ye-logo.v1.2

Тарифи на опалення та відсторонення невакцинованих — підсумки тижня

Суспільство 2275
Щоб уникнути відсторонення від роботи, представники деяких професій мають зробити хоча б одне щеплення
Щоб уникнути відсторонення від роботи, представники деяких професій мають зробити хоча б одне щеплення. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Хмельниччина надалі перебуває у «червоній» зоні й на послаблення карантинних обмежень найближчим часом поки не варто чекати. Як пояснив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук, рівень захворюваності продовжує зростати, а лікарні госпіталізують більше пацієнтів, ніж виписують

Втім, частину подолян турбувала не «червона» зона, а відсторонення від роботи невакцинованих представників деяких професій. Ця вимога, передбачена постановою уряду, набула чинності на початку цього тижня. А хмельничан, які користуються централізованим теплопостачанням, спіткала ще одна неприємна новина: в обласному центрі подорожчали опалення та гаряча вода.

Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня Хмельниччини — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Розширення переліку «обов’язкової вакцинації»

У понеділок, 8 листопада, запрацювала вимога щодо відсторонення від роботи без збереження зарплатні нещеплених представників деяких професій. Йдеться про працівників закладів освіти, центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів. Саме такий перелік професій, які підпадають під обов’язкову імунізацію від коронавірусу, Міністерство охорони здоров’я затвердило за місяць до цього.

За словами заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Тюріна, з понеділка від роботи відсторонили 202 працівників навчальних закладів краю. Щоб продовжити працювати, їм потрібно зробити хоча б одне щеплення.

Наступного дня, 9 листопада, представники МОЗ повідомили про розширення переліку професій, для яких щеплення стане обов’язковим. Серед них: працівники закладів і установ соціального захисту, реабілітаційних центрів, підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, або мають стратегічне значення. До останніх належить, наприклад, держане підприємство «Новатор», яке розташоване у Хмельницькому. Таким працівникам потрібно встигнути зробити хоча б одне щеплення від COVID-19 до 9 грудня. Інакше їм також загрожуватиме відсторонення від роботи без збереження зарплатні.

До речі, подібні правила запровадили Італії, але вони дещо жорсткіші. У цій країні COVID-сертифікати про проходження вакцинації стали обов’язковим не лише для працівників державного сектору, а й приватного. Своєрідними «альтернативами» щепленню залишили довідку про нещодавнє одужання від коронавірусу та регулярні тести на нього. В іншому разі працівника мають відсторонити від роботи без збереження зарплатні. За порушення цієї вимоги роботодавцю та його працівнику загрожуватиме по 1500 євро штрафу.

Здорожчання опалення та новий стадіон

Також з 8 листопада були введені в дію нові тарифи на теплопостачання та гарячу воду для населення. Здорожчання цих послуг торкнулося клієнтів комунальних підприємств «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західні тепломережі». Щоправда, назвати ці тарифи «новими» можна лише умовно. Як пояснив заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок, їх затвердили ще восени минулого року. Проте до цього часу їх не могли ввести вдію через законодавчі колізії.

Отож, для побутових споживачів КП «Хмельницьктеплокомуненерго» запроваджені такі тарифи:

  • на постачання теплової енергії — 1 тисячу 866 гривень 24 копійки за гігакалорію (попередній становив 1 тисячу 480 гривень 92 копійки, тобто зріс на 385 гривень 32 копійки);
  • на постачання гарячої води — 93 гривні 46 копійок за кубічний метр (попередній становив 80 гривень 6 копійок, тобто зріс на 13 гривень 40 копійок).

А для побутових споживачів КП «Південно-Західні тепломережі» тарифи стали такими:

  • на постачання теплової енергії — 1 тисячу 806 гривень 38 копійок за гігакалорію (попередній становив 1 тисячу 499 гривень 51 копійку, тобто зріс на 306 гривень 87 копійок);
  • на постачання гарячої води — 102 гривні за кубічний метр (попередній становив 83 гривні 23 копійки, тобто зріс на 18 гривень 77 копійок).

Дещо оптимістичніша новина, пов’язана зі спортивною сферою. Хмельницька дитячо-юнацька спортивна школа №1 на вулиці Спортивній, 17, отримає сучасний стадіон. Фактично йдеться про повну реконструкцію нинішнього, яка стартувала цього тижня. За словами міського голови Олександра Симчишина, найперше заплановано осучаснити футбольне поле, щоб воно відповідало стандартам проведення професійних змагань для дорослих. Також будуть нові трибуни на 800 сидячих місць, освітлення та дренажна система. Зальна вартість робіт становить понад 21 мільйон гривень. Завершити реконструкцію планують до кінця 2022 року.

Звісно на цьому актуальні події не завершуються. Дізнатися про них можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую