ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Деражнянське сміттєзвалище не відповідає екологічним вимогам — представники уповноваженого з прав людини

Суспільство 2147
Через відсутність системи вивезення сміття зі сіл, місцеві жителі створюють стихійні сміттєзвалища
Через відсутність системи вивезення сміття зі сіл, місцеві жителі створюють стихійні сміттєзвалища. Фото: зі сайту уповноваженого ВРУ з прав людини

Крім того, з приєднаних до громади сіл досі не організували систему вивезення побутових відходів.

Нещодавно регіональні представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Хмельницькій області перевірили, чи у Деражнянській міській громаді дотримуються екологічних прав населення. Як наслідок, було виявлено низку порушень у сфері поводження з побутовими відходами. Про це повідомили на сайті уповноваженого Верховної Ради.

Згідно з опублікованою інформацією, площа міського сміттєзвалища у Деражні сягає 2,14 гектара. Цей полігон твердих побутових відходів з низки причин не відповідає чинним санітарним та екологічним вимогам. Зокрема, на ньому відсутня будь-яка охорона, а навколо його санітарної зони навіть немає огорожі. Рекультивацію сміттєзвалища проводять лише залежно від погодних умов.

«У Деражнянській громаді досі не запроваджено роздільний збір побутових відходів. Відповідно їх захоронення на території сміттєзвалища проводиться з порушенням чинного законодавства у сфері поводження з відходами», — повідомляють регіональні представники уповноваженого Верховної Ради.

Також додають, що у селах, які приєдналися до Деражнянської громади, досі не організували системи вивезення сміття. Через це люди створюють стихійні сміттєзвалища.

«Крім того, місцева влада не інформує місцеве населення через ЗМІ про стан навколишнього середовища, джерела забруднення, розміщення відходів… Таким чином міська рада не дотримується вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Тому за результатами моніторингового візиту буде складено звіт і направлено відповідні акти реагування», — зазначено на офіційному порталі уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також: Як працюватиме майбутній сміттєпереробний завод у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую