ye-logo.v1.2

Осінні канікули й нові правила карантину — підсумки тижня

Суспільство 9029
14 жовтня країна відзначала День захисників і захисниць України
14 жовтня країна відзначала День захисників і захисниць України. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Хмельниччина поступово наближається до «червоної» зони епідеміологічної небезпеки. А відповідно — до посилення карантинних обмежень. Особливо помітним погіршення епідеміологічних показників стало впродовж цього інформаційного тижня. До того ж урядовці запровадили чергові зміни до дії карантину. Цього разу вони стосуються міжрегіональних пасажирських перевезень. Зокрема, автобусами та залізницею. Проте не лише подібними новинами був багатий цей інформаційний тиждень. Подій, а також вихідних, додало святкування Дня захисників і захисниць України.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

У четвер, 14 жовтня, країна відзначала Дня захисників і захисниць України. З цієї нагоди у Хмельницькому пройшла низка урочистих заходів. Наприклад, ще 12 жовтня на фасаді місцевого професійного ліцею відкрили пам’ятні дошки двом полеглим Героям російсько-української війни: Володимиру Ковалю та Іллі Павлову. Перший у цьому закладі працював, а інший — навчався. Того ж дня у Хмельницькій художній школі відкрили експозицію «Блокпост пам’яті». У неї увійшли фотографії, документи, спорядження, особисті речі українських воїнів, які загинули на сході країни. Перед цим «Блокпост пам’яті» побував у Кам’янці-Подільському.

У Хмельницькому 12 жовтня розгорнули пересувну виставку «Блокпост пам’яті». Фото: з архіву редакції

У Хмельницькому 12 жовтня розгорнули пересувну виставку «Блокпост пам’яті». Фото: з архіву редакції

Наступного дня, 13 жовтня, пам’ятні дошки двом полеглим Героям відкрили на фасаді спеціалізованої загальноосвітньої школи №1. Таким чином хмельничани вшанували колишніх вихованців цієї школи Валерія Дереша й Павла Дияка. А відзначення Дня захисників і захисниць України в обласному центрі традиційно розпочалося з покладання квітів до Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, що на майдані Незалежності.

Під час урочистостей відзначили й чинних військових і ветеранів російсько-української війни. Військовослужбовцям вручили грамоти та подарунки, а відзнакою «Воля і мужність» нагородили сімох хмельничан. Отримали подарунки й волонтери. Крім того, сертифікат на грошову компенсацію для придбання житла подарували Дмитру Яремчуку, а сертифікат на отримання квартири отримав Роман Лабунський.

А сайт «Є» підготував матеріал про хмельничанку Оксану Анодіну, яка добровільно пішла на війну захищати Україну. Детальніше про неї можете прочитати у матеріалі «Позивний «Мама»: історія української захисниці, яка пройшла війну».

Про осінні канікули та карантин

Цього тижня у Хмельницькому стартував повноцінний опалювальний сезон. Крім того, стало відомо, що місцеві школярі підуть на осінні канікули раніше, ніж планувалося. Міністерство освіти і науки анонсувало їх початок на 25 жовтня. Однак департамент освіти та науки Хмельницької міської ради рекомендував навчальним закладам громади розпочати їх з 18 жовтня. Й триватимуть вони до 22-го числа цього місяця.

Цього ж тижня Хмельниччина наблизилася до запровадження «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки. На її території, як заявив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук, невдовзі можуть посилити карантинні обмеження. До того ж Кабмін прийняв чергові зміни до їх правил. Урядовці вирішили, що з 21 жовтня на час дії «жовтого», «помаранчевого» або «червоного» рівнів міжрегіональні пасажирські перевезення будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв і пасажирів одного таких документів:

  • який підтверджує отримання повного курсу вакцинації («червона» зона) або отримання одного щеплення від коронавірусу («жовта» зона);
  • який підтверджує негативний результат ПЛР-тесту або одужання від коронавірусу.

Втім, такі вимоги не стосуватимуться людей, які не досягли 18-річного віку. Про це розповів Сергій Ткачук з посиланням на роз’яснення Міністерства охорони здоров’я України.

Звісно на цьому події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую