ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Приїзд Зеленського та подорожчання проїзду — підсумки тижня

Суспільство 1809
Фото: Цього тижня в Хмельницькому був не лише президент України Володимир Зеленський, а чимало представників місцевого самворядування країни

Про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Для Хмельницького цей інформаційний тиждень запам’ятався низкою подій. Найперше подорожчав проїзд у громадському транспорті. На це жителі обласного центру відреагували електронною петицією, в якій вимагають скасувати нові ціни. Звісно на транспортних питаннях життя міста й області не обмежилися. Президент здійснив робочий візит у Хмельницький, а уряд виділив кошти на добудову Палацу спорту.

Отож, детальніше про актуальні новини цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Подорожчання проїзду: чи можливе повернення до минулих цін

У вівторок, 1 червня, у Хмельницькому набули чинності нові тарифи на проїзд у громадському транспорті. Вартість поїздки у тролейбусі зросла до шести гривень (для власника електронного квитка — до п’яти гривень), а у маршрутці чи великогабаритному автобусі — до восьми гривень.

Щоб дізнатися, як до цього ставляться хмельничани, кореспонденти сайту «Є» провели відеоопитування. Як виявилося частина людей негативно сприйняла підвищення цін, а інша — поставилася до цього з розумінням.

Втім ще однією реакцією жителів міста стала електронна петиція з вимогою скасувати нову вартість проїзду. Цю петицію 28 травня зареєстрував хмельничанин Андрій Бліндер. Його не влаштовує організація роботи громадського транспорту. Тому й просить накласти заборону на підняття цін до виправлення цієї проблеми. 

За кілька днів петицію підписало понад 540 людей з 500 необхідних для розгляду виконавчим комітетом. Його члени мають вирішити, чи погоджуватися з вимогою петиції, чи ні. Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук вважає, що повернутися до старих тарифів наразі нереально. Для покриття витрат на перевезення приватним перевізникам і комунальному підприємству «Електротранс» доводиться давати дотації з міського бюджету.

«Якщо тариф залишити старий, то надалі залишаться великі дотації перевізникам. Особливо це відчутно в умовах карантину. Попри нинішнє підвищення цін, у Хмельницькому й надалі залишається одна з найнижчих вартостей проїзду в Україні», — зазначив Микола Ваврищук.

Президентський візит: що Володимир Зеленський робив у Хмельницькому

У четвер, 3 червня, Володимир Зеленський завітав у Хмельницький. До речі, саме цього дня він приїздив сюди й у 2020 році. Тодішній візит президента запам’ятався порушенням карантину під час його кавування з міським головою Олександром Симчишиним, тодішнім очільником облдержадміністрації Дмитром Габінетом, керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, його першим заступником Сергієм Трофімовим і головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком.

Як наслідок, Хмельницький міськрайонний суд наклав на власника закладу та усіх учасників кавування по 17 тисяч гривень штрафу. Однак таке покарання поки не торкнулося Володимира Зеленського — Конституційний Суд досі з’ясовує, чи можна притягувати президента до адміністративної відповідальності під час виконання його обов’язків. Наразі ця справа повільно наближається до логічного завершення.

Однак повернемося до нинішнього візиту Володимира Зеленського. Цього разу головною причиною його приїзду стало засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Він проходив всередині ще недобудованого Палацу спорту, що на вулиці Прибузькій. На засідання завітало 140 представників влади різного рівня з різних частин країни. Найперше обговорювали проблеми з газом, питання енергоефективності, створення індустріальних парків і реформування містобудівного законодавства.

Власне про ситуацію з газом для теплопостачальних підприємств заговорив Олександр Симчишин. Він заявив, що досі не розв’язано проблему боргів теплопостачальних підприємств, які накопичувались роками. Загалом по Україні — це 58 мільярдів гривень. Найперше такий борг виник через відсутність компенсації з боку держави за різницю в тарифах. Тому Олександр Симчишин сподівається, що Верховна Рада все ж прийме закон про списання цих боргів.

Володимир Зеленський висловив підтримку списанню боргів перед НАК «Нафтогаз». І зазначив, що цей законопроєкт нині перебуває на розгляді парламентського комітету.

Після завершення засідання Конгресу був запланований підхід до преси. Президент мав відповісти на питання журналістів. Однак, коли захід завершився, він одразу полишив Палац спорту. Тому зі журналістами Володимир Зеленський не поспілкувався. Чому ж скасували підхід до преси, ніхто не зміг чітко пояснити.

Далі очільник держави завітав у Хмельницьку міську лікарню на відкриття відділення невідкладних станів. На його створення з державного бюджету було виділено 24 мільйони гривень, а з місцевого — 19,5 мільйона.

Палац спорту: гроші виділили, але вони ще не прийшли

Повернемося до теми добудови Палацу спорту, в якому побував Володимир Зеленський. Під час його приїзду на цей спортивний об’єкт було наліплено банер «Велике будівництво», хоча спорудження Палацу спорту стартувало задовго до запровадження цієї президентської програми. А перші кошти на нього були виділенні ще урядом Володимира Гройсмана.

У середу, 2 червня, члени Кабміну спрямували кошти на добудову хмельницького Палацу спорту. Цього разу йдеться про 70 мільйонів гривень. Але це не означає, що гроші вже надійшли у скарбницю міської громади. Їх розподіл представники Міністерства молоді та спорту ще мають погодити з комітетом з питань бюджету Верховної Ради України. До того ж, хоча торік на Палац спорту виділяли 60 мільйонів гривень, Хмельницький не отримав з держбюджету жодної копійки.

«Станом 3 червня на рахунках ми теж не маємо державного фінансування. Сподіваємося, що скоро отримаємо 70 мільйонів гривень, які виділив Кабмін. Сьогодні планую обговорити подальше фінансування, адже 70 мільйонів замало, щоб завершити будівництво», — зазначив Олександр Симчишин перед зустріччю з Володимиром Зеленським.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую