ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Почесними громадянами Хмельницького стали засновник президентського оркестру та полеглий воїн

Суспільство 1707
Віктор Пасєка загинув на війні у березні цього року
Віктор Пасєка загинув на війні у березні цього року. Фото: зі сайту Хмельницької міськради

Віктору Пасєці почесне звання надали посмертно.

Сьогодні, 23 вересня, місцеві депутати надали двом землякам звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». Серед них: заслужений артист України Анатолій Молотай та учасник російсько-української війни Віктор Пасєка. Останньому почесне звання надали посмертно.

Як зазначив міський голова Олександр Симчишин, цьогоріч комісія з присудження звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» не запропонувала жодної кандидатури для його надання. Тобто ніхто не набрав достатньої кількості голосів. Попри це почесне звання нададуть двом людям. Зокрема, Віктору Пасєці як хмельничанину, який загинув під час російсько-української війни.

Також міський голова на нинішній позачерговій сесії міськради запропонував ще одну кандидатуру, яку й підтримали депутати, — 83-річного Анатолія Молотая. З відповідним проханням до нього звернувся Національний президентський оркестр.

«Анатолій Михайлович та його оркестр є постійними учасниками майже всіх фестивалів і урочистих заходів, які проходять у Хмельницькому. Кілька років тому вони презентували цілу програму до Дня міста. Це дуже поважна й авторитетна людина», — зазначив міський голова.

Отож, Віктор Пасєка народився 8 червня 1965 в селі Мончинці колишнього Красилівського району Хмельницької області. Однак з 1987-го жив у Хмельницькому. Він працював водієм тролейбуса в комунальному підприємстві «Електротранс». У вересні 2018 року він пішов на контрактну службу в Збройні Сили України.

З того часу Віктор Степанович брав участь в російсько-українській війні на території Донецької та Луганської областей. Спершу служив як мінометник, згодом став командиром відділення. Герой загинув 18 березня цього року внаслідок кульового поранення під час ворожого обстрілу позицій Збройних Сил України. У нього залишилася донька та двоє онуків.

Віктора Степановича поховали 21 березня на Алеї Слави Хмельницького міського цвинтаря. А 7 квітня президент посмертно надав йому орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Анатолій Молотай став засновником Національного президентського оркестру України. Фото: uk.wikipedia.org

Анатолій Молотай став засновником Національного президентського оркестру України. Фото: uk.wikipedia.org

Натомість Анатолій Молотай народився 22 серпня 1938 року в селі Ружична, коли та ще не стала мікрорайоном обласного центру. Свого часу навчався у Хмельницькому військовому оркестрі. Нині Анатолій Михайлович є знаним в Україні митцем. Зокрема, заснував Національний президентський оркестр. Також Анатолій Молотай є «Заслуженим артистом України», повним кавалером ордену «За заслуги», має Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня та звання полковника.

Нагадаємо, торік звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» міськрада надала архітектору Ганату Чекірді, який фактично створив повоєнне обличчя обласного центру, та учаснику російсько-української війни Роману Матвійцю. Обом — посмертно.

Читайте також: День міста Хмельницький 2021: цирк на Проскурівській, шоу дронів, Pianoбой, Go-A

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую