ye-logo.v1.2

Відвідували магазини без захисної маски: на Хмельниччині оштрафували двох чоловіків

Суспільство 2612
Суди оштрафували жителів Хмельницького та Старокостянтинова, бо вони перебували у магазинах без захисних масок
Суди оштрафували жителів Хмельницького та Старокостянтинова, бо вони перебували у магазинах без захисних масок. Фото: ілюстративне pixabay.com

Обоє не прийшли на судові засідання.

Хмельницький міськрайонний і Старокостянтинівський районний суди визнали двох жителів області винними у порушенні карантину. На обох чоловіків наклали по 17 тисяч гривень штрафу. Причиною таких постанов стало їх перебування у магазинах без вдягнених захисних масок або респіраторів.

Згідно з постановою Старокостянтинівського районного суду від 28 жовтня, до адміністративної відповідальності притягнули безробітного місцевого жителя. 18 жовтня він зайшов в один з магазинів на вулиці Чкалова без захисної маски. Чоловік запитав у продавчині вартість сім-карти одного з мобільних операторів. Проте вона заявила, якщо чоловік не одягне маску, вона його не буде обслуговувати. У результаті він пішов з магазину, але на виході зіштовхнувся з працівниками поліції.

Вони склали на громадянина протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей). Бо у постанові Кабміну щодо протидії COVID-19 прописана вимога перебувати у громадських приміщеннях або транспорті у захисних масках чи респіраторах. Як доказ правоохоронці навели відеозаписи та письмові пояснення свідків.

На судове засідання обвинувачений не з’явився, тому справу розглядали без його присутності.

Зрештою Старокостянтинівський районний суд постановив оштрафувати чоловіка на 17 тисяч гривень і стягнути з нього понад 420 гривень судового збору.

Подібний випадок стався й в обласному центрі. Про це свідчить постанова Хмельницького міськрайонного суду від 29 жовтня.

За її текстом, до відповідальності притягнули безробітного місцевого жителя. На нього правоохоронці склали адмінпротокол 14 жовтня, коли він перебував без захисної маски в одному з магазинів на вулиці Перемоги. Як доказ працівники поліції навели відеозаписи, які підтверджують вчинене ним правопорушення. Крім того, вони вказали, що його «поведінка носила зухвалий характер».

Цей обвинувачений також не з’явився до суду, тому справу розглядали без його присутності. Таким чином Хмельницький міськрайонний суд постановив оштрафувати чоловіка на 17 тисяч гривень за порушення карантину та стягнути з нього понад 420 гривень судового збору.

Наразі обидві постанови не набули остаточної законної сили, адже впродовж десяти днів з дати їх винесення на них можна подати апеляцію.

До теми: Був без маски та нетверезим: Ярмолинецький суд оштрафував місцевого жителя

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую