ye-logo.v1.2

Світлина млина у Сатанові потрапила у спецномінацію премії «Вікі любить пам'ятки»

Суспільство 1520
Млин працює і досі
Млин працює і досі. Фото: wlm.org.ua

Автор фото Сергій Зисько.

Фотоконкурс пам'яток культури «Вікі любить пам'ятки» опублікував список світлини-переможці спеціальної номінації «Млини». Як повідомляють у пресслужбі конкурсу, у 2020 році 79 учасників завантажили 1157 фотографій 237 млинів — дерев’яних та мурованих, будь-якої міри збереженості — від діючих до напівзруйнованих.

«Друге місце поділили три фотографії, одна з них — світлина млина у Сатанові, Хмельницької області, автор фото — Сергій Зисько», - йдеться у повідомленні.

Член журі, Президент The International Molinological Society (TIMS) Віллем ван Берґен, так прокоментував це фото:

«Діючий млин! Це і так надзвичайна рідкість в Україні, а ще й знято його під час роботи! Хмарка борошна здіймається над вальцьовим млинарським верстатом, мельник повністю зосереджений на праці, яку виконує. Що ще потрібно? Цей млин розташований у Сатанові на річці Збруч, у другому випуску “Українського млинологічного журналу” йому присвячено цілу статтю».

Млин на Чернігівщині
Млин на Франківщині

Розділив друге місце і вітряний млин у селі Лутава на Козелеччині. З погляду млинології цей вітряк із гарним дерев’яним восьмикутним корпусом — один із найцікавіших млинів, які бачили організатори на конкурсі. Він заслуговує на те, щоб його відреставрували.

«І третя світлина — гарне та інформативне фото, де зображено деталь механізму, який забезпечує автоматичне повертання шатра за напрямком вітру. Це деталь відреставрованого кілька років тому до діючого стану вітряка у Пустовітах на Київщині», - пише Вікі любить пам'ятки.

Читайте також: Світлини хмельницького фотографа стали кращими у двох номінаціях конкурсу «Вікі любить Землю»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую