ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть виробляти апарати штучної вентиляції легень за швейцарською технологією

Суспільство 3564
На базі «Новатора» заплановано виготовляти апарати ШВЛ за швейцарською технологією
На базі «Новатора» заплановано виготовляти апарати ШВЛ за швейцарською технологією . Фото: з фейсбука ДП «Новатор»

Для цього на базі «Новатора» мають збудувати необхідну виробничу лінію.

Сьогодні, 3 грудня, у Києві був укладений Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Швейцарії щодо спільного проєкту «Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19». Він стосується виробництва на базі державного підприємства «Новатор» апаратів ШВЛ. Меморандум підписали віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та надзвичайний і поважний посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд.

За інформацією пресслужби Кабміну, апарати ШВЛ заплановано випускати у Хмельницькому. Для їх створення буде використана технологія, розроблена Швейцарським федеральним технологічним інститутом, який розташований у місті Цюрих. Для цього обрали ДП «Новатор», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром» та має сертифікати для виробництва медичного обладнання.

Однак спершу на базі ДП «Новатор» необхідно збудувати виробничу лінію для випуску апаратів ШВЛ. Для цього заплановано залучити до півтора мільйона швейцарських франків, тобто понад 1 мільйон 600 тисяч доларів. Власне підписаний Меморандум має дозволити залучити кошти на її будівництво.

«Відкриття на Хмельниччині виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень дозволить забезпечити державні медичні заклади доступним обладнанням і гарантувати допомогу тяжкохворим пацієнтам на коронавірус, — розповідає Ольга Стефанішина. — Важливо також і те, що це рішення підтримає економіку України. Саме такий формат локалізації виробництва дозволяє створити нові робочі місця, забезпечити обмін досвідом і технологіями. І водночас — укріпити нашу співпрацю з міжнародними партнерами».

Підписаний Меморандум дозволить залучити півтора мільйона швейцарських франків на будівництво виробничої лінії на базі ДП «Новатор». Фото: kmu.gov.ua

Підписаний Меморандум дозволить залучити півтора мільйона швейцарських франків на будівництво виробничої лінії на базі ДП «Новатор». Фото: kmu.gov.ua

Також урядовець наголосила на символічності залучення європейських інвестицій саме у Хмельницький, адже він має стати наступним містом, в якому заплановано відкрити новий Офіс з євроінтеграції.

Коли ж має стартувати цей проєкт, зокрема будівництво виробничої лінії, у пресслужбі Кабміну не вказують.

Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» у травні вже готували матеріал про плани ДП «Новатор» виробляти апарати штучної вентиляції легень. Тоді його директор Олексій Свістунов продемонстрував неінвазивний апарат ШВЛ, який став власною розробкою державного підприємства.

За словами Олексія Свістунова, не варто порівнювати мобільний апарат ШВЛ «Новатора» зі сучасними універсальними апаратами, які використовуються у реанімаційних відділеннях. Це абсолютно різні вироби. Проте підприємство все ж планує у майбутньому виготовляти сучасні універсальні апарати ШВЛ. 

Про плани виготовляти на базі «Новатора» апарати ШВЛ за швейцарською технологією говорив і прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час свого візиту у Хмельницький, який відбувся 1 вересня.

Читайте також: Люди дізнаються про локдаун за сім днів до прийняття остаточного рішення — прем’єр-міністр

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую