ye-logo.v1.2

Тариф на електроенергію, відновлення аеропорту та парад випускників — підсумки тижня

Суспільство 5939
30 червня у Хмельницькому пройшов парад випускників
30 червня у Хмельницькому пройшов парад випускників. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цей інформаційний тиждень запам’ятався кількома святковими подіями. Найперше Україна відзначала День Конституції. З цієї нагоди Володимир Зеленський відзначив державними нагородами сім жителів Хмельниччини. Крім того, в обласному центрі відсвяткували свої випуски офіцери-прикордонники та вже колишні одинадцятикласники.

Були й не надто святкові події. Наприклад, з 1 липня у Хмельницькому скасували готівковий розрахунок за проїзд у тролейбусах. Зрозуміло, що цю новацію жителі громади сприйняли по-різному: одні позитивно, а інші — негативно. Втім, оптимізму додає підготовка місцевого аеропорту до відновлення вантажних перевезень.

Отож, детальніше про події цього інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Тариф на електроенергію, безготівковий розрахунок і скарги владі

Раніше планувалося, що з 1 липня в Україні запровадять новий тариф на електроенергію. Втім, цього так і не сталося. Для населення нинішня ціна за кіловат-годину на рівні 1 гривні 68 копійок залишиться незмінною попередньо до початку серпня. До того часу урядовці мають запровадити новий тариф. Попередньо обговорюють можливість розділити споживачів на чотири категорії, які залежать від обсягів спожитою ними електроенергії. Залежно від цього вартість кіловат-години може зрости до 3 гривень 50 копійок.

А ось у Хмельницькому раніше анонсовані новації дійсно почали діяти з 1 липня. Йдеться про переведення оплати за проїзд у тролейбусах на виключно безготівковий розрахунок. Відтак вже не можна розплатитися готівкою. Натомість потрібно використовувати один з видів електронного квитка: багато разову електронну картку, разовий квиток з QR-кодом, громадянський проїзний, застосунок «Приват24» або безконтактну банківську картку. 

За проїзд без них пасажиру загрожуватиме 120 гривень штрафу. Втім, у перші дні запровадження цієї новації, тобто 1-2 липня, людей поки не штрафували, а лише попереджували про адміністративну відповідальність. А кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою хмельничан. Більшість опитаних поставилося з розумінням і навіть підтримала таку новацію. А негативних відгуків найбільше можна було знайти у соціальних мережах.

Крім того, з 1 липня для жителів Хмельницької громади запрацювали нові електронні сервіси: інформаційна система «Контак-центр» і чат-бот у вайбері. За їх допомогою людина можна надіслати звернення чи скаргу на якусь проблему. Після реєстрації хмельничани також зможуть дізнатися оперативну інформацію про проведення ремонтів за адресами їх проживання. Наприклад, чат-бот надсилатиме повідомлення про майбутнє відключення води.

Звісно липень приніс ще низку інших новацій. Зокрема, відкриття ринку землі. Детальніше про них можете прочитати у матеріалі «Зміни з 1 липня: продаж землі, безготівковий проїзд, пенсія, соцвиплати та вступна кампанія».

День Конституції та випуски

У понеділок, 28 червня, українці святкували День Конституції. З цієї нагоди президент надав почесні звання семи жителям Хмельниччини:

  • заслуженим діячем науки і техніки став Валерій Довгань, старший науковий співробітник Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького;
  • заслуженим машинобудівником став Володимир Хандрусь, заступник директора Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ»;
  • заслуженою працівницею освіти стала Ліля Мирна, методистка Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти;
  • заслуженим працівником транспорту став Володимир Богачук, колишній заступник голови Старокостянтинівської райдержадміністрації;
  • заслуженим працівником сільського господарства став Сергій Зозуля, перший заступник генерального директора ТОВ «Волочиськ-агро»;
  • заслуженою працівницею соціальної сфери стала Лариса Василик, ветеранка Ярмолинецького територіального центру соціального обслуговування;
  • заслуженим працівником соціальної сфери став Іван Правник, директор Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники мітингу вважають відкриття ринку землі у нинішньому форматі — порушенням Конституції. Фото: з архіву редакції

Учасники мітингу вважають відкриття ринку землі у нинішньому форматі — порушенням Конституції. Фото: з архіву редакції

Також 28 червня з нагоди відзначення Дня Конституції на хмельницькому майдані Незалежності зібралося кілька десятків місцевих жителів. Під час мітингу вони прийняли звернення до Володимира Зеленського з вимогою дотримуватися положень Основного Закону. Говорячи про нинішні порушення Конституції, присутні здебільшого торкалися питання продажу землі сільськогосподарського призначення.

Впродовж цього інформаційного тижня в обласному центрі також відбулося кілька випусків. Спершу, 26 червня, на майдані Незалежності дипломи отримали 319 лейтенантів, 86 офіцерів факультету підготовки керівних кадрів і 43 студенти. Усі завершили навчання у Національній академії Держприкордонслужби. Їх привітав військовий оркестр, посадовці та курсанти другого курсу. Останні подарували випускникам показовий виступ, який демонструватимуть 24 серпня на військовому параді у Києві. 

А 30 червня випуск відсвяткували вже колишні одинадцятикласники Хмельницької громади. Вони зібрали вранці у центрі міста й у супроводі ансамблю мажореток та духового оркестру пройшли вулицею Проскурівською до стадіону «Поділля».

Там на випускників очікувала урочистості: вручення медалей та грошових винагород. Таким чином 194 колишніх школярів отримали золоті медалі, а 37 — срібні. Трьом хмельничанам, які набрали на зовнішньому незалежному оцінюванні по 200 балів, вручили сертифікати на 10 тисяч гривень.

Відновлення аеропорту й запуск швидкісного потяга

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» придбало рентгенотелевізійний інтроскоп — обладнання, через яке проходить весь багаж пасажирів, листи та вантажі. За його допомогою можна виявити заборонені та небезпечні предмети. Наприклад, зброю та вибухівку. Відповідну угоду керівництво комунального підприємства підписало з київським товариством з обмеженою відповідальністю «НК Сістемс». Згідно з нею, вартість інтроскопа 1 мільйон 191 тисячу гривень. ТОВ «НК Сістемс» має його надати, змонтувати й налаштувати до кінця цього року.

Крім того, КП «Аеропорт Хмельницький» оголосило тендер на поточний ремонт злітно-посадової смуги зі заливкою швів. Таким чином воно має виконати одне зі завдань Хмельницької облради — до кінця 2021-го провести низку заходів, щоб приймати вантажні літаки на замовлення «Нової пошти».

Цьогоріч на хмельницькому летовищі заплановано провести поточний ремонт злітно-посадової смуги зі заливкою швів. Фото: з архіву редакції

Цьогоріч на хмельницькому летовищі заплановано провести поточний ремонт злітно-посадової смуги зі заливкою швів. Фото: з архіву редакції

Ще одна новина, пов’язана з транспорт, але пасажирським. З 1 липня через Хмельницький і Волочиськ почав курсувати новий швидкісний потяг класу Інтерсіті № 747/748 Київ-Тернопіль. Цей маршрут він долає за шість годин. Поки що Укрзалізниця призначила графік його руху до 31 серпня, щоб вивчити попит.

З Києва цей потяг вирушає о 16:41 й прибуває у Тернопіль о 22:47. У Хмельницькому він зупиняється на 15 хвилин о 20:54, а у Волочиську — на дві хвилини о 22:00.

Натомість у зворотному напрямку цей потяг вирушає з Тернополя о 04:00 ранку й прибуває у Київ о 10:03. У Волочиську він зупиняється на дві хвилини о 04:45, а у Хмельницькому — на 12 хвилин о 05:29.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую