ye-logo.v1.2

За яких умов Хмельницька область залишить «червону» зону

Суспільство 7149
У «червоній» зоні для поїздки в іншу область необхідно мати два щеплення або негативний тест на коронавірус
У «червоній» зоні для поїздки в іншу область необхідно мати два щеплення або негативний тест на коронавірус. Фото: ілюстративне за архіву редакції

Востаннє в області запроваджували цю зону карантину у квітні.

Сьогодні, 30 жовтня, на території всієї Хмельницької області почала діяти «червона» зона. Тому сайт «Є» вирішив не просто нагадати карантинні обмеження, а й розповісти, за яких умов вони будуть скасовані та скільки тривало попереднє посилення карантину.

У чинній постанові Кабміну вказано, що в регіоні «червону» зону державна комісія запроваджує, якщо впродовж трьох днів поспіль перевищено два і більше епідеміологічні показники (загалом їх п’ять). Власне цього разу посилення карантину Хмельниччину спіткало через перевищення трьох показників: коефіцієнту виявлення випадків інфікування, рівня госпіталізації та завантаженості ліжок з киснем.

Таким чином державна комісія скасовує «червоний» рівень, якщо в області відсутні такі ознаки. Фактично необхідно, щоб така ситуація зберігалася хоча б три дні поспіль.

Яка ситуація з показниками, які впливають на запровадження «червоної» зони

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 30 жовтня на Хмельниччині надалі перевищено три епідеміологічні показники. Найбільш тривожним є впевнене зростання завантаженості ліжок з киснем. Вона не має перевищувати 65 відсотків. Натомість впродовж 27 жовтня такі ліжка були завантажені на 72,4 відсотка, 28 жовтня на 72,8 відсотка, а 29 жовтня на 74 відсотків.

Також постійно зростає рівень госпіталізації, який немає перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення. Наприклад, вподовж 27 жовтня він становив 109,9 на 100 тисяч населення, 28 жовтня — 110,7, а 29 жовтня — 111,2.

Третій показник, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, дещо нестабільний. Попри ріст, в окремі дні він дещо знижується. Загалом він немає перевищувати 20 відсотків. Натомість на Хмельниччині цей коефіцієнт 27 жовтня становив 24,6 відсотка, 28 жовтня — 24,3 відсотка, а 29 жовтня 24,4 відсотка.

Інфографіка: знімок зі сайту МОЗ

Станом на 30 жовтня на Хмельниччині досі перевищено три показники. Інфографіка: знімок зі сайту МОЗ

В нормі на теренах області продовжує залишатися лише два епідеміологічні показники:

  • проведено 2 тисячі 230 тестів на коронавірус (не має бути нижчим за 300 тестів на сто тисяч населення);
  • динаміка рівня госпіталізацій становить 22,2 відсотка (не має перевищувати 50 відсотків).

Коли ж нормалізуються усі показники, загадувати зарано. Але можна спробувати поглянути на тривалість останнього запровадження «червоної» зони. Востаннє область у неї потрапляла у квітні цього року. Саме тоді правила її запровадження та скасування більш-менш були подібними до нинішніх.

Отож, весною обмеження «червоної» зони на Хмельниччині почали діяти з 9 квітня. Натомість «жовта» зона запрацювала 6 травня, тобто знадобився місяць. Скільки нині потрібно буде часу — поки невідомо.

Коротко про основні карантинні обмеження «червоної» зони

Заклади освіти переходять на дистанційне навчання, за винятком дитсадків, 1-4 класів шкіл і закладів спеціальної загальної середньої освіти.

Заборонено роботу непродовольчих ринків.

Закладами торгівлі й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам заборонено приймати відвідувачів, крім тих, у яких не менше 60 відсотків площі передбачено продажу харчів, пального, ліків, засобів гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих ЗМІ, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин (обмеження покупців до інших товарів не передбачено). Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Заборонено обслуговування відвідувачів у закладах громадського харчування, крім адресної доставки та обслуговування на винос.

Заборонено роботу розважальних закладів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, закладів культури, крім історико-культурних заповідників.

Заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів.

Цей перелік обмежень не застосовується, якщо всі працівники та відвідувачі (не враховуються молодші 18-річного віку), мають документи на підтвердження повного курсу вакцинації або одужання від коронавірусу (дійсне 180 днів з часу позитивного ПЛР-тесту), або негативний тест на COVID-19.

Нагадаємо, директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балобуст розповіла, що за таких умов у понеділок, 1 листопада, за парти сядуть учні 5-11 класів лише у дев’ятьох школах Хмельницького. Однак надалі до очної форми поступово повертатимуться й інші заклади, адже більшість вчителів поки мають одне щеплення.

Натомість громадський транспорт надалі працюватиме без змін. Лише для міжобласних поїздок жителі Хмельниччини тепер повинні мати не одне, а два щеплення, або негативний тест. За відсутність таких документів сплачуватимуть самі пасажири, а не перевізники. Й не залежно від проходження курсу вакцинації зберігається вимога перебувати у громадському транспорті й будівлях у вдягнених захисних масках чи респіраторах. Це ж стосується необхідності перебувати на вулиці з документами, які засвідчують особу.

До теми: Вакцинація від коронавірусу в Хмельницькому: де щепитися у вихідні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую