ye-logo.v1.2

В Меджибожі знову відсвяткували Новий рік

Суспільство 1286

дві тисячі хасидів з багатьох країн світу

Минулого тижня, в ніч з восьмого на дев’яте вересня, в селищі Меджибіж (Летичівський район) хасиди з різних куточків світу відзначили Рош-а-Шану – єврейський Новий рік, що знаменує 5771 рік від створення світу та відвідали могилу засновника вчення хасидизму Ізраїля Бен Еліезера (за ним закріпилося ім’я Бааль Шем Тов – авторитетна людина з івріту, скорочено Бешт, 1698-1760).
На святкування Рош-а-Шани паломники почали прибувати за тиждень. Приїжджали, в основному, з Ізраїлю, США та Росії. За інформацією відділу з питань внутрішньої політики Летичівської райдержадміністрації, вони очікували приїзду близько шести тисяч хасидів. Проте, прибуло лише дві тисячі. Та й ті ненадовго.  За словами начальника відділу, одразу після святкування паломники вирушили до Умані, де окрім святкування Нового року, близько 30 тисяч хасидів відзначили 200-у річницю смерті засновника брацлавського хасидизму раби Нахмана – правнука Бешта. Паломники затрималися там до кінця минулого тижня.
На  час святкування в селищі утворився практично повністю автономний єврейський квартал, а мешканці вкотре змогли спостерігати красиві релігійні ритуали з масовим читанням молитв, танцями та співом.
Як розповідають місцеві жителі, святкування розпочалося в середу ввечері. Зокрема, після того, як з’явилася перша зірка, паломники молилися, а потім, після короткої трапези, розпочалися веселощі. З ранку знову новорічна молитва в синагозі, і навіть, на вулиці. А потім знову - веселощі.
До речі, хасиди вже давно виношують ідею перетворення Меджибожа на один з центрів паломництва. Ще у  2000 році декілька активістів ізраїльського хасидизму приїхали сюди, щоб зайнятися реставрацією могильних плит та почати підготовку паломницького центру. Зокрема вулицю, яка веде до єврейського цвинтаря, було названо на честь Баал-Шем-Това, облаштовано декілька невеличких та один великий готель. З’явилася синагога, а над могилою Бешта спеціальна будівля для молитв.
Місцеві жителі також не стоять осторонь від подібних перетворень. «Гроші в цей день можна заробити, за нашими мірками, непогані, особливо під час свята Шавуто. Саме тоді, здається, народився та згодом помер їх Бешт, – розповідає Леонід Петрович, власник невеличкого будиночку. – Не скажу, що завжди вдається здати житло, бо хасиди і так біля кладовища все самі скупили, проте інколи клієнти бувають. Щоправда, після того, як здасиш хату, необхідно ремонт у ній робити. Якісь вони неуважні, необережні. Кажуть, що на свята їм нічого робити не можна. Ось і виносиш за ними потім купу сміття».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую