ye-logo.v1.2

Різдвяний ярмарок, Дзвін Пам’яті й заборонені пакети — підсумки тижня

Суспільство 1825
У Хмельницькому про наближення Нового року сповістило засвічення головної ялинки міста
У Хмельницькому про наближення Нового року сповістило засвічення головної ялинки міста. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

З кожним днем все менше часу залишається до Нового року й поволі стає відчутнішою святкова атмосфера. У Хмельницькому за неї відповідає нещодавно відкритий Різдвяний ярмарок. Цього ж тижня під час відзначення Дня Збройних Сил України в обласному центрі відкрили меморіальну композицію «Дзвін Пам’яті». Її присвятили полеглим землякам, які дали відсіч агресору. Про себе нагадала тема вакцинації від коронавірусу. Зокрема, на Хмельниччини почали відсторонювати від роботи нещеплених соцпрацівників, а уряд затвердив порядок виплати тисячі гривень для вакцинованих українців. Програму назвали «єПідтримка».

Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Відсторонення від роботи й «Вовина тисяча»: як українців заохочують вакцинуватися

У четвер, 9 грудня, почав діяти розширений перелік професій, які підпадають під обов’язкову імунізацію від коронавірусу. Міністерство охорони здоров’я доповнило його працівниками органів виконавчої влади (податкова служба, пенсійний фонд), стратегічних підприємств (державне підприємство «Новатор») і закладів соціального захисту населення. У випадку відмови від щеплення їм загрожує відсторонення від роботи без збереження зарплатні. Винятком є люди, які мають протипоказання до вакцинації.

Перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін розповів, що від роботи вже відсторонили 15 соцпрацівників. Зокрема, дев’ять у Дунаєвецькому психоневрологічному інтернаті та шість у Кривчицькому психоневрологічному інтернаті.

Того ж дня уряд затвердив порядок ініційованої президентом програми «єПідтримка». Вона діятиме з 19 грудня 2021 року до 18 грудня 2022-го. Впродовж цього часу українці, які досягнули 18-річного віку й пройшли повний курс вакцинації, можуть отримати тисячу гривень. Поки що — лише за допомогою застосунку «Дія». Покрокову інструкцію, як це зробити, ви можете прочитати у матеріалі «Отримати тисячу за вакцинацію: як скористатися єПідтримка в Дії (Інструкція)».

Заборона на пластикові пакети та відкриття Дзвону Пам’яті

У п’ятницю, 10 грудня, почали діяти законодавчі обмеження щодо розповсюдження пластикових пакетів. Йдеться про одноразові, переважно прозорі торбинки, звернені у рулони. Заборону на шкідливі для довкілля тонкі, надтонкі й оксорозкладні пластикові пакети в Україні запроваджуватимуть поступово — у три етапи. Їх мають замінити біорозкладними пакетами. Наприклад, виготовленими з крохмалю чи паперу.

Тож саме 10 грудня стартував перший етап законодавчих новацій. Він передбачає заборону на безоплатне розповсюдження тонких, надтонких й оксорозкладних пакетів у закладах торгівлі й громадського харчування. Винятками є випадки, коли їх використовують для пакування свіжої риби, м’яса, круп, цукру. У Хмельницькому ціни на них наразі коливаються від 9 до 12 копійок за штуку.

У хмельницьких супермаркетах більшість одноразових пакетиків вже перестали розповсюджувати безоплатно. Фото: з архіву редакції

У хмельницьких супермаркетах більшість одноразових пакетиків вже перестали розповсюджувати безоплатно. Фото: з архіву редакції

Однак з 10 березня 2022 року їх заборонять розповсюджувати й за гроші, крім вище наведених винятків. А зі січня 2023-го можна буде використовувати виключно біорозкладні пакети.

День Збройних Сил України традиційно відзначають 6 грудня. З цієї нагоди у Хмельницькому на вулиці Героїв Майдану, 64 урочисто відкрили меморіальну композицію «Дзвін Пам’яті». Меморіальна композиція складається з кількох основних символів. Серед них: арка як символ безперервності життя, горлиці, які уособлюють душі полеглих Героїв, свічка та хрест з тризубом — знак Збройних Сил. А її центром є безпосередньо «Дзвін Пам’яті», який лунає за кожним воїном, загиблим за волю України. Його створення ініціювали представники консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові Хмельницької обласної ради, а профінансували благодійники.

Дзвін Пам’яті присвятили Героям, які загинули під час російсько-української війни. Фото: з архіву редакції

Дзвін Пам’яті присвятили Героям, які загинули під час російсько-української війни. Фото: з архіву редакції

Різдвяний ярмарок у Хмельницького

Впродовж цього тижня на вулиці Проскурівській царювала новорічна атмосфера. Так, 3 грудня поблизу кінотеатру імені Тараса Шевченка засвітили вогні головної ялинки міста. Засяяла й решта святкових ілюмінацій. Наступного дня, 4 грудня, там же запрацював Різдвяний ярмарок. Жителі й гості міста можуть зробити знімки біля фотозон, купити різноманітні смаколики, новорічні іграшки та сувеніри. А невдовзі хмельничани зможуть розважитися, прокатавшись на льодовій гірці. Крім того, вже оприлюднена програма зимових святкувань, запланованих в межах Різдвяного ярмарку.

Втім, на цьому події інформаційного тижня не вичерпуються. Зокрема, кореспонденти сайту «Є» підготували кілька матеріалів на досить важливі теми:

Більше інформації про актуальні події — у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую