Гаряча тема:
- Війна
Посилення карантину та черги на вакцинацію — підсумки тижня

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.
Коронавірус, карантин і вакцинація — три слова, які стали ледь не головними темами цього інформаційного тижня Хмельниччини. Саме зростання захворюваності й запровадження нових обмежень викликали значний ажіотаж навколо пунктів вакцинації. Оскільки щеплене населення не підпадає під дію низки карантинних заборон, в останні дні щеплення від COVID-19 вирішили зробити навіть ті, хто цього не хотів. Через це до хмельницького пункту масової вакцинації виникла довжелезна черга. Щоб якось впоратися з цим викликом, у місті на залізничному вокзалі відкрили ще один центр.
Втім, життя краю не обмежувалося подіями, пов’язаними з цими темами. Наприклад, в обласному центрі частина новин стосувалася нещодавньої сесії міськради. На ній депутати перейменували низку топонімів. Відтак у Хмельницькому з’явилися вулиці Романа Шухевича та Георгія Гонгадзе.
Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».
Про карантинні обмеження та вакцинацію
З 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила карантину, які стосуються пасажирських перевезень. Нині, щоб потрапити в іншу область залізницею або автобусом, пасажиру не достатньо мати квиток. Під час посадки на такий транспорт тепер необхідні документи, наприклад COVID-сертифікат, який підтверджують проходження вакцинації, або негативний тест на коронавірус зроблений не пізніше як за 72 години до поїздки, або одруження від COVID-19. У «жовтій» та відповідно «помаранчевій» зонах карантину достатньо хоча б одного щеплення. Натомість у «червоній» вже необхідно отримати дві ін’єкції.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Щодо посилення карантину, то Хмельниччина поки що залишається у «помаранчевій» зоні. Хоча вона передбачає такі ж обмеження як і «жовта», органи місцевого самоврядування мають право приймати додаткові. Власне це й зробила обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Обмеження почнуть діяти з 23 жовтня. Наприклад, згідно з ними, заклади торгівлі працюватимуть виключно за таких умов: перебування однієї людини на площі 10 квадратних метрів з дотриманням соціальної дистанції не менше двох метрів та при наявності у суб’єктів господарювання та їх працівників негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або документів, які підтверджують проходження вакцинації. Повний перелік новацій ви можете прочитати у матеріалі «На Хмельниччині посилюють карантин: які додаткові обмеження запровадили».
Ймовірно саме такі зміни стали однією з причин довжелезних черг до хмельницького центру масової вакцинації, який розташований на другому поверсі філії «Суспільного телебачення» на вулиці Володимирській, 92. Наприклад, 22 жовтня, черга сягала аж вулиці Кам’янецької. У ній стояло кілька сотень людей. Дехто з них чекав ледь не півтори години, щоб отримати щеплення. Хоча ця черга просувалася досить швидко, у неї ставали все нові люди. Відтак її довжина не зазнала суттєвих змін навіть через дві години після відкриття центру вакцинації.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Щоб впоратися з таким ажіотажем, у Хмельницькому 22 жовтня відкрили додатковий центр масової вакцинації. Його розмістили у приміщені залізничного вокзалу, поблизу довідкової. Він також працюватиме щоденно, але з 10-ї ранку до 15:30.
Однак охочі вакцинуватися також можуть завітати у постійні та тимчасові пункти щеплень. Наприклад, один з них у поліклініці №1. Вони приймають відвідувачів лише у будні. Як виняток, вони працюватимуть й у цю суботу, 23 жовтня. Крім того, впродовж 23-24 жовтня ще один пункт щеплення працюватиме на території речового ринку.
Новий заступник Симчишина та перейменування вулиць
У середу, 20 жовтня, відбулася чергова сесія Хмельницької міської ради. Під час неї місцеві обранці розглянули майже 90 питань порядку денного. Серед них: внесення змін до бюджету на цей рік. Зокрема, збільшили фінансування реконструкції з добудовою приміщень ліцею №17 під спортивну залу й будівництва першої черги вулиці Мельникова.
Щодо вулиць, то депутати проголосували за перейменування низки топонімів обласного центру. Цього разу змінили назви 9 вулиць і 12 провулків. Таким чином в місті з’явилися вулиці Романа Шухевича та Георгія Гонгадзе. Крім того, під декомунізацію потрапило кілька топонімів сіл Пирогівці та Богданівці Хмельницької громади. Наприклад, у Пирогівцях до цього часу залишався провулок Леніна. Тепер же його перейменували на Штена.
Після призначення на нову посаду Олег Шинкарук почав працювати заступником Хмельницького міського голови з 22 жовтня. Фото: з архіву редакції
Затвердили депутати й призначення нового заступника міського голови. Ним став 51-річний Олег Шинкарук — колишній ректор Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького. Цей навчальний заклад він очолював до червня 2020-го. Опісля й до жовтня цього року обіймав посаду проректора Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України.
Нині ж Олег Шинкарук працює заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади. Його призначили на цю посаду через місяць після звільнення Романа Примуша. Той припинив бути заступником Хмельницького міського голови з 14 вересня. Нині ж він працює радником голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: