ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Перевірки ніхто не насилав — голова Хмельницької ОДА про проблеми з киснем і Славуту

Суспільство 2153

За словами Сергія Гамалія, область на сто відсотків не забезпечена киснем, але ситуація не є критичною.

Сьогодні, 23 березня, голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій відзвітував за перші сто днів роботи на цій посаді. Зокрема, розповів про результати праці в медичній галузі краю. Саме проблем медицини стосувалась частина питань журналістів. Насамперед — затримок постачання медичного кисню для хворих на коронавірус і ситуації, яка склалася навколо Славутської міської лікарні.

Сергій Гамалій підтвердив, що в області існує проблема з медичним киснем. Нині Хмельниччина не забезпечена ним на сто відсотків. Однак голова облдержадміністрації вважає, що ситуація не є критичною.

За його словами, проблеми з постачанням кисню виникли, адже його потребують в різних частинах країни. Тому підприємство «Львівкисень» (забезпечує весь західний регіон країни — авт.) не встигає виробляти скраплений кисень у достатній кількості.

«Однак ми намагаємося забезпечить всі лікарні. Особисто втручаюся у такі речі: телефоную, прошу, домовляюся. І у нас є спеціальний штаб, є людина, яка відповідає саме за кисень, — каже голова облдержадміністрації. — Окрема вдячність головам громад, які своєчасно звертається з цією проблемою. Коли ми раніше дізнаємося про неї, швидше можемо втрутитися й допомогти. Це робиться спільно, без перекладення на когось вини».

До теми: Вакцинація на Хмельниччині: в ОДА пояснили, чому кампанія проходить повільно

Власне з такими «зверненнями» й пов’язана ситуація, яка виникала навколо Славути. Нагадаємо, через проблеми з киснем 15 березня місцева влада звернулася за допомогою до голови Хмельницької ОДА та прем’єр-міністра, а наступного дня у міську лікарню відправили перевірку. Тоді про призначення такої перевірки Сергій Гамалій повідомив на своїй сторінці у фейсбуці. А пізніше в облдержадміністрації з посиланням на його слова попередньою причиною проблем з киснем Славутської міськлікарні назвали те, що заклад вчасно не уклав договір на його постачання. Натомість керівництво міста й медзакладу вказало, що така інформація не відповідає дійсності.

16 березня Сергій Гамалій повідомив про створення робочої групи, яка має перевірити забезпеченість Славутської міської лікарні «технічним киснем». Фото: знімок зі сторінки Сергія Гамалія у фейсбуці
Пізніше того дня в облдержадміністрації повідомили про попередні причини проблем з киснем цього медзакладу. Фото: знімок зі сторінки Хмельницької ОДА у фейсбуці

Нині ж Сергій Гамалій дещо змінив риторику. Він запевняє, що на Славуту «не насилали перевірку» й вважає ситуацією з такою перевіркою медзакладу «вигаданою проблемою».

«Ми не насилаємо перевірок. Якщо це планова перевірка, то можливо вона відбувалася. Не має такого, щоб у цей час утискати якось заклади охорони здоров’я. Тому вважаю цю проблему вигаданою», — заявив Сергій Гамалій.

Також щодо проблем з киснем Славутської міської лікарні голова ОДА додав: «До нас з проблемою звернулися у четвер (ймовірно йдеться про 11 березня — авт.) й ми її вирішили. А у понеділок (ймовірно 15 березня — авт.) прислали до нас лист з проханням вирішити вирішену проблему. Я вважаю, це більш популістська дія, ніж дія, яка до чогось призвела».

Читайте також: Додаткові обмеження та пасажирські перевезення: уряд вніс зміни до дії карантину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую