ye-logo.v1.2

Підвищення тарифів, падіння повітряної кулі та Марш Героїв — підсумки тижня

Суспільство 1853
23 травня кілька сотень хмельничан пройшлися центральними вулицями міста Маршем Героїв
23 травня кілька сотень хмельничан пройшлися центральними вулицями міста Маршем Героїв. Фото: з архіву редакції

Про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельницької області.

На Хмельниччині цей інформаційний тиждень запам’ятався багатьма різноплановими подіями. Деякі з них обговорювали не лише на території краю, а й за його межами. Насамперед йдеться про дві трагедії: падіння повітряної кулі у Кам’янець-Подільському районі та загибель захисника України з Наркевичів. Для хмельничан важливою новиною стало запровадження нових тарифів на проїзд у громадському транспорті та на сміття.

Отож, детальніше про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Нові тарифи на проїзд у громадському транспорті та вивезення сміття

З 1 червня у Хмельницькому подорожчає проїзд у тролейбусах і маршрутках. Нові тарифи члени виконкому прийняли 27 травня.

Вартість однієї поїздки у тролейбусі зросте з 3 гривень 50 копійок до 6 гривень. Однак власники електронних квитків зможуть платити менше — 5 гривень. Натомість в автобусах проїзд зросте з нинішніх 5 гривень (після 20-ї години — 6 гривень) до 8 гривень. Нижчий тариф для власників електронних квитків запровадять після того, як громадський автотранспорт обладнають варіаторами.

Як наслідок, з 1 червня також діятиме нова ціна на проїзні квитки для тролейбусів (не електронних, які треба поповнювати):: місячний — 215 гривень, місячний для учнів — 85 гривень, місячний для студентів — 110 гривень, місячний для організацій — 300 гривень, квартальний — 870 гривень.

Вартість проїзду в громадському транспорті Хмельницького зросте з 1 червня. Фото: з архіву редакції

Вартість проїзду в громадському транспорті Хмельницького зросте з 1 червня. Фото: з архіву редакції

В продовження теми тролейбусів. З 1 липня за проїзд у них перестануть приймати готівку. Про такі плани сайту «Є» розповів виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев. 

Крім нової вартості проїзду в громадському транспорті, виконком затвердив підвищення тарифів на поводження з побутовими відходами. Вони набудуть чинності через 15 днів з дати опублікування відповідного рішення. Тобто це має статися в середині червня.

В середньому для побутових споживачів послуг комунального підприємства «Спецкомунтранс» вони зростуть на вісім гривень. Нові тарифи на одну людину становитимуть від понад 23 гривень до понад 32 гривень. Це залежить від категорії споживача та місця його проживання. Детальніше про це можна дізнатися у матеріалі «Скільки хмельничани платитимуть за сміття: нові тарифи».

Що відомо про падіння повітряної кулі поблизу Кам’янця-Подільського?

Ввечері 22 травня на традиційному для Кам’янця-Подільського фестивалі з повітроплавання сталася трагедія, яку обговорювали й за межами області. Близько 20:45 на території села Кульчіївці впала повітряна куля, на борту якої перебувало шестеро людей. Зокрема, 28-річний пілот з Києва, подружжям з Прилук, двоє хмельничан і місцевий житель.

Внаслідок падіння аеростату, загинув 53-річний житель Прилук. Його на тіло на території сільського кладовища знайшли мешканці Кульчіївців. Решта постраждалих отримали травми різної важкості. Їх госпіталізували у Кам’янець-Подільську міську лікарню. Медики оцінюють їх стан як стабільний.

 Внаслідок падіння повітряної кулі поблизу Кам’янця-Подільського, загинула одна людина та п’ятеро травмувалися. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

За попередньою версією правоохоронців, повітряна куля впала через порив вітру. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

За попередньою версією правоохоронців, повітряна куля впала через порив вітру. Але остаточні причини події будуть встановленні після проведення низки експертиз її технічного стану. Наразі слідчі вже допитали пілота та вцілілих пасажирів. Також у них взяли проби крові та сечі. Аналізи показали, що усі були тверезими.

«Пілот здійснює польоти на аеростатах впродовж десяти років і має на це ліцензію. Тобто це кваліфікована людина. Сама повітряна куля була випущена у 2003 році», — зазначив Руслан Герасимчук, начальник Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області.

Наразі правоохоронці продовжують розслідування цієї справи за частиною 3 статті 281 Кримінального кодексу України (Порушення правил повітряних польотів).

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій під час брифінгу заявив, що на території краю буде посилено контроль за безпекою польотів на повітряних кулях. Фото: з архіву редакції

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій під час брифінгу заявив, що на території краю буде посилено контроль за безпекою польотів на повітряних кулях. Фото: з архіву редакції

За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія, фестиваль з повітроплавання вже став однією з візитівок Кам’янця-Подільського. Тому його не можна заборонити чи обмежити. Однак на території області буде посилено контроль за безпекою польотів на повітряних кулях.

«Перед вильотом аеростатів поліція має перевіряти пілотів на стан алкогольного сп’яніння. Також необхідно перевіряти, чи у пілотів є ліцензії. Я родом з Кам’янця-Подільського й знаю, що серед них можуть бути «нелегали», — заявив Сергій Гамалій.

День Героїв та втрата захисника України

У неділю, 23 травня, хмельничани в п’яте відзначали День Героїв. Хоча це свято недержавне, його дедалі активніше відзначають у різних частинах країни. Воно присвячене пам’яті борців за свободу та незалежність України різних історичних епох. Така дата обрана невипадково: саме цього дня у 1938 році агент НКВС вбив першого голову ОУН Євгена Коновальця.

Цьогоріч, щоб вшанувати захисників України, у Хмельницькому влаштували багатолюдний Марш Героїв. До ходи приєдналися учасники російсько-української війни, військовослужбовці, сім’ї загиблих воїнів, волонтери… Кілька сотень хмельничан пройшли колоною центральними вулицями міста від майдану Незалежності до кінотеатру імені Тараса Шевченка. Там відбулися виступи прикордонників, мажореток, кінологів і вручення відзнак. Також четверо військових отримали сертифікати на квартири.

Не менш важливою датою цього тижня стало 26 травня. Саме цього дня сім років тому почався перший бій за Донецький аеропорт. Захисники України героїчно тримали оборону терміналів летовища 242 дні.

Хмельничанин Віктор Шиян вижив після підриву нового терміналу Донецького аеропорту. Фото: з архіву редакції

Хмельничанин Віктор Шиян вижив після підриву нового терміналу Донецького аеропорту. Фото: з архіву редакції

Кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з хмельничанином Віктором Шияном з позивним «Папай», який брав учать в обороні Донецького летовища. Перебуваючи у лавах роти вогневої підтримки 90-го окремого аеромобільного батальйону, він став одним з тих, хто останнім залишав аеропорт. Герой вижив після підриву нового терміналу, коли в повітря знесло три поверхи будівлі. Однак Віктор себе не вважає героєм, а каже, що йому просто пощастило вціліти. Натомість згадує про військових, з якими пліч-о-пліч утримував оборону та пережив пекло війни. Багато з них не повернулися, залишившись під завалами, а дехто потрапив у ворожий полон.

У Хмельницькому 26 травня відкрили меморіальні дошки полеглим захисникам України Юрію Кушніру та Максиму Кондратюку. Фото: зі сайту Хмельницької міської ради

У Хмельницькому 26 травня відкрили меморіальні дошки полеглим захисникам України Юрію Кушніру та Максиму Кондратюку. Фото: зі сайту Хмельницької міської ради

Того ж дня, 26 травня, у Хмельницькому вшанували двох полеглих захисників України: сержанта Юрія Кушніра та старшого сержанта Максима Кондратюка. У пам’ять про них на стіні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 відкрили меморіальні дошки. Обоє Героїв були випускниками цього навчального закладу.

А наступного дня, 27 травня, Хмельниччина втратила ще одного Героя. На Луганщині від кульового поранення загинув командир батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Максим Польовий. Воїн народився у 1984 році в Наркевичах, що на Волочищині. Максим Польовий захищав Україну з 2014-го й пройшов Дебальцеве. У нього залишилися батьки, дружина та двоє дітей.

Новий єпископ і таємниці городища на Кармалюковій горі

У понеділок, 24 червня, на засіданні Священного Синоду було обраного нового єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної церкви України. Ним став Павло (Юристий), який до того керував Одеською єпархією. На Хмельниччині Православну церкву України він очолювати замість покійного митрополита Антонія (Махоти), який відійшов у вічність 23 березня на 55-му році життя.

Були цього тижня й інші, дещо дрібніші, призначення. У Хмельницькому комунальному підприємстві по організації роботи міського пасажирського транспорту з’явився новий директор. Ним став Віталій Когут. На цю посаду міський голова Олександр Симчишин призначив його з 26 травня. До того Віталій Вікторович працював приватним підприємцем. Він задекларував, що є власником ПП «Ранковий +» і співвласником ТОВ «Агро Сервіс Хмельницький».

Біля села Привороття Кам’янець-Подільського району височіє Кармалюкова гора. На її вершині, як свідчать археологічні дослідження, існувало велике городище. Цілком можливо, що воно було найбільшим у Середньому Подністров’ї. Про цю цікаву сторінку історії краю сайт «Є» підготував матеріал «Це було мегамісто»: таємниці городища на Кармалюковій горі, про яке не згадує жоден літопис.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую