ye-logo.v1.2

Вартість газу та складна ситуація з COVID-19 і «червоною» зоною — підсумки тижня

Суспільство 2179
На Хмельниччині новий рекорд інфікування коронавірусом зафіксували станом на 2 квітня — 1 тисяча 351 новий випадок
На Хмельниччині новий рекорд інфікування коронавірусом зафіксували станом на 2 квітня — 1 тисяча 351 новий випадок. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

На цей тиждень припав День сміху, однак через ситуацію з коронавірусом у Хмельницькій області було не до жартів. На території краю були встановленні чергові невтішні рекорди: за кількістю нових випадків інфікування та нових летальних випадків. Через завантаженість лікарень пацієнтами з COVID-19 довелося розгортати мобільний госпіталь. Крім того, Хмельницька область до кінця тижня мала перейти у «червону» зону карантину. Втім, це рішення поки відтермінували.

Але не коронавірусом єдиним жила Хмельниччина. Квітень приніс низку змін. Наприклад, країна повернулася до відкритого ринку газу. Відповідно деякі постачальники блакитного палива підвищили свої тарифи для населення. Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Чому Хмельниччина не перейшла у «червону» зону карантину?

Щоб область потрапила у «червону» зону карантину, на її території впродовж трьох днів поспіль має бути перевищено два епідеміологічні показники. Ще на початку березня на Хмельниччині рівень госпіталізації перевищив граничні 60 випадків на 100 тисяч населення. Наприклад, впродовж 1 квітня він сягнув позначки 122,6, що нині є найвищим рівнем по Україні.

А цього тижня був перевищений другий показник — завантаженість ліжок з киснем. Впродовж 29-30 березня він становив понад 65-66 відсотків. Тому з 2 квітня Хмельницька область могла опинитися у «червоній» зоні. Про це навіть говорив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Однак Хмельниччина все ж уникнула такої долі, адже 31 березня завантаженість ліжок з киснем «впала» до 64,4 відсотка, а 1 квітня — до 60,8 відсотка. Тому поки важко спрогнозувати, коли саме в області запровадять «червоний» рівень. До того ж до посиленого карантину подолян наближає зростання ще одного показника — коефіцієнту виявлення випадків інфікування, який не має перевищувати 20 відсотків. Впродовж 1 квітня він становив 18,1 відсотка.

Станом на 2 квітня у «червона» зона діє на території десяти областей, лише Херсонщина досі зберігає «жовтій» зоні, а решта регіонів — «помаранчеві». Інфографіка: Центру громадського здоров’я України

Станом на 2 квітня у «червона» зона діє на території десяти областей, лише Херсонщина досі зберігає «жовтій» зоні, а решта регіонів — «помаранчеві». Інфографіка: Центру громадського здоров’я України

Попри це на території краю продовжують запроваджувати власні правила карантину, сподіваючись зменшити поширення коронавірусу. На період з 29 березня до 12 квітня обласна комісія з ТЕБ і НС прийняла такі обмеження:

  • заборонено проводити будь-які масові заходи;
  • заборонено приймати відвідувачів у розважальних закладах;
  • заборонено з 22-ї години до 7-ї ранку приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, крім здійснення доставки й замовлень на винос;
  • заборонено роботу гуртків у закладах всіх форм власності, крім організації їх дистанційної роботи;
  • запровадити дистанційне навчання, але винятками є дитсадки та 1-4 класи.

Але влада деяких громад прийняла дещо суворіші обмеження. Наприклад, у Старокостянтинові з 29 березня закрили навіть дитсадки, заборонили роботу ринку КП «Райкоопринторг» та приймати відвідувачів у закладах громадського харчування.

Ситуація з COVID-19 «досить складну»: про завантаженість лікарень і невтішні рекорди

Впродовж цього тижня у Хмельницькій області було встановлено кілька невтішних рекордів. Наприклад, станом на ранок 30 березня на території краю зафіксували 28 летальних випадків пов’язаних з ускладненнями коронавірусу. Стільки ж смертей було й на 13-у годину 31 березня. Також кілька днів поспіль встановлювалися рекорди за кількістю нових випадків інфікування. Останній найвищий показник зареєстрували станом на 12-у годину 2 квітня — 1 тисяча 351 новий випадок COVID-19.

Зростання захворюваності стає причиною завантаженості медзакладів. Станом на 28 березня «коронавірусні» ліжка були завантажені на 94,22 відсотка. Але з наступного дня представники облдержадміністрації почали подавати таку статистику без врахування пацієнтів з підозрою на COVID-19. Й станом на 2 квітня рівень завантаженості ліжок становить 60,8 відсотка. Крім «віртуального» заниження цього показника, на нього вплинуло й розгортання додаткових ліжко-місць. Зокрема, 100 — у Хмельницькій міській лікарні, по 20 — у Волочиській і Городоцькій ЦРЛ, 10 — у Шепетівській ЦРЛ.

На території Славутської міської лікарні триває робота над розгортанням мобільного шпиталю для хворих на коронавірус. Фото: з фейсбуку виконавчий комітет Славутської міської ради

На території Славутської міської лікарні триває робота над розгортанням мобільного шпиталю для хворих на коронавірус. Фото: з фейсбуку виконавчий комітет Славутської міської ради

Також за дорученням прем’єр-міністра на території Славутської міської лікарні почали розгортати мобільний госпіталь на 120 місць. Він буде автономним і повністю забезпечним кисневими концентраторами та апаратами штучної вентиляції легень.

«Ситуація в області досить складна. Медики працюють на грані виснаження. Скільки б ми ліжок не розгорнули, ми можемо дійти до ситуації, коли лікувати хворих буде нікому. В інших частинах області не розглядаємо можливість розгортання подібних шпиталів, бо немає медичного персоналу, щоб забезпечити їх роботу», — заявив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

Постачання медичного кисню у лікарні області досі відбувається зі затримками. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Постачання медичного кисню у лікарні області досі відбувається зі затримками. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За його словами, іншою проблемою досі залишаються затримки з постачанням медичного кисню. Щоб не допустити критичної ситуації, у 12 лікарнях Хмельниччини заплановано встановити кисневі станції. Для цього необхідно виділити кошти з обласного бюджету.

Тарифи на газ і майбутнє підвищення вартості проїзду в громадському транспорті

У середу, 31 березня, завершився термін дії постанови Каміну, якою урядовці встановили граничну вартість газу для побутових споживачів. Відтак з 1 квітня Україна повертається до відкритого ринку газу. Це означає, що газопостачальні компанії можуть підвищувати свої тарифи. Поки що такою можливістю скористалися не всі гравці ринку.

Наприклад, для споживачів «Нафтогазу» вартість блакитного палива у квітні буде такою ж як у березні — 6,86 гривні за кубометр. Також цього місяця не зазнає змін тариф ТОВ «Хмельницькгаз Збут», який надалі становитиме 6,99 гривні за кубометр.

Натомість ціну газу підняло ДП «Шепетівкагаз». Якщо його клієнтам за спожитий у березні газ потрібно було сплачувати 6,99 гривні за кубометр, а за квітень — 8,16 гривні за кубометр. Тобто у квітні ДП «Шепетівкагаз» тариф зріс на 1 гривню 17 копійок за куб.

Початок цього місяця приніс й інші зміни. Детальніше про них — у матеріалі «Нові тарифи, підвищення пенсійного віку й карантин: що зміниться у квітні».

А у Хмельницькому зросте вартість проїзду в громадському транспорті. «Економічно обґрунтовані» ціни вже зазначені у проєкті рішення виконавчого комітету міськради. Передбачено, що вартість поїздки на тролейбусі зросте з 3 гривень 50 копійок до 5 гривень 50 копійок, але власники електронного квитка сплачуватимуть 5 гривень. Натомість в автобусах, зокрема маршрутках, — з 5 гривень (після 20-ї години — 6 гривень) до 8 гривень, але оплата електронним квитком коштуватиме 7 гривень.

 Після підвищення вартості проїзду у громадському транспорті, власники електронного квитка платитимуть менше, ніж під час готівкового розрахунку. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Після підвищення вартості проїзду у громадському транспорті, власники електронного квитка платитимуть менше, ніж під час готівкового розрахунку. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Однак такі цифри можуть зазнати змін, адже з 30 березня впродовж 30 календарних днів міська влада прийматиме зауваження та пропозиції місцевих жителів. Опісля необхідно буде провести й громадські обговорення вартості проїзду. Й лише після завершення усіх процедур виконком затвердить остаточні тарифи проїзду в громадському транспорті.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую