ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В Україні бюджетні місця можуть з'явитись і в приватних вишах

Суспільство 1726
Студенти зможуть навчатись на бюджеті у приватних вишах
Студенти зможуть навчатись на бюджеті у приватних вишах. Фото: pixabay.com

До тепер державного замовлення у таких закладах немає.

Здобуття вищої освіти в приватних українських вишах буде можливим за кошти бюджету. Як пише «Освіта.ua», відповідний законопроєкт про розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців схвалений Кабінетом Міністрів і ще потребує ухвалення.

«Зокрема, після прийняття законопроєкту буде запроваджений новий механізм фінансування закладів вищої освіти, за яким кошти будуть витрачатися не на утримання закладів, а на навчання студентів – за принципом «гроші ходять за студентом». Після ухвалення документа, заклади вищої освіти конкуруватимуть за абітурієнтів, оскільки законопроєкт передбачає можливість здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти держави», - йдеться у повідомленні.

Заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Дядюра розповів «Освіта.ua», що в результаті виграють всі – студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці більш фахово підготовлених спеціалістів.

«Бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів», – наголошує заступник міністра розвитку економіки.

Планується, що реалізація зазначеного принципу фінансування закладів вищої освіти дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць між студентами вищої, фахової передвищої та професійної освіти.

Читайте також: ЗНО-2021: скільки зареєструвалося учасників на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую