ye-logo.v1.2

SMS-новини 17 вересня

Суспільство 1512

від читачів

КНИГА СКАРГ
7.09. Коли зроблять дорогу до Хмельницької молодшої школи №14? Там такі ями, що коли піде дощ, то діти не можуть пройти! На дорозі цілі озера!
«Зараз, у першу чергу, здійснюється ремонт головних магістралей, де ходять тролейбуси та маршрутки, – розповідає заступник начальника Хмельницького міського управління житлово-комунального господарства Віталій Зубр. – Якщо залишаться кошти – перейдемо до вулиць, так би мовити, другорядних. Коли це буде – наразі сказати важко, оскільки  не відремонтовані ще усі центральні.  Але про усі проблеми ми знаємо і пам’ятаємо, оскільки усі вулиці обстежували».

7.09. Школа №2 у Деражні: директор і завуч гімназійних класів – батько й донька. Чи є це законним, адже обоє є матеріально відповідальними особами?
Як сказали нам у Деражнянському районному відділі освіти, це дозволено законом, і жодних його порушень нема.

9.09. У наших дітей з НВК №2 у Деражні досі немає нормального вчителя. А теперішній педагог хворіє, то в дітей уроків немає. Хочуть дати учителя, в якого немає педагогічного стажу. Батьки проти. Ганьба відділу освіти! Ми хочемо, щоб наших дітей вчили, а не проводили експерименти над ними. А навчити дітей може тільки педагог зі стажем!
“Справа в тому, що вчителька, яка мала бути класним керівником, пішла у декретну відпустку. Натомість батьки просили поставити вчительку, яка вже на пенсії. Ми погодилися. Проте, вона серйозно захворіла та перебуває в лікарні. Наразі ми шукаємо фахівця з вищою освітою та стажем роботи, маємо дві кандидатури. Тому скоро діти матимуть нового класного керівника”, – сказала Людмила Стрілецька, начальник Деражнянського районного відділу освіти. 

9.09. Від педагогів Красилівщини прошу звернутися до обласного відділу освіти. Чому директори деяких шкіл, маючи ставку директора, півставки годин, беруть собі ще години? Деякі навіть не за фахом. У той же час не всі вчителі мають ставку. Директори навіть півставки годин не проводять, бо хтось приїхав у школу або вони поїхали, а діти страждають.
Як повідомив начальник Красилівського райвідділу освіти Володимир Снігур, згідно зі статтею 25 Закону України про загальносередню освіту директор має право брати додаткові години, але не більше 360 годин на рік у міській місцевості та не більше 480 годин на рік – у сільській. Якщо є якісь претензії у розподілі годин директором, Володимир Снігур рекомендує звернутися особисто до нього для вирішення питання. 

11.09. У Деражні в районі «Семи вітрів» в квартирах так тхне каналізацією та фекаліями, що проживати неможливо. В підвалі відкриті каналізаційні чопи. ЖЕК викликали, збирали комісію, каналізацію нібито прочистили, але сморід не зникає. Як нам далі жити? Казали, що для ремонту потрібно відключити воду та десь взяти якусь спеціальну техніку. Шановний Тіт Р. М., якщо ви не в змозі вирішити наше питання, оскільки ви не кваліфікований спеціаліст, будьте добрі, звільніть місце людині, яка знається на цій справі.
Як розповіла автор повідомлення, запах у квартирах з’явився з літа. Каналізація в будинку стара, і її не прочищали ні разу. Комісія, що приїжджала, пояснила, що потрібна спеціальна техніка, величезні кошти. І ще – щоби привести каналізацію до ладу, потрібно на півроку відключити воду у всьому будинку. А от виконуюча обов’язки начальника Деражнянського ЖЕКу №1 Неоніла Сирота каже, що проблеми виникають через недбалість мешканців будинку. Причому,  виникали не один раз. «Після того, як каналізацію забили помідорами та шкірками з бананів, ми її почистили, – каже Неоніла Адольфівна. – А вже через кілька днів знову забили. Але люди звернулися не до нас, а в місцеву газету. Коли ми з комісією приїхали туди, виявилося, що мешканці будинку самі відкрили коліно, що знаходиться в підвалі, в результаті чого  частина фекалій витекла туди. Звідси і сморід. А забились труби через картоплю, яку викинули в унітаз. Чоловік навіть здивувався: «В мене в унітаз вона пройшла. А як тут могла застрягнути, не знаю».  

СТАЛОСЯ
7.09. Вчора в Городку в районі молочноконсервного заводу  згорів дерев’яний магазин. Цікаво, через що? (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).
Справді, як кажуть у пожежній частині Городка, у райцентрі згорів магазин. Однак, він не працював, тому товару там не було. Раніше у крамниці торгували будівельними матеріалами. Причини пожежі сьогодні встановлюються. За даними головного управління МНС України в Хмельницькій області, з початку року на Хмельниччині виникло 638 пожеж, з них 427 – у житловому секторі. У вогні загинули 28 чоловік.

8.09. В 2 км від Летичева у бік Хмельницького у 14.15 зайнялася кабіна у фури, згоріла вщент. Пожежна приїхала через 20 хвилин. Постраждалих немає, вантаж також уцілів. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 15 гривень на рахунок).
Рятувальники підтвердили, що вогонь знищив кабіну вантажного автомобіля «Mercedes-Benz» та документи. Наразі причини пожежі з'ясовуються. «Виклик у Летичівський райвідділ МНС надійшов о 14:15, вже о 14:20 пожежники були на місці, – розповідає інспектор Центру пропаганди ГУ МНС України в Хмельницькій області Олександр Приймак. – Люди справді не постраждали».

8.09. 6 вересня у Віньківцях біля пішохідного переходу машина збила жінку. Водій завіз жінку до лікарні. Постраждала в реанімації. (Прим. ред. – автори  цих повідомлень отримують по 10 гривень на рахунок).
Справді, 6 вересня опівдні в смт Віньківці на вулиці Першотравневій житель Хмельницького, керуючи автомобілем «БМВ 520», наїхав на 43-річну жительку села Нетечинці, яка в результаті ДТП отримала тілесні ушкодження. Жінку госпіталізували до центральної районної лікарні. Розповідають, що водій виявився добросовісним та навіть відвіз потерпілу до лікарні. Наразі її стан покращується.

10.09. 6 вересня в селі Олешин обікрали будинок, вибивши вікно. Винесли гроші та золото. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).
За словами автора повідомлення, крадіжка сталася серед білого дня, коли вдома нікого не було. Винесли гроші, на щастя, їх було небагато у зв’язку з ремонтом, який ведеться на господарстві, та золоті прикраси. Прихопили навіть французькі парфуми. Швидше за все, це була людина, яка знала, що і де лежить у хаті, тому що все акуратно знаходилося на своїх місцях. І про те, що в хаті хтось побував, господарі дізналися лише з вибитого вікна. Крім того, як думають селяни, це зробила дитина, оскільки під невисокою шафою, з якої взяли гроші, стояв стілець. А на ньому - невеличкі сліди. До речі, хата, в яку вліз непрошений гість, знаходиться в центрі села, де завжди багато людей, проте ніхто нічого не бачив і не чув. 

11.09. В селі Пахутинці горить ферма. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).

13.09. Вчора, близько 19.00, у селі Грузевиці загорівся корівник, доверху набитий соломою. Пожежники поливали всю ніч, але вранці стовп диму все ще стоїть над місцем, мабуть, навмисного підпалу. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).
Як розповідають в ТОВ “Грузевиця-Агро”, пожежа на території господарства справді була. На щастя, приміщення корівника не згоріло, а от сіно та солому врятувати не вдалося. Наразі аграрії підраховують збитки, а пожежна служба встановлює причину займання. Стверджувати, що це був навмисний підпал, нині ніхто не береться.

ПОСТСКРИПТУМ
8.09 Обурена публікацією смс-новини про те, що наче свекруха, тобто я, зводить наклепи на свою невістку (с. Миньківці Дунаєвецького району, смс про молоду вчительку – прим. автора). Одразу скажу, що це суто сімейні справи, а хтось навмисне їх афішує та роздуває. Я не вмішувалася у життя сина та невістки, тим паче вони жили у її батьків. Та й не писала смс-ок, бо не вмію цього робити. До того ж, я жінка пенсійного віку, ще й хворію, мені плітки ні до чого. Я дуже люблю свого онука, і невістка колись теж стане свекрухою. А такі смс-ки руйнують людські душі та стосунки.
Автори усіх інших смс-повідомлень отримують по 5 гривень на рахунок.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую