ye-logo.v1.2

Посилення карантину та черги на вакцинацію — підсумки тижня

Суспільство 2565
Хмельничани з 22 жовтня також можуть отримати щеплення від коронавірусу на залізничному вокзалі
Хмельничани з 22 жовтня також можуть отримати щеплення від коронавірусу на залізничному вокзалі. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Коронавірус, карантин і вакцинація — три слова, які стали ледь не головними темами цього інформаційного тижня Хмельниччини. Саме зростання захворюваності й запровадження нових обмежень викликали значний ажіотаж навколо пунктів вакцинації. Оскільки щеплене населення не підпадає під дію низки карантинних заборон, в останні дні щеплення від COVID-19 вирішили зробити навіть ті, хто цього не хотів. Через це до хмельницького пункту масової вакцинації виникла довжелезна черга. Щоб якось впоратися з цим викликом, у місті на залізничному вокзалі відкрили ще один центр.

Втім, життя краю не обмежувалося подіями, пов’язаними з цими темами. Наприклад, в обласному центрі частина новин стосувалася нещодавньої сесії міськради. На ній депутати перейменували низку топонімів. Відтак у Хмельницькому з’явилися вулиці Романа Шухевича та Георгія Гонгадзе.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Про карантинні обмеження та вакцинацію

З 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила карантину, які стосуються пасажирських перевезень. Нині, щоб потрапити в іншу область залізницею або автобусом, пасажиру не достатньо мати квиток. Під час посадки на такий транспорт тепер необхідні документи, наприклад COVID-сертифікат, який підтверджують проходження вакцинації, або негативний тест на коронавірус зроблений не пізніше як за 72 години до поїздки, або одруження від COVID-19. У «жовтій» та відповідно «помаранчевій» зонах карантину достатньо хоча б одного щеплення. Натомість у «червоній» вже необхідно отримати дві ін’єкції.

Щоб дізнатися, як працює ця вимога на практиці та що думають люди, кореспонденти сайту «Є» вранці 21 жовтня завітали на хмельницький залізничний вокзал. 

Щодо посилення карантину, то Хмельниччина поки що залишається у «помаранчевій» зоні. Хоча вона передбачає такі ж обмеження як і «жовта», органи місцевого самоврядування мають право приймати додаткові. Власне це й зробила обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Обмеження почнуть діяти з 23 жовтня. Наприклад, згідно з ними, заклади торгівлі працюватимуть виключно за таких умов: перебування однієї людини на площі 10 квадратних метрів з дотриманням соціальної дистанції не менше двох метрів та при наявності у суб’єктів господарювання та їх працівників негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або документів, які підтверджують проходження вакцинації. Повний перелік новацій ви можете прочитати у матеріалі «На Хмельниччині посилюють карантин: які додаткові обмеження запровадили».

Ймовірно саме такі зміни стали однією з причин довжелезних черг до хмельницького центру масової вакцинації, який розташований на другому поверсі філії «Суспільного телебачення» на вулиці Володимирській, 92. Наприклад, 22 жовтня, черга сягала аж вулиці Кам’янецької. У ній стояло кілька сотень людей. Дехто з них чекав ледь не півтори години, щоб отримати щеплення. Хоча ця черга просувалася досить швидко, у неї ставали все нові люди. Відтак її довжина не зазнала суттєвих змін навіть через дві години після відкриття центру вакцинації.

Щоб впоратися з таким ажіотажем, у Хмельницькому 22 жовтня відкрили додатковий центр масової вакцинації. Його розмістили у приміщені залізничного вокзалу, поблизу довідкової. Він також працюватиме щоденно, але з 10-ї ранку до 15:30.

Однак охочі вакцинуватися також можуть завітати у постійні та тимчасові пункти щеплень. Наприклад, один з них у поліклініці №1. Вони приймають відвідувачів лише у будні. Як виняток, вони працюватимуть й у цю суботу, 23 жовтня. Крім того, впродовж 23-24 жовтня ще один пункт щеплення працюватиме на території речового ринку.

Новий заступник Симчишина та перейменування вулиць

У середу, 20 жовтня, відбулася чергова сесія Хмельницької міської ради. Під час неї місцеві обранці розглянули майже 90 питань порядку денного. Серед них: внесення змін до бюджету на цей рік. Зокрема, збільшили фінансування реконструкції з добудовою приміщень ліцею №17 під спортивну залу й будівництва першої черги вулиці Мельникова.

Щодо вулиць, то депутати проголосували за перейменування низки топонімів обласного центру. Цього разу змінили назви 9 вулиць і 12 провулків. Таким чином в місті з’явилися вулиці Романа Шухевича та Георгія Гонгадзе. Крім того, під декомунізацію потрапило кілька топонімів сіл Пирогівці та Богданівці Хмельницької громади. Наприклад, у Пирогівцях до цього часу залишався провулок Леніна. Тепер же його перейменували на Штена.

Після призначення Олег Шинкарук почав працювати заступником Хмельницького міського голови з 22 жовтня. Фото: з архіву редакції

Після призначення на нову посаду Олег Шинкарук почав працювати заступником Хмельницького міського голови з 22 жовтня. Фото: з архіву редакції

Затвердили депутати й призначення нового заступника міського голови. Ним став 51-річний Олег Шинкарук — колишній ректор Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького. Цей навчальний заклад він очолював до червня 2020-го. Опісля й до жовтня цього року обіймав посаду проректора Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України.

Нині ж Олег Шинкарук працює заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади. Його призначили на цю посаду через місяць після звільнення Романа Примуша. Той припинив бути заступником Хмельницького міського голови з 14 вересня. Нині ж він працює радником голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую