ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Робота громадського транспорту та перевірка QR-кодів у кафе — нові правила карантину

Суспільство 2082
У міському громадському транспорті дозволили заповнювати пасажирами 50 відсотків місць для стояння
У міському громадському транспорті дозволили заповнювати пасажирами 50 відсотків місць для стояння. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Уряд посилив частину обмежень «жовтої» зони.

В Україні з 6 грудня діятимуть нові правила карантину. Вони переважно стосуються областей, у яких запроваджено «жовту» зону. Її обмеження стануть суворішими. Зокрема, для закладів громадського харчування урядовці запровадили обов’язкові COVID-сертифікати. Однак у громадському транспорті навпаки дозволили перевозити дещо більше пасажирів, ніж раніше. Хоча такі зміни члени Кабміну прийняли ще минулого тижня, відповідну постанову оприлюднили лише нині. Що ж очікуватиме на жителів Хмельниччини після її виведення з «червоної» зони, вирішили з’ясувати кореспонденти сайту «Є».

Згідно з урядовою постановою, щоб уникнути більшості карантинних обмежень «жовтої зони» достатньо мати один з таких документів:

  • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (одне щеплення) — його чинність зменшили зі 120 до 30 днів;
  • «зелений» COVID-сертифікат (повний курс вакцинації) — чинний впродовж 365 днів;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — чинне впродовж 365 днів;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я — чинний впродовж 365 днів;
  • негативний результат ПЛР або експрес-тест — чинні впродовж 72 годин;
  • сертифікат про одужання від COVID-19 — чинний впродовж 105 днів з дати встановлення діагнозу.

Запровадження жорсткіших обмежень

У «жовтій» зоні зі 6 грудня наявність вищезгаданих документів стане обов’язковою умовою роботи деяких сфер. Їх повинні мати усі працівники й відвідувачі закладів громадського харчування (винятками є замовлення на винос і доставка), кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів. Як раніше зазначав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники таких закладів повинні не лише запитувати у відвідувача про наявність у них COVID-сертифікату, а й зчитати його QR-код за допомогою смартфону.

«Для цього потрібен лише застосунок «Дія». Після зчитування на смартфоні відображається статус сертифіката: чинний чи ні. Без такого зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим і перевіреним. У випадку відсутності необхідних документів у працівників і відвідувачів власнику закладу під час перевірки загрожуватиме штраф», — заявив Віктор Ляшко.

Буде заборонено й проводити будь-які масові заходи, якщо в їх організаторів і відвідувачів будуть відсутні необхідні документи. Винятками є атестація здобувачів освіти та заходи Єдиного календарного плану й матчі командних ігрових видів спорту професійних клубів, але без глядачів.

Як працюватиме громадський транспорт

Згідно з урядовою постановою, з 6 грудня всередині міст громадський транспорт зможе перевозити більше пасажирів. Якщо раніше вимагалося, що їх кількість має відповідати кількості місць для сидіння, то невдовзі можна буде заповнювати ще й 50 відсотків місць для стояння, які передбачені технічною характеристикою транспортного засобу. Таке правило діятиме у «зеленій», «жовтій» і «помаранчеві» зонах.

У випадку пасажирських перевезень у міжобласному й міжнародному сполученнях необхідні документи про вакцинацію, негативний тест або сертифікат про одужання від коронавірусу.

Робота закладів освіти

Зазнали певних змін і правила роботи освітніх закладів. Очна форма навчання можлива лише за умови наявності у всіх працівників хоча б одного щеплення від коронавірусу, довідки про одужання від нього або довідки про абсолютні протипоказання до вакцинації. Однак таке обмеження й надалі не стосуватиметься дитсадків, 1-4 класів шкіл і спеціальних закладів освіти.

До теми: Новий штам коронавірусу «Омікрон», або Якими є можливі сценарії пандемії COVID-19

Нагадаємо, Хмельницька область вже місяць перебуває у «червоній» зоні карантину. Вона почала діяти з 30 жовтня через перевищення трьох епідеміологічних показників: коефіцієнту виявлення випадків інфікування, рівня госпіталізацій та завантаженості ліжок з киснем.

Однак ймовірно впродовж другого тижня грудня область повернеться у «жовту» зону. Станом на 30 листопада, перевищено лише один показник — рівень госпіталізації. Він становить 75,2 особи на 100 тисяч населення при граничному (граничний рівень 60 осіб на 100 тисяч населення).

Також нагадаємо, у вересні Кабмін продовжив дію карантину до кінця цього року.

Читайте також: Мінімальна зарплата, відсторонення від роботи й тисяча від Зеленського — зміни у грудні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую