ye-logo.v1.2

У Хмельницькому планують розчистити русла річок для уникнення підтоплень

Суспільство 5633
Заплановано розчистити русла трьох річок: Південний Буг, Плоска й Кудрянка
Заплановано розчистити русла трьох річок: Південний Буг, Плоска й Кудрянка. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Разом з оновленням систем водовідведення це попередньо коштуватиме понад 251 мільйон гривень.

Після сильних опадів підтоплення деяких вулиць Хмельницького вже стало своєрідною «нормою». Щоб розв’язати цю проблему, необхідний цілий комплекс заходів: від реконструкції та будівництва водовідвідних колекторів і каналів до розчищення русел річок Південний Буг, Кудрянка й Плоска. Для реалізації таких планів необхідно кілька років і значне фінансування. Про це свідчить проєкт цільової програми, який мають розглянути місцеві депутати на одній з найближчих сесій Хмельницької міськради.

Згідно з ним, є кілька причин підтоплення деяких вулиць і навіть мікрорайонів міста. Лише кілька з них є природними: особливості рельєфу й аномальний рівень опадів. Решта має техногенне походження. Наприклад, десятки років житлова забудова ведеться на територіях міста з високим рівнем ґрунтових вод. На частині таких ділянок існувала відкрита водовідна система, яку частково зруйнували під час спорудження багатоповерхівок. Крім того, забудовники не завжди дбають про створення належної системи колекторів.

Ситуацію погіршує зношення частини нинішніх колекторів і каналів водовідведення. А також — замуленість русел річок Південний Буг, Кудрянка й Плоска.

Серед заходів для запобігання підтопленням, у проєкті нової програми передбачено:

  • відновити належний стан річки Плоска, зокрема розчистити 890 метрів її русла від намулу й сміття, забезпечити проточний режим озер парку імені Михайла Чекмана, реконструювати дренажний скидний колектор;
  • на річці Південний Буг — розчистити понад сім кілометрів русла від вулиці Трудової до східної об’їзної та розчистити 9,8 кілометра водовідвідних каналів;
  • розчистити та поглибити русло річки Кудрянка, протяжністю у понад вісім кілометрів;
  • збудувати шлюз-регулятор на ріці Південний Буг за вулицею Трудовою;
  • збудувати гідроспоруду для регулювання рівня та пропуску води Південного Бугу в районі вулиці Західно-Окружної;
  • збудувати акумулюючі ставки для накопичення дощових вод в мікрорайоні Озерна між вулицями Озерною та Гайдамацькою й між Січових стрільців і Лісогринівецькою;
  • збудувати та реконструювати низку колекторів і дощових каналізацій, наприклад, від вулиці Заводської до Південного Бугу та від вулиці Красовського до Проскурівської.

Реалізувати такі заходи заплановано впродовж 2022-2026 років. За попередніми підрахунками, це коштуватиме 251 мільйон 118 тисяч гривень. З них 170 мільйонів хочуть залучити з обласного та державного бюджетів, а решту — з міського. Щоправда, з часом вартість робіт може зрости через інфляцію. Крім того, спершу необхідно, щоб цю програму прийняли депутати Хмельницької міської ради.

Нагадаємо, що подібні заходи у Хмельницькому здійснювалися й у попередні роки. Наприклад, після серії підтоплень викликаних зливами, які пройшли цього літа, оновили водостічну систему на вулиці Парковій.

Читайте також: Реставрація столітньої пам’ятки: чи стане вежа в Дубовому туристичним об’єктом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую