що ті цілком безпечні для дітей. Аби переконатися в цьому, ми вирішили поспілкувалися з працівниками травмпункту дитячої міської лікарні. Як нам повідомили медики, в літній період є тенденція до збільшення дитячого травматизму, найчастіше трапляються забої та переломи. Проте певної статистики щодо травмування дітей на батутах у лікарні не ведуть. Хоча зазначають, що у розмові з батьками інколи випливає факт травмування дитини на батуті, особливо за наявності там великої кількості дітей. Тож, батьки, будьте пильними!
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую