ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Що думають хмельничани про подорожчання проїзду в тролейбусах і маршрутках (Відеоопитування)

Суспільство 4221

Частина людей негативно сприйняла підвищення цін, а інша — поставилася до цього з розумінням.

Сьогодні, 1 червня, у Хмельницькому подорожчав проїзд у громадському транспорті. Щоб заплатити за тролейбус, тепер у кишені необхідно мати шість гривень. Хоча для власника електронного квитка ціна дещо менша — п’ять гривень. А поїздка у маршрутці чи великогабаритному автобусі коштує вісім гривень. Сайт «Є» поцікавився думкою хмельничан: як вони ставляться до підвищення вартості проїзду.

Опитування проводили на зупинці громадського транспорту «Торгівельний центр». Хмельничанам поставили два питання: «Наскільки відчутним для вас є подорожчання проїзду?» та «Чи покращиться якість громадського транспорту після підвищення тарифів?».

Студент Максим каже, що для нього таке подорожчання є сумною звісткою. Щоб проїхатися в маршрутці п’ять разів, раніше йому необхідно було заплатити 25 гривень. Нині ж — 40 гривень.

«Підвищення вартості з п’яти до восьми гривень для мене дуже суттєве. Я ще такого не бачив. Коли жив у Кам’янці-Подільському, то там підвищували ціни на гривню, а не на три, — розповідає Максим. — І найголовніше, що ціну підвищили, а якість громадського транспорту — ні. Віддавати за розвалений тролейбус п’ять чи шість гривень вважаю абсурдним. Просто перевізники будуть більше заробляти. Можливо якість все ж покращать, але не через день і не через місяць, а десь через пів року».

«На першому місяці має бути якість, а її немає. Якщо тролейбуси ще більш-менш нормальні, то про маршрутки так не можу сказати. Ні на один відсоток не думаю, що після подорожчання якість підвищиться», — додала хмельничанка Людмила.

Пан Олександр розповів, що до подорожчання проїзду ставиться негативно. За його словами, це б’є по кишені усіх людей, особливо пенсіонерів. Чи зміниться якість громадського транспорту, він не знає.

«Для мене подорожчання проїзду достатньо відчутне. Це взагалі неприємна річ і хотілося, щоб цього не ставалося. Але тут нічого не вдієш», — поділилася Дарина.

Однак не всі хмельничани подорожчання проїзду оцінюють негативно. Деякі з них розповіли, що майже не користуються громадським транспортом, а переважно ходять пішки. Тому зростання цін не завдасть удару їх сімейному бюджету. Інші вважають, що така зміна тарифів є нормальним і навіть необхідним рішенням. Втім, більшість все ж скептично оцінює перспективу покращення якості громадського транспорту.

«Я до цього нормально ставлюся. Подорожчання було й буде. В усіх містах проїзд вже є дорожчим, ніж у нас в Хмельницькому. А щодо покращення якості, думаю, що нічого не зміниться», — переконана Ірина.

«Для мене проїзд подорожчав несуттєво. Ціни було необхідно підвищити, бо для підприємств вони вже були збитковими. Але думаю, що покращення якості не буде», — зазначила хмельничанка Алла.

Нагадаємо, нові тарифи на проїзд у громадському транспорті виконавчий комітет Хмельницької міської ради затвердив 27 травня. Таким чином вартість поїздки у тролейбусі зросла з 3 гривень 50 копійок до 6 гривень при оплаті готівкою та до 5 гривень при оплаті електронним квитком. Натомість вартість проїзду в маршрутках і великогабаритних автобусах зросла з 5 гривень (після 20-ї години було 6 гривень) до 8 гривень.

Однією з реакцій на таке рішення стала електронна петиція з вимогою скасувати підвищення вартості проїзду. Її 28 травня зареєстрував хмельничанин Андрій Бліндер. Станом на 1 червня вона набрала понад 400 підписів з 500 необхідних для розгляду членами виконавчого комітету.

Крім того, з 1 червня подорожчали проїзні квитки для тролейбусів (не електронні квитки, рахунок яких необхідно поповнювати). Як наслідок, місячний проїзний тепер коштує 215 гривень, для учнів — 85 гривень, для студентів — 110 гривень, для організацій — 300 гривень, квартальний — 870 гривень.

Також нагадаємо, що з липня за проїзд у хмельницьких тролейбусах перестануть приймати готівку за проїзд. Буде запроваджено виключно безготівковий розрахунок. Про такі плани сайту «Є» розповів виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев.

До теми: Скільки хмельничани платитимуть за сміття: нові тарифи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую