ye-logo.v1.2

Чи насправді патрульним заборонили тримати в руках радар TruCAM

Суспільство 1186
TruCam вимірює швидкість руху автомобілів
TruCam вимірює швидкість руху автомобілів. Фото: з архіву

У патрульній поліції прокоментували ситуацію.

З 2019 року на трасах області працюють патрульні, які вимірюють швидкість руху транспортних засобів. Роблять це копи за допомогою спеціальних радарів – TruCAM. Однак сьогодні, 5 лютого, Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури України, написала на сторінці у фейсбуці, що суд заборонив поліцейским тримати пристрій у руках під час здійснення фіксації.

«Суд заборонив копам тримати в руках радар TruCAM. Незакріплений стаціонарно прилад дає значні похибки при вимірюванні швидкості автомобіля. Радар вимірювання швидкості TruCAM повинен бути стаціонарно встановлений. Тримати його в руках співробітникам поліції заборонено, що підтверджено рішенням суду за позовом одного з водіїв, якого поліція зупинила за перевищення швидкості», - зазначає Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури України.

Повідомлення схожого змісту з'являлися і у деяких засобах масової інформації. Однак у пресслужбі управління патрульної поліції у Хмельницькій області інформацію спростовують. Кажуть, це була одна зі справ, де суд просто скасував постанову, але це ніяк не свідчить про заборону використання пристроїв у руках.

Скрін з посту Асоціації автомобільного транспорту та інфраструктури України

«Адмінпротокол водій оскаржив у суді, бо відео з радара було не чітке – не проглядався номер чи швидкість. Тому це відео не змогло бути доказом правопорушення і постанову скасували. Як такої заборони використовувати патрульними TruCAM немає. Вони як і раніше можуть їх тримати в руках і вимірювати швидкість. Кожен водій, на якого склали адмінпротокол за перевищення швидкості, має право її оскаржити у судовому порядку», - зазначила тимчасово виконуюча обов’язків старшого інспектора пресслужби УПП в Хмельницькій області Роксолана Вавренюк.

Нагадаємо, що на Хмельниччині наразі є три радари TruCAM, як використовують на декількох трасах. А саме:

-місто Хмельницький (вулиця Західно-Окружна);
- східний під’їзд до міста Хмельницького (між 0 та 4 кілометрами автодороги М12-03);
-автодорога М12 «Стрий-Знам’янка» між 191 та 332 кілометрами (від кордону Тернопільської до Вінницької області);
- автодорога Н03 «Житомир-Чернівці» між 188 та 300 кілометрами (від міста Хмельницького до кордону з Чернівецькою областю). 

Читайте також:  На яких автомобілях найчастіше їздять нетверезі водії Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА)

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую