ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Уряд змінив умови перевезення дітей в автокріслах

Суспільство 2613
Уряд дозволив перевезення дітей до 12 років без автокрісел
Уряд дозволив перевезення дітей до 12 років без автокрісел. Фото: ditey.com

Правила перевезення послабили.

У жовтні 2019 року Верховна Рада ввела штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Однак учора, 24 лютого, Кабінет міністрів України змінив правила перевезення дітей у транспорті. Як повідомляє «Громадське», тепер без автокрісла можна перевозити дітей, яким ще не виповнилося 12 років, але за умови достатнього зросту.

«Так, раніше в спеціальному автокріслі треба було перевозити дітей, яким не виповнилося 12 років або чий зріст менше 145 сантиметрів. Тепер вікову межу скасували. Крім того, уряд дозволив перевозити дітей віком до 3 років на передньому сидінні автомобіля — але лише за умови встановлення утримуючих систем, які встановлюють проти напрямку руху. А ще необхідно обов'язково відключати фронтальну подушку безпеки», - йдеться у повідомленні.

Також уряд уточнив, яким критеріям має відповідати дитяче автокрісло. Так, дитяча утримуюча система — це обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яке у разі зіткнення або різкого гальмування автівки зменшує небезпеку травмування дитини шляхом обмеження рухливості її тіла.

«Упродовж 2020 року на Хмельниччині патрульні поліцейські склали 21 постанову за статтею 121 «Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами» Кодекс України про адміністративні правопорушення. Рішення щодо призначення штрафу поліцейські оформляли на місці події, тобто справу до суду не направляли», - виконувачка обов’язків старшого інспектора пресслужби Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Роксолана Вавренюк.

Нагадаємо, порушення правил перевезення дітей  тягнуло за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення передбачало штрафі в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, штраф за перевезення дитини без автокрісла становив 510 гривень  — для першого порушення і 850 гривень  — у разі повторного порушення упродовж року.

 Читайте також: У мікрорайоні Озерна з'явиться новий світлофор

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую