ye-logo.v1.2

«Жовта» зона, дистанційне навчання та якість життя у місті — підсумки тижня

Суспільство 4902
«Жовтий» рівень карантину в усіх областях України почав діяти з 23 вересня
«Жовтий» рівень карантину в усіх областях України почав діяти з 23 вересня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Певно однією з найголовніших подій цього тижня стало посилення карантину. На всій території України встановлено «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Зокрема, через це частині шкіл довелося перейти на дистанційну форму освіти. Йдеться про 5-11 класи навчальних закладів з недостатньою кількістю вакцинованих вчителів. Проте під більшість карантинних обмежень жовтої зони не підпадає населення, яке має хоча б одне щеплення від коронавірусу.

Втім, у Хмельницькому посилення карантину не вплинуло на цьогорічне святкування Дня міста. Воно проходитиме впродовж 24-26 вересня. Програму запланованих заходів ви можете знайти у матеріалі «День міста Хмельницький 2021: цирк на Проскурівській, шоу дронів, Pianoбой, Go-A». До речі, через святкування 590-ї річниці Хмельницького впродовж кількох днів буде перекрито рух транспорту на кількох вулицях. Крім того, 25 вересня проїзд у місцевих тролейбусах буде безоплатним.

Отож, детальніше про решту актуальних подій цього інформаційного тижня Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Дистанційна освіта та решта обмежень «жовтої» зони

Усі області Україні переведені у «жовту» зону карантину з 23 вересня. Певно одне з найголовніших обмежень пов’язане з галуззю освіти. На дистанційне навчання мають бути переведені заклади, де менше як 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест (дійсний впродовж трьох днів) чи довідку про одужання COVID-19 (впродовж останніх шести місяців). Проте надалі у звичному режимі можуть працювати дитсадки, 1-4 класи шкіл і заклади спеціальної загальної середньої освіти не залежно від зони карантину чи кількості вакцинованих педагогів.

У четвер, 23 вересня, заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Юр’єв розповів, що через недостатній рівень вакцинації освітян на дистанційне навчання переведено поки що 199 закладів краю. Це складає 35,5 відсотка від загальної кількості.

Проте у Хмельницькому 5-11 класи шкіл поки вирішили не переводити на дистанційне навчання. Як розповіла директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст остаточно це питання має бути розв’язане у понеділок, 27 вересня. До того часу міська влада сподівається покращити ситуацію зі щепленням місцевих педагогів. 

Щодо решти обмежень, то у закладах громадського харчування, спорту та культури, а також на масових заходах має бути обмежена кількість відвідувачів. Точніше для кожного з них має бути передбачена певна площа. Наприклад, у ресторанах, кафе, барах має бути дистанція у півтора метра між столиками.

Проте цих обмежень можна не дотримуватися, якщо не менше 80 відсотків організаторів масового заходу, працівників закладу та їх відвідувачів мають хоча б одне щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

З 23 вересня в Україні діють жорсткіші карантинні обмеження. Інфографіка: з фесбуку Кабміну

З 23 вересня в Україні діють жорсткіші карантинні обмеження. Інфографіка: з фесбуку Кабміну

«Ми пропонуємо бізнесу два варіанти роботи. Перший: працювати без додаткових обмежень, але для цього 80 відсотків персоналу та всі відвідувачі мають бути вакциновані. Бізнес має самостійно перевіряти наявність COVID-сертифікатів, — пояснює прем’єр-міністр Денис Шмигаль. — І другий варіант: працювати зі всіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони. Вибір залишається за підприємцями».

Що думають про якість життя у Хмельницькому та хто став його почесними громадянами

Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) провела Сьомого всеукраїнського муніципального опитування у 24 містах країни. Зокрема, у місцевих жителів цікавилися питаннями розвитку їх малої батьківщини та якістю надання 22 послуг. Загалом в Україні було опитано 19 тисяч 196 людей. Ця вибірка є репрезентативною, тобто відповідає переконанням загального населення. Результати цього опитування були оприлюднені 17 вересня.

Згідно з ним, Хмельницький вже кілька років поспіль входить у перелік лідерів за якістю життя. Фактично цьогоріч він розділив другу сходинку з ще кількома містами: Луцьком, Івано-Франківськом, і Чернівцями. Усі мають по 3,3 бала з 5-и можливих. Натомість перше місце зайняла Вінниця з оцінкою у 3,6 бала. Крім того, більшість хмельничан вважає, що загалом справи у їхньому місті йдуть у правильному напрямку. Такої думки дотримується 75 відсотків респондентів. Натомість 12 відсотків навпаки вважають, що у не правильному. Відтак за цим показником Хмельницький випереджає решту обласних центрів країни.

Загалом у 3,3 бала з п’яти можливих хмельничани оцінили якість 22 послуг свого міста. Інфографіка: знімок з презентації дослідження групи «Рейтинг»

Загалом у 3,3 бала з п’яти можливих хмельничани оцінили якість 22 послуг свого міста. Інфографіка: знімок з презентації дослідження групи «Рейтинг»

До речі, 23 вересня місцеві депутати надали двом землякам звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». Зокрема, посмертно — полеглому учаснику російсько-української війни Віктору Пасєці. З 1987 року він працював у хмельницькому комунальному підприємстві «Електротранс» водієм тролейбуса. А у вересні 2018-го Віктор Степанович пішов боронити країну ворога. Герой загинув на фронті 18 березня цього року внаслідок кульового поранення.

Також почесне звання депутати надали заслуженому артисту України, засновнику Національного президентського оркестру 83-річному Анатолію Молотаю. Він народився 22 серпня 1938 року в селі Ружична, коли та ще не стала мікрорайоном обласного центру.

«Анатолій Михайлович та його оркестр є постійними учасниками майже всіх фестивалів і урочистих заходів, які проходять у Хмельницькому. Кілька років тому вони презентували цілу програму до Дня міста. Це дуже поважна й авторитетна людина», — зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую