ye-logo.v1.2

Спалах захворювання у школі, «жовта» зона і прикордонники — підсумки тижня

Суспільство 8332
У Хмельницькому 4 вересня 340 курсантів-прикордонників присягнули на вірність Україні
У Хмельницькому 4 вересня 340 курсантів-прикордонників присягнули на вірність Україні. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Одні з найбільш резонансних новин цього тижня були пов’язані з темою здоров’я. Наприклад, у хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 стався спалах поки не встановленого захворювання. В інфекційну лікарню госпіталізували 14 дітей, а ще 77 лікуються вдома. Попередньо їм поставили діагноз «харчова токсикоінфекція, гострий гастроентероколіт неясної етіології». Але його поки не підтвердили.

Крім того, в області та країні загалом зростає рівень захворюваності на коронавірус. Відтак уряд невдовзі планує посилити в Україні карантинні обмеження й вести до них зміни. Це питання цього тижня обговорювали на засіданні Кабміну, але конкретних дат не назвали. Однак точно відомо, що на дистанційне навчання можуть перевести заклади освіти, в яких немає хоча б 80 відсотків працівників.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Спалах не встановленого захворювання у хмельницькій школі: основні подробиці

Спалах не встановленого захворювання стався у хмельницькому НВО №1, що у мікрорайоні Виставка. Частині учнів 1-4 класів 7 вересня по обіді стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Вранці наступного дня чотири дитини вже були госпіталізовані у Хмельницьку інфекційну лікарню. З часом кількість госпіталізованих зросла до 15 людей. Зокрема, у лікарню потрапили 14 дітей, віком 6-7 років, і матір одного з них.

Станом на 16-й годину 10 вересня, за інформацією Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, загалом за медичною допомогою звернувся 91 учень НВО №1. Крім 14 госпіталізованих, ще 77 дітей лікуються амбулаторно.

«Стан госпіталізованих дітей вже покращився. Фактично лікарі вже готові їх виписувати, але поки немає результатів аналізів, їх ще тримають на стаціонарі. Але діти почувають себе добре», — розповіла сайту «Є» директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст.

За словами директорки Хмельницької інфекційної лікарні, медики досліджують, на що саме захворіли діти. Причинами такого групового захворювання може бути зараження, пов’язане з харчуванням, або вірусні інфекції, які викликають кишкові розлади. Попередньо дітям поставили діагноз «харчова токсикоінфекція, гострий гастроентероколіт неясної етіології». Втім, і він поки під питанням. 

Правоохоронці за фактом можливого отруєння дітей відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Директорка НВО №1 Оксана Романів розповіла, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

Дистанційне навчання, можливе посилення карантину та вакцинація

На Хмельниччині активно циркулює штам коронавіру «Дельта». Про це 10 вересня розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич. Кількість інфікованих COVID-19 поступово зростає. Найбільше — на Городоччині та Кам’янеччині. Станом на 14-у годину 10 вересня, загалом в області від коронавірусу лікується 1 тисяч 252 людей: 219 стаціонарно та 1 тисяча 33 амбулаторно.

«Дійсно є поодинокі випадки інфікування коронавірусом серед вакцинованих подолян, — додає директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Олександр Завроцький. — Однак вони мають легший перебіг хвороби. Щеплення від коронавірусу зменшує ризик ускладнень. Крім того, серед щеплених жителів Хмельниччини, які захворіли на COVID-19, не зафіксовано жодного летального випадку».

Олександр Завроцький зазначив, що темпи вакцинації у Хмельницькій області відстають від запланованого графіку. Вже мали б вийти на рівень 50 відсотків щеплених жителів краю. Однак станом на 8 вересня лише 17 відсотків подолян отримали першу ін’єкцію, а другу — 8,6 відсотка. Найкращі темпи у Хмельницькому, Нетішині та Славуті, а найгірші у Дунаєвецькій та Ізяславській громадах. 

Через зростання рівня захворюваності невдовзі в усіх областях України мають запровадити «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Конкретні дати посилення карантину поки що невідомі, однак точно не цього й не наступного тижнів. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 8 вересня пояснив, що спершу уряд має прийняти зміни до чинної постанови (конкретних дат він теж не назвав). За його словами, зміни до карантинних обмежень запровадять не раніше, як через сім днів після їх прийняття на одному з найближчих засідань Кабміну. Лише після цього державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розгляне переведення країни у «жовту» зону. До цього надалі діятимуть правила «зеленої» зони.

Відтак на Хмельниччині стартувала кампанія з пришвидшення вакцинації освітян. Вона розпланована на два тижні. Зокрема, керівникам навчальних закладів дали змогу спільно з колективом вибирати, яким саме препаратом вони хочуть отримати щеплення: AstraZeneca, Pfizer, Moderna чи CoronaVac. Це необхідно, щоб уникнути переведення навчальних закладів краю дистанційну форму освіти.

Кілька сотень курсантів-прикордонників присягнули Україні

Втім, цього тижня були й більш оптимістичні новини. Наприклад, 4 вересня 340 курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького склали Військову присягу. Урочистості проходили на хмельницькому майдані Незалежності. Після складання Військової присяги першокурсникам вручили зелені берети, які символізують мужність і честь. Загалом цьогоріч лави Національної академії поповнило 380 курсантів. З поміж них 312 хлопців і 68 дівчат.

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую