ye-logo.v1.2

Заробляємо на … відпочиваючих

Суспільство 3197
Фото: колаж Євгенія Дорофєєва

Влітку, коли одні відпочивають, а інші вже «сидять на валізах», для особливо кмітливих і не лінивих найкраща пора відшукати нові можливості поповнити свій гаманець «позаплановими» прибутками.

Знайти реальні можливості літнього заробітку можна, не виїжджаючи за межі свого міста чи села. Тим більше, не покидаючи свої дачі-грядки-поля. І хоча туризм – не головний напрямок розвитку Хмельниччини, все ж і до нас приїздить чимала кількість відпочиваючих. А разом з ними і … живі гроші. Найбільше скупчення туристів у нашій області, традиційно у Кам’янці-Подільському та Меджибожі, завдяки історичній спадщині та більш-менш розробленим туристичним маршрутам. Значна частина люду приїздить у Товтри, попити цілющої водички, полікуватися. Та й поблизу майже кожного більш-менш нормального водоймища влітку, а особливо у вихідні, зустрінеш чимало відпочиваючих. Усі ці люди – це ваші гроші, якщо вчасно зметикувати, що і кому потрібно.
Варенички ви мої…
«Майже кожні вихідні ми відпочиваємо в наметах, на березі Збруча у Городоцькому районі, – розповідає Ірина, – і, як це часто буває на відпочинку, готувати їсти не дуже хочеться. Тому частенько навідуємося у село, щоб купити молока, сметани, яєць». Однак, за її словами місцеві жителі, не те що не пропонують свій товар, але й неохоче продають його «чужинцям». Але саме продукти, чи приготовлена з них домашня смакота – це один із найпростіших варіантів літнього заробітку. Наварити їсти не лише для того, щоб нагодувати сім’ю, але й відпочиваючих – вдвічі вигідніше. Як кажуть, і рідні ситі і гаманець повний. А таких «туристів вихідного дня» як Ірина з сім’єю чимало і не лише на Городоччині. Згадайте, що незмінним «атрибутом» моря є регулярна реклама: «пахлава-чебуреки-кукурудза…». Тому селяни, які проживають поблизу місць відпочинку, мають прекрасну можливість заробити зайву копійчину, як кажуть, не виходячи з дому. Розморені спекою туристи завжди готові віддати кілька гривень за порцію смачних вареників з домашнім сиром і сметаною, печену картоплю з салом чи домашньою ковбаскою, пиріжки з яблуками просто з печі або кілька качанів кукурудзи. Меню залежить від вашої винахідливості та можливості. А якщо готувати смачні страви ви будете регулярно, то матимете постійних клієнтів, а відтак і прибутки.
Поїхали з нами!
Ніша транспортних перевезень у нашій області більш-менш заповнена. Але це лише на перший погляд. Частка фантазії і здорового глузду у будь-якій сфері здатна творити чудеса. Якщо у вас є власний автомобіль і ви не «прив’язані» до місця роботи, на період літнього відпочинку сміливо вивішуйте оголошення про надання послуг автотранспортом на короткі та довгі маршрути і чекайте дзвінка. Відпочиваючі, по-перше, не завжди приїздять власним авто, а якщо й приїжджають, то не завжди ним користуються, бо «вчора гарно посиділи». Ще один аргумент «за» надання послуг автотранспортом – не скрізь є служби таксі і навіть до вокзалу іноді дістатися нічим. Таксист Дмитро Іванов живе у селі на межі Хмельницької та Вінницької областей і працює, як сам каже «на два фронти». Минулого літа він придумав собі послугу, яку назвав «безлімітне таксі». Паралельно з основною роботою, час від часу возить відпочиваючих у Меджибіж, Умань, в Головчинці і навіть до Хмельницького на ринок. «Ми домовляємося за ціну, і я у їхньому розпорядженні, – розповідає Дмитро. – Великі замовлення, коли я з гостями проводжу цілісінький день, трапляються рідко, але бувають. Цього року вже возив німців спочатку в Самчики і Меджибіж, а потім вони дегустували наше пиво. Так «надегустувалися», що мусів їх до готелю завезти, бо не знав, де вони живуть. Зате в кишені за один день «осів» тижневий заробіток». За його словами, головне – частенько з’являтися там, де є туристи і вміти пристосовувати свої можливості до їхніх потреб.
Своїми руками
Літо – пора відкритого вбрання, глибоких декольте, оголених животиків, коротих спідниць… Погляньте навколо, скільки різноманітних цяцьок на шиях-руках-ногах у перехожих. Цікаві, оригінальні прикраси носять усі: хлопці і дівчата, старші і молодші, гламурні дами і неформали. Прикраси зроблені власними руками завжди були популярними і чим унікальніший дизайн і задумка, тим краще воно і виглядає на модниці, а значить – продається. Сюди ж можна віднести і виготовлення сувенірів. Що найчастіше люди привозять з відпочинку? Різноманітні недорогі дрібниці, які ще довго нагадуватимуть про приємний відпочинок. То чому наші холодильники можуть прикрашати магніти з написом «Одеса» або «Крим», а з рідними нам «Товтрами» чи «Меджибожем» не те, що не прикрашають, а й купити їх ніде? Те, що ніша сувенірної продукції в нашій області не зайнята навіть наполовину, підтвердить будь-який екскурсовод. «Наші люди не вміють заробляти на тому, що в них поруч, майже під носом, – каже екскурсовод з Городка Вадим Загурський. – Елементарну листівку на пам’ять, чи будь-який сувенір із зображенням краєвидів наших унікальних місцин, купити практично немає де. І зовсім не тому, що нам немає чого показати, а тому, що наші люди ще не звикли до того, що кожна історична пам’ятка – це своєрідний бренд, на якому можна і потрібно заробляти».

Гроші на городі
Якщо ви працюєте «в поті чола» на городі чи в саду і вам ніколи варити їсти, виготовляти різноманітні витребеньки чи возити «на витрішки» тих, хто відпочиває, заробляйте на своїй роботі. Більшість з тих, хто відпочиває недалеко від дому – це жителі обласних чи районних центрів. Не у всіх є дачі чи батьки в селі, багато хто запасається провіантом на ринках або купують все через знайомих. Знайдіть серед них свій «ринок збуту» овочів чи ягід, і якщо у вас гарно вродила картопля – шукайте своїх клієнтів «під носом». Якщо повз вашу домівку проходить траса, чи ви живете на в’їзді в село, сміливо виставляйте свій товар перед хвірткою. Ті ж, хто живе подалі від дороги, використовуйте «сарафанне радіо»: скажіть у сільському магазині, на пошті чи просто сусідам, що ви продаєте і, якщо у вас не заздрісні односельчани, вони обов’язково «рознесуть» вашу інформацію людям.
 

Алла СОБКО.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую