ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Я не звик називати конкретні дати» — Разумков про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Суспільство 2318
Для початку добудови енергоблоків Хмельницької АЕС необхідне не лише фінансування, а й законодавчі зміни
Для початку добудови енергоблоків Хмельницької АЕС необхідне не лише фінансування, а й законодавчі зміни. Фото: з архіву редакції

За словами голови Верховної Ради, добудова енергоблоків забезпечить розвиток не лише енергетики, а й інших галузей.

Сьогодні, 11 березня, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснив робочий візит на Хмельницьку атомну електростанцію. Зокрема, він обговорював з її працівниками перспективу добудови двох енергоблоків ХАЕС. Далі в обласному центрі під час спілкування зі журналістами кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у Дмитра Разумкова, коли будуть прийняті зміни до законодавства, необхідні для старту будівництва.

Наприкінці вересня минулого року Володимир Зеленський доручив уряду розробити та винести на розгляд парламенту законопроєкт, який мав би дозволити добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. На це президент дав членам Кабміну два місяці. Однак він досі не зареєстрований у Верховній Раді.

За словами Дмитра Разумкова, внесення подібних змін до законодавства вимагає тривалого часу. Зокрема, після написання законопроєкт щодо добудови енергоблоків має пройти профільний комітет парламенту. Але є домовленість для уникнення можливих проблем спершу обговорити окремі положення цього законопроєкту. Коли ж завершиться цей процес голова Верховної Ради поки не готовий сказати, як і про фінансування будівництва на Хмельницькій АЕС.

«Добудова енергоблоків дасть поштовх для розвитку різних галузей, а не лише енергетикики», — Дмитро Разумков. Фото: автора

«Добудова енергоблоків дасть поштовх для розвитку різних галузей, а не лише енергетикики», — Дмитро Разумков. Фото: автора

«Я не звик називати конкретні дати, а потім червоніти перед вами й казати: «ой, вибачте не вийшло, — розповідає Дмитро Разумков. — Але депутатський корпус від Хмельниччини та я особисто готові долучитися до цього процесу. Однак, якщо ми говоримо про фінансування, то це серйозні кошти. Тому сказати, що вони будуть виділенні у найближчому майбутньому, це буде не зовсім правильно».

Він додав, що станом на 2017 рік вартість добудови енергоблоків ХАЕС оцінювали у 74-75 мільярдів гривень. Одразу знайти такі кошти у державному бюджеті Україні дуже важко. Тому потрібно розглядати й додаткові джерела фінансування.

Однак голова парламенту переконаний, що добудова енергоблоків Хмельницької АЕС має значення не лише для енергетичної безпеки України, а й для розвитку різних галузей економіки.

«Обладнання, яке може бути використано для третього та четвертого енергоблоків, виготовлено українськими виробниками. Це «Турбоатом» «Електроважмаш», «Радій» та інші. Тобто такий проєкт дасть поштовх для розвитку різних галузей, а не лише енергетики», — вважає Дмитро Разумков.

Нагадаємо, що під час робочого візиту у Хмельницький Дмитро Разумков також відвідав місцевий військовий шпиталь і Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, а також — на завод «Новатор» і на засідання круглого столу з представниками регіональних бізнес-асоціацій та об’єднань великого бізнесу.

Читайте також: Чому Симчишин критикує нинішній адаптивний карантин

Коментарі:

Віталій Українець 12.03.2021 15:12

Розумков не налаштований на добудову ХАЄС!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую