Гаряча тема:
- Війна
Архітектор і військовий стали почесними громадянами Хмельницького
Обом надали почесне звання посмертно.
Сьогодні, 25 вересня, напередодні відзначення Дня міста на позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за присвоєння почесного звання двом колишнім жителям обласного центру — архітектору Гнату Чекірді та Герою російсько-української війни Роману Матвійцю.
Конкурсна комісія вирішила надати звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» Гнату Чекірді за його особистий вагомий внесок у розвиток архітектури обласного центру та заслуги перед українським народом. Під час засідання позачергової сесії міський голова Олександр Симчишин запропонував призначити таке почесне звання й загиблому військовому Роману Матвійцю. Його пропозицію підтримали депутати й надали обом звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».
Ганат Чекірда народився 27 січня 1920 року в селі Грузевиця Хмельницького району. Він створив знакові для обласного центру будівлі. Наприклад, пожежне депо, яке пізніше було перетворено у кінотеатр «Планета», готель «Жовтневий» та нинішній парк імені Михайла Чекмана. Також він відповідальний за нинішній вигляд обласного лялькового театру. Фактично він створив повоєнне обличчя Хмельницького. Помер Гнат Чекірда 29 квітня 1990 року на 70-у році життя.
Роман Матвієць, прикриваючи своїх побратимів, героїчно кинувся у напрямку кулеметного розрахунку противника та знищив його. Фото: memorybook.org.ua
Заступник командира групи 8-го окремого полку спеціального призначення, старшина Роман Матвієць народився 13 червня 1989 року у селі Хорошів Білогірського району. Батьківщині Герой служив у лавах 8-го окремого полку спеціального призначення, який дислокується у Хмельницькому. 27-річний військовий загинув 23 липня 2016 року під час бойового зіткнення біля села Новозванівка Луганської області. Тоді він очолював розвідгрупу, яка потрапила у ворожу засідку. Троє військових отримали поранення. Роман Матвієць, прикриваючи своїх побратимів, героїчно кинувся у напрямку кулеметного розрахунку противника та знищив його. Завдяки цьому він врятував життя товаришів, але сам отримав смертельні поранення. Поховали Героя на його малій батьківщині.
У червні цього року президент під час робочої поїздки Хмельниччиною з вдовою та сином полеглого Героя. Тоді очільник держави оголосив указ про присвоєння Роману Матвійцю звання Героя України та вручив його дружині орден «Золота зірка».
Нагадаємо, торік звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» отримало семеро людей. Зокрема, художник Михайло Андрійчук і голова наглядової ради приватного акціонерного товариства «Хмельницький обласний пивзавод» Олександр Лисюк. Решта — посмертно.
Більшість з них полеглі Герої російсько-української війни: військовослужбовці 8-го окремого полку спеціального призначення старший солдат Богдан Бігус і старший сержант Максим Кондратюк, військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, старшина Володимир Коваль та військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», сержант Микола Неживий. Почесне звання посмертно також надали депутату міської ради, активному учаснику Революції Гідності Сергію Королюку.
Читайте також: Карантинні святкування: як у Хмельницькому відзначатимуть День міста (ПРОГРАМА)
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: