ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Люди дізнаються про локдаун за сім днів до прийняття остаточного рішення — прем’єр-міністр

Суспільство 2149
Денис Шмигаль каже, що карантин вихідного дня був альтернативою локдауну
Денис Шмигаль каже, що карантин вихідного дня був альтернативою локдауну. Фото: facebook.com/KabminUA

Також він заявив, що уряд не продовжуватиме дії карантину вихідного дня.

Сьогодні, 2 грудня, на черговому засіданні Кабміну урядовці не розглядали можливості запровадження локдауну — жорсткого карантину. Також вони вирішили не продовжувати дії карантину вихідного дня. Про це на початку засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Очільник уряду не назвав чітких дат запровадження локдауну чи переліку обмежувальних заходів. Проте зазначив, що досі триває напрацювання моделі можливого посилення карантину. Про остаточне рішення населення мають повідомити за сім днів до його прийняття або ще раніше. Наразі завершилися консультації з регіонами.

«Ми вже дізналися думку голів міст обласного значення та голів облдержадміністрацій щодо оптимальних карантинних заходів. Зокрема, вони спільні у позиції щодо повної заборони або введення часткових обмежень діяльності святкових ярмарків, — розповідає Денис Шмигаль. — Майже 90 відсотків мерів підтримали повну заборону концертів. Натомість встановлення новорічної ялинки з обмеженням її відвідування підтримують 60 відсотків представників місцевого самоврядування».

Також прем’єр-міністр заявив, що запровадження з 14 листопада на три тижні карантину вихідного дня було альтернативою повного локдауну. Додаткові обмеження дали свій позитивний ефект.

«Наприкінці завершення карантину вихідного дня, 30 листопада, за попередній тиждень ми отримали на шість тисяч нових випадків захворювання менше, ніж було прогнозовано. Вдалося дещо стабілізувати ситуацію у лікарнях», — зазначив Денис Шмигаль.

За його словами, наразі це дозволяє зняти обмеження карантину вихідного дня. Таким чином впродовж усіх днів тижня діятимуть правила «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки (тобто на ці суботу та неділю, 5-6 грудня, вже не поширюватимуться заборони карантину вихідного дня — авт.).

Нагадаємо, про роботу над вивченням можливості запровадження локдауну Денис Шмигаль говорив і на минулому засіданні Кабміну 25 листопада. Опісля міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголошував, що посилювати карантин потрібно негайно, а не чекати зимових свят.

Також кореспонденти сайту «Є» дізналися позицію керівництва Хмельницької облдержадміністрації, яке надіслало свої пропозиції уряду.

«Ми вважаємо, що повний локдаун потрібно вводити, коли наповненість лікарень буде доходити до 70-75 відсотків. В нас області зараз 48 відсотків. Ситуація контрольована й поки не вбачаємо необхідності запровадження локдауну на Хмельниччині, — розповідає виконувач обов’язків голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш. — До запровадження жорстких заходів потрібно підходити вибірково. Натомість ми запропонували уряду повернутися до моделі адаптивного карантину».

Також зазначимо, що 17 листопада Верховна Рада України прийняла постанову, якою зобов’язала Кабмін не пізніше, ніж за сім днів, повідомляти населення про посилення карантину до прийняття відповідного рішення.

Читайте також: Верховна Рада відклала обов’язкове використання касових апаратів для частини ФОПів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую