ye-logo.v1.2

У Хмельницькому освітян тестували на антитіла до COVID-19: про що свідчать результати

Суспільство 5458
У своєрідному експерименті взяли участь дві школи та два дитсадки
У своєрідному експерименті взяли участь дві школи та два дитсадки. Фото: ілюстративне tert.am

У своєрідному експерименті взяли участь дві школи та два дитсадки.

У Хмельницькому провели своєрідний експеримент і протестували методом ІФА на антитіла до COVID-19, а саме на імуноглобулін G, який визначає наявність в організмі антитіл до вірусу, чотири навчальних заклади. Серед них – два дитячих садочки та дві школи. Обирали заклади в різних мікрорайонах – Південно-Західному, Озерній, Раково та Дубово. Працівників ще однієї школи планують протестувати цього тижня. Про що свідчить такий експеримент сьогодні, 16 грудня, під час брифінгу розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

«Чому пішли на таких експеримент? Дався взнаки суспільний ажіотаж довкола того, що потрібно закривати школи, садочки, бо всі хворіють. Отож, ми вирішили вдатися до тестування, щоб зрозуміти, скільки людей вже мають антитіла до COVID-19. В цих закладах протестували фактично увесь персонал і отримали досить цікаві результати. А цікаві вони тим, що фактично 61,4 відсотка від тих людей, яких ми протестували, уже мають антитіла до коронавірусу», - зазначає Олександр Симчишин.

Щодо цифр, то він зазначив, що загальна кількість працівників в цих закладах - 292 людини. На час експерименту 10 працівників вже перехворіли на COVID-19, тож їх, відповідно не тестували. Ще декілька перебували на лікарняному, і їх також не тестували. Загалом протестували на антитіла 241 людину. І, згідно з результатом, у 148-ми з них наявні антитіла.

«А це означає, що вони або перехворіли, або мали контакт з хворим і в них виробилися антитіла. Тож якщо врахувати, що для колективного імунітету потрібно близько 80 відсотків, то ми вже наближаємося до цієї цифри. Отож тих людей, які перехворіли і мають антитіла до коронавірусної інфекції, очевидно, в десятки разів більше, аніж ми маємо за офіційною статистикою одужань», - каже Олександр Симчишин і запевняє, що з такими результатами зупиняти навчання в школах немає сенсу.

Результати мають передати санітарним та епідеміологічним службам, а таке тестування продовжать і в інших навчальних закладах.

В наступному році на імуноглобулін G так само хочуть протестувати частину або ж усіх медичних працівників. Такі ж тестування, каже Олександр Симчишин, могли б робити і власники торгівельних мереж чи підприємств, щоб розуміти, яка ситуація щодо наявності антитіл до коронавірусу в працівників колективу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую