ye-logo.v1.2

Радіодиктант національної єдності 2021: як хмельничанам долучитися до написання

Суспільство 1847
Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту
Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Фото: ілюстративне pixabay.com

Письменник Юрій Андрухович зачитає власний раніше неопублікований текст.

Завтра, 9 листопада, у День української писемності та мови о 10-й ранку стартує вже традиційна акція — Радіодиктант національної єдності. Автором і читцем цьогорічного тексту стане письменник Юрій Андрухович. За написану без помилок роботу можна буде отримати подарунок. Про це розповіли на порталі медіакомпанії «Суспільне».

За словами члена правління «Суспільного» і керівника Радіодиктанту Дмитра Хоркіна, 21-й Радіодиктант національної єдності почнеться 9 листопада о 10-й ранку, але зачитування його тексту стартує о 10:30. Традиційно його можна почути на хвилях «Українського радіо» й «Радіо Культура». Однак акція виходитиме за межі радіоформату. Його транслюватимуть на телеканалі «UA: ПЕРШИЙ», його ютюб-каналі та сторінці у фейсбуці, сторінках «Суспільного мовлення», «Українського радіо» та «Радіо Культура».

«Написану роботу можна буде надіслати впродовж доби онлайн та офлайн. Перевірятиме їх фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж одного-двох місяців. Це залежатиме від кількості отриманих листів», — зазначено на сайті «Суспільного».

Отож, паперового листа потрібно надіслати за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був вказаний не пізніше, ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected]. Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.

Автором і читцем тексту Радіодиктанту стане письменник Юрій Андрухович. У своєму блозі для видання «Збруч» він зазначив, що текст новий і нікому не читаний. Він не перевищуватиме двохсот слів. Попри такий обсяг, він наповнений максимальною кількістю граматичних випробувань.

«Наголошені й ненаголошені. Глухі й дзвінкі. К, п, т, ф, х. З великої чи з малої. Двокрапка чи тире. Окремо, разом чи дефіс. Кома чи без неї. М’який знак чи «абсолютне зло» – апостроф. Підступні частки: не, то, будь, казна, хтозна, бозна… Є ще бодай, і тут кацап розвеселиться: «Кого бодать-то?». Ну й багато інших правописних химер, через які нам свого часу ніколи не вдавалося писати диктанти на відмінно. Тобто все, що забулося після школи», — поділився Юрій Андрухович.

Довідково. Нині Радіодиктант національної єдності проходитиме вже 21-й рік поспіль. Цю акцію ще у 2000-му започаткували представники Українського радіо. Спершу його проводили у травні, але згодом дату Радіодиктанту змінили на 9 листопада. Саме цього дня у нашій країні відзначають День української писемності та мови. Долучитися до Радіодиктанту — це гарна нагода для усіх українців випробувати власні знання рідної мови.

Читайте також: ЗНО-2022: коли реєструватися та з яких предметів можна скласти тести (графік)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую