ye-logo.v1.2

Верховна Рада прийняла закон про дистанційну роботу: як голосували нардепи від Хмельниччини

Суспільство 1626
Законотворці розмежували поняття «дистанційної» та «надомної» роботи
Законотворці розмежували поняття «дистанційної» та «надомної» роботи. Фото: ілюстративне pixabay.com

Його важливість пояснюють неврегульованістю чинним законодавством питань дистанційної і надомної роботи.

Вчора, 4 лютого, у Верховній Раді України нардепи проголосували за остаточну редакцію законодавчих змін, які стосуються правового регулювання дистанційної роботи. Прийняття відповідного законопроєкту підтримали 322 народні обранці.

У пояснювальній записці до цього законопроєкту вказано, що наприкінці березня минулого року через ситуацію з коронавірусом і запровадження карантину були внесені перші подібні зміни до трудового законодавства. Зокрема, визначено поняття дистанційної роботи та гнучкого режиму робочого часу. Однак ця сфера досі залишалася не повністю врегульованою.

Про законодавчі новації

Нині ж законотворці розмежували поняття «дистанційної» та «надомної» роботи. Перша виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією. Тому він може самостійно обирати власне робоче місце. Відповідно саме такий працівник відповідатиме за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці. Проте таку форму праці він може поєднувати з роботою в офісі чи на підприємстві. Ця процедура прописується у трудовому договорі між працівником і роботодавцем. У ньому ж може прописуватися необхідність забезпечити працівника необхідними технічними засобами.

«Працівнику, який виконує дистанційну роботу, гарантується період вільного часу для відпочинку (період відключення), під час якого працівник може переривати будь-який інформаційно-телекомунікаційний зв’язок з власником або уповноваженим ним органом, і це не вважається порушенням умов трудового договору або трудової дисципліни. Період вільного часу для відпочинку визначається у трудовому договорі про дистанційну роботу», — вказано у законопроєкті.

На працівника, який перебуває на дистанційній формі роботи, не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо цього не передбачено відповідним договором.

Також у законопроєкті передбачено, що працівник може вимагати від власника підприємства тимчасово (до двох місяців) переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці щодо нього були вчинені дії з ознаками дискримінації.

Натомість надомна робота передбачає фіксоване місце праці — місце проживання або інші приміщення, які характеризуються наявністю закріпленої зони та технічних засобів. Тому, щоб змінити робоче місце через незалежних від працівника причин, він має повідомити власника підприємства за три дні. Під час надомної роботи на працівника поширюється загальний режим роботи підприємства, установи чи організації.

Як голосували нардепи від Хмельниччини?

Загалом цей законопроєкт підтримали 322 народних обранців з 359. Проти — 0, утрималися — 0, не голосували — 37. А нардепи від Хмельниччини голосували так:

  • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Руслан Стефанчук (позафракційний) — за;
  • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — відсутній;
  • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — не голосував;
  • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
  • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Читайте також: Невдовзі Україна повернеться до адаптивного карантину — прем’єр-міністр

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую