ye-logo.v1.2

Як Хмельницький, якого не помічаємо, оживає на листівках хмельничанки

Суспільство 6122
На роботах Юлії Трімасової - Хмельницький, який ми не звикли бачити
На роботах Юлії Трімасової - Хмельницький, який ми не звикли бачити. Фото: з фейсбук-сторінки Юлії Трімасової

Хмельничанка Юлія Трімасова відтворює історичні будівлі міста на власноруч створених листівках.

Ще під час навчання у Києві Юлія усвідомила, що, як не прикро, але Хмельницький часто у людей асоціюється лише із речовим ринком. Саме тоді в неї виникло бажання показати унікальність міста.

Про те, як зобразити красу архітектури рідного міста в деталя, Юлія задумалася під час роботи над розробленням дизайн-коду вулиці Проскурівської.

«Під час роботи над дизайн-кодом я несподівано почала помічати декоративні елементи історичних будівель міста, на які ніколи раніше не звертала уваги. Так у мене з’явилось нове захоплення - малювати листівки з цікавою архітектурою», - розповідає Юлія.

Ідею створити серію листівок мисткиня довго виношувала у думках. Відсутність часу, технічні проблеми, певний страх затягували втілення ідеї

«Можливо б так ці серії листівочок і не з'явились на світ, якби не люди, які мене оточують, які надихали, давали поради і постійно говорили, що я не можу просто так залишити ці малесенькі малюнки із архітектурою міста висіти на стіні у своєму кабінеті. Тож мені просто необхідно було видати серію листівок», - пригадує Юлія.

Мисткиня любить фотографувати листівки на фоні будівель. Фото: з фейсбук-сторінки Юлії Трімасової

Наразі її проєкту вже близько 2 років. У кожну листівку авторка вкладає частку душі. У її доробку 21 листівка повністю ручної роботи (за виключенням друку), яка складає дві серії: «Хмельницький, якого ми не помічаємо» і «Проскурів. Втрачене». На звороті кожної листівки є короткий опис зображеної будівлі.

Всі роботи мисткині поєднані єдиною темою - любов’ю до Хмельницького.

Один з оригінальних зразків архітектури Хмельницького 1950-х років. У минулому - пожежне депо, зараз - кінотеатр «Планета». Фото: з фейсбук-сторінки Юлії Трімасової

Процес створення однієї листівки розпочинається із ідеї. Спершу Юлія визначається з будівлею, яку б хотіла зобразити. Потім робить замальовку олівцем, обводить лінером (ручка з тонким стержнем, яка заправляється тушшю - ред.) і аквареллю. Після цього роботу оцифровує та роздруковує на спеціальному фактурному папері. Такий папір створює ефект оригіналу, а не друкованої копії.

У планах Юлії Трімасової - ще одна серія листівок зі всім відомими будівлями міста. Серед них - обласна філармонія, ляльковий театр, кінотеатр ім. Т. Г. Шевченка тощо.


Будинок по Грушевського, 84 споруджений понад 100 років тому, належав міському промисловцю Михайлу Шильману. Фото: з фейсбук-сторінки Юлії Трімасової

Крім того, Юлія бере участь у масштабному проєкті відновлення історико-культурної спадщини міста «Оголені», започаткованому Агенцією розвитку Хмельницького. Проєкт має на меті «роздягнути» старі будинки міста, які впродовж десятиліть втратили свій первинний вигляд.

Олена КРЕМІНСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую