ye-logo.v1.2

У пошуках літньої прохолоди

Суспільство 2927

Рятуючись від спеки, ми купуємо прохолодні напої, морозиво, ховаємося у тінь... Аби відчувати себе комфортно вдома, не обливаючись градом поту, встановлюємо вентилятори та кондиціонери. Тож «Хмельницька народна газета «Є» вирішила дізнатися якомога більше про кондиціонери, відвідавши спецмагазини

Найрозповсюдженіші типи кондиціонерів
Як стверджують фахівці, кондиціонер за принципом роботи схожий на холодильник. «Якби холодильник вмонтувати у віконний отвір, відчинити дверцята та поставити усередину вентилятор, ми б отримали примітивну модель кондиціонера», – каже продавець-консультант одного із супермаркетів електроніки Олександр.
За його словами, існує чимало типів кондиціонерів, проте найбільш вживані у побуті три типи: віконні та мобільні кондиціонери й спліт-системи.
«Віконний кондиціонер зібраний в одному корпусі та встановлюється у віконний отвір чи отвір у стіні. Недолі­ки такого кондиціонера (порівняно зі спліт-ситемою) у тому, що він більше шумить, корпус зменшує розмір вікна та кількість світла, при монтажі часто доводиться змінювати структуру віконної рами тощо», – каже Олександр. Проте одразу зазначає й переваги: дешевий за ціною та монтажем, до того ж, детально вивчивши інструкцію, його може встановити будь-хто, за досить короткий термін.
Купуючи віконний кондиціонер, слід пам'ятати, що:
– його не можна закривати шторами чи жалюзі;
– якщо у вас встановлені вікна зі склопакетом, монтувати такий кондиціонер недоцільно, адже тоді доведеться змінювати всю раму;
– при монтажі слід уникати перекосу та забезпечити невеликий нахил в бік вулиці для кращого відтоку конденсату.
«Спліт-системи складаються з двох частин: внутрішнього блоку, що знаходиться в приміщенні, і зовнішнього блоку, що монтується ззовні. Такі системи сьогодні є лідерами продажів, – продовжує інший консультант Богдан. – Їх недоліки – висока вартість».
Проте пан Богдан відзначив й чимало переваг, а саме:
– усі з'єднуючі елементи можна вмонтувати у стіну (тому варто купувати їх до ремонту);
– монтаж внутрішнього блока можна здійснювати у будь-якому зручному місці кімнати;
– внутрішній блок працює майже безшумно;
– великій вибір внутрішніх блоків, що підійдуть до будь-якого дизайну;
– повітря можна спрямовувати у необхідному напрямку і з необхідною силою.
– можна передбачити відведення конденсату до каналізації.
До речі, вартість спліт-систем стартує від 2 тисяч гривень, а за встановлення таких кондиціонерів ви заплатите від 400 до 800 гривень залежно від фірми-виробника та розміру системи. Час монтажу – від 4 годин та більше, адже тут враховується структура стін, поверх, на якому розміщена квартира, й, звісно, розмір кондиціонера.
«Досить непогані мобільні кондиціонери, котрі не потребують стаціонарного підключення. Вони виконані у вигляді одного блоку, часто оснащеного коліщатками, – розповідає спеціаліст з монтажу кондиціонерів Володимир Іванович. – Перевага таких кондиціонерів у тому, що їх можна не лише перевозити з кімнати до кімнати, але й брати з собою на дачу, в приміський будинок на вихідні. Окрім того, вони не потребують монтажу».
Загальні поради щодо вибору та монтажу кондиціонерів
1. Для нормальної роботи кондиціонера, особливо спліт-системи, найважливішим фактором є правильний монтаж.
2. Перед покупкою кондиціонера запросіть майстра-монтажника додому, аби він склав кошторис на монтажні роботи. Прислухайтесь до його порад. Не економте на монтажі спліт-систем! Звертайтесь тільки до професіоналів, адже переробляти буде занадто дорого.
3. Простежте, щоб вам дали правильно заповнений гарантійний талон з відміткою про встановлення. Гарантійний термін повинен починатися від моменту монтажу. Зверніть увагу на те, хто здійснює гарантійне та сервісне обслуговування.
4. Кондиціонери можуть як охолоджувати приміщення, так і обігрівати його. Поцікавтеся діапазоном робочих температур кондиціонера в режимі обігріву. Більшість моделей ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати при температурі, нижчій від мінус 5°С. А це значить, що кондиціонером не можна користуватися взимку.
5. Обов'язково проконсультуйтесь з електриком, як саме здійснювати живлення кондиціонера. Бажано провести окрему електропроводку та встановити окремий автомат на щитку.
6. Зовнішній блок повинен добре вентилюватись. Від цього залежить ефективність роботи всього кондиціонера.
7. Віддавайте перевагу кондиціонерам, котрі мають дистанційне керування і програмуються на автоматичне увімкнення та вимкнення. Тоді ви зможете охолодити свою кімнату автоматично до моменту вашого прибуття, або вимкнути кондиціонер вночі, коли вже стає прохолодно.
8. Купуйте і встановлюйте кондиціонер або до початку сезону (до кінця травня), або восени, коли влаштовують розпродажі. В сезон вам доведеться дорого купувати і, можливо, записатись у чергу на монтаж.
9. Усі моделі мають фільтри, які слід або замінювати, або періодично мити хоча б двічі на рік. Тому уважно читайте інструкцію і дотримуйтеся правил.
10. Перед покупкою кондиціонера зробіть розрахунок необхідної потужності. Зокрема, з'ясуйте усі необхідні для такого розрахунку параметри: об'єм кімнати, кількість людей, котрі там постійно знаходяться, площу вікон (сонячний чи не сонячний бік), кількість побутових приладів та оргтехніки і їх потужність, тощо.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую