ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Прощання з Героєм, День знань і фестиваль «Республіка» — підсумки тижня

Суспільство 1219
У Хмельницькому з Олександром Петраківським попрощалися 2 вересня на головній площі міста
У Хмельницькому з Олександром Петраківським попрощалися 2 вересня на головній площі міста. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цього тижня стартував новий навчальний рік, з чим була й пов’язана низка подій. Наприклад, у Хмельницькому відкрили новозбудований корпус навчально-виховного об’єднання №1, а деякі громади області отримали шкільні автобуси. Впродовж тижня ставалися й інші події. Серед них: триденний фестиваль «Respublica FEST 2021» та запуск нового приміського потяга, який з’єднав Шепетівку, Хмельницький і Кам’янець-Подільський.  Однак, на жаль, не минулося без трагічних звісток. Не стало Героя України Олександра Петраківського, який був командиром роти 8-го окремого полку спеціального призначення.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Серце 33-річного Олександра Петраківського зупинилося 29 серпня. До того він боровся за своє життя впродовж семи років після поранення, отриманого на Луганщині 20 липня 2014-го. Саме того дня розвідувальна група 8-го окремого полку спеціального призначення під його командуванням мала провести розвідку мосту, який був єдиним шляхом до аеропорту Луганська. Українські військові потрапили в засідку. Олександр Петраківський віддав свій шолом підлеглому й отримав поранення у голову. Попри це Герой продовжував керувати групою і виносив поранених у безпечне місце.

Однак, потрапивши на операційний стіл, через лікарську помилку Олександр Петраківський на два роки впав у кому. Далі було тривале лікування в Україні та за кордоном. Й нещодавно серце Героя зупинилося.

Спецпризначенці несли домовину з Олександром Петраківським від військової частини до хмельницького майдану Незалежності. Фото: з архіву редакції

Спецпризначенці несли домовину з Олександром Петраківським від військової частини до хмельницького майдану Незалежності. Фото: з архіву редакції

У Хмельницькому 2 вересня Олександра Петраківського з почестями провели в останній путь. Герой знайшов спочинок на Алеї Слави місцевого кладовища. Детальніше про історію Олександра Петраківського ви можете прочитати у матеріалі «Врятував життя побратиму, а потім сім років боровся за власне».

Початок навчального року, музичний фестиваль і «сценарій апокаліпсису»

В середу, 1 вересня, на Хмельниччині відзначали День знань. З цієї нагоди в обласному центрі у мікрорайоні Виставка відкрили новозбудований навчальний корпус НВО №1. Таким чином у школі з’явилися 13 додаткових навчальних кабінетів, актова й спортивна зали, медичний блок. У новому приміщенні забезпечили безбар’єрне пересування дітей з інклюзією: на всіх входах є пандуси, а сама будівля обладнана ліфтом. Також повністю відремонтували харчоблок з їдальнею в старому корпусі.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, на все було витрачено майже 43 мільйони гривень. Крім того, на території навчального закладу й надалі тривають ремонтні роботи. Зокрема, заплановано збудувати багатофункціональний спортивний і дитячий майданчики. А наступного року — стару будівлю НВО №1.

Завдяки відкриттю нового корпусу в НВО №1 навчатиметься близько тисячі дітей. Фото: з архіву редакції

Завдяки відкриттю нового корпусу в НВО №1 навчатиметься близько тисячі дітей. Фото: з архіву редакції

Також з нагоди Дня знань деякі громади області, зокрема Красилівська та Грицівська, отримали нові шкільні автобуси. Загалом на тендері було закуплено 14 автобусів для одинадцяти громад. Постачальниками стали два товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Бас» і «Торговий Дім «Еталон Авто».

А у Кам’янці-Подільському впродовж трьох днів, 27-29 серпня, вирував фестиваль «Respublica FEST 2021». Головною локацією стала фортеця. На її території було розташовано три сцени, а ще по одній — на Руській брамі та біля Ратуші. Вхід на останні організатори зробили безоплатним для усіх відвідувачів. Також вільним був вхід на другий фестивальний день на всі сцени та на виступ хедлайнера третього дня — гурту «Скрябін».

Одним з хедлайнерів цьогорічної «Республіки» став гурт «Скрябін». Фото: з архіву редакції

Одним з хедлайнерів цьогорічної «Республіки» став гурт «Скрябін». Фото: з архіву редакції

Також кореспонденти сайту «Є» підготували матеріал про можливі наслідки глобального потепління — «Апокаліпсис сьогодні, або чому людям слід готуватися до кліматичних змін».

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую