ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Тарифи на гарячу воду і тепло до кінця опалювального сезону не зростатимуть

Суспільство 1342
Ціна на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не змінюватиметься
Ціна на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не змінюватиметься. Фото: ілюстративне з архіву

Різниця в тарифах для теплопостачальних підприємств не буде відшкодовуватися з місцевих бюджетів.

Сьогодні, дев’ятого лютого, уряд разом з органами місцевого самоврядування підписав Меморандум про врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води українцям. Згідно із підписаним документом, ціна на теплопостачання та гарячу воду до кінця цього сезону в Україні не змінюватиметься.

«Його підписали Кабінет міністрів, НКРЕКП, Нафтогаз та усі мери міст. Меморандум забезпечить нормальне проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного. Зміст меморандуму виключно в тому, щоб ціна для наших громадян не змінювалася – вона не буде підніматися», - зазначив сьогодні під час брифінгу голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Також, як повідомили представники місцевої влади, уряд взяв на себе зобов’язання не перекладати різницю в тарифі на органи місцевого самоврядування.

«Теплопостачальні підприємства отримуватимуть газ за ринковою ціною. Якою вона буде - ми отримаємо інформацію найближчими днями. Але розраховуватися вони будуть по 6,99 гривень, «плюс» розподіл. Оця різниця в тарифах між ринковою і граничною цінами не буде компенсовуватися за рахунок місцевих бюджетів. Це був важливий для нас пункт, який ми наполягали включити в меморандум, - сказав міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. - Поняття різниці в тарифах було нівельоване і зняте з порядку денного ще в 2016 році. За цей час по місту Хмельницькому різниця в тарифах, тобто між реальною ціною газу, яку нараховують для теплопостачальних підприємств, і тою, якою вона є безпосередньо в тарифі, становить 423 мільйони гривень. Ми вважаємо, що таку суму за останні 5 років держава заборгувала нашим комунальним підприємствам. Великим "плюсом" меморандуму є те, що Кабмін визнав різницю в тарифах, в тому числі за попередні роки».

За словами міського голови, в уряді зобов’язалися до 31 вересня 2021 року напрацювати відповідні нормативні документи і знайти джерела відшкодування для теплопостачальних підприємств.

До теми: Змінилася ціна газу за січень. Скільки платити мешканцям Хмельниччині.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую