ye-logo.v1.2

Наближення морозів і відкриття резиденції святого Миколая — підсумки тижня

Суспільство 1817
На хмельницькому Різдвяному ярмарку 13 грудня проходили Андріївські гуляння
На хмельницькому Різдвяному ярмарку 13 грудня проходили Андріївські гуляння. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Цього тижня Хмельниччина нарешті залишила «червону» зону. Відтак почали діяти нові, дещо м’якші обмеження. Щоправда, уряд знову подовжив дію адаптивного карантину. Проте життя краю не обмежувалося подібними темами. У Хмельницькому запрацювала резиденції святого Миколая. Депутати міської ради вирішили, на що витрачати у 2022 році кошти платників податків, а синоптики прогнозували наближення справжніх зимових морозів.

Отож, детальніше про ці та інші події Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Карантин продовжили, або Як проходитимуть новорічні ранки

У середу, 15 грудня, урядовці знову продовжили карантин. Цього разу — до 31 березня 2022 року. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що українцям доведеться дотримуватися усіх обмежень щонайменше до вакцинації від коронавірусу 70 відсотків населення. Наразі повний курс щеплень пройшло 40 відсотків дорослих громадян.

Того ж дня Хмельницька область перейшла з «червоної» у «жовту» зону. Це послабило частину карантинних обмежень. Наприклад, в середині міст громадський транспорт може перевозити більшу кількість пасажирів — дозволено заповнювати 50 відсотків стоячих місць.

Однак головною умовою проведення масових заходів, роботи закладів харчування, культури, спорту надалі залишається наявність в усіх їх працівників і відвідувачів COVID-документів. Зокрема, сертифікатів про отримання хоча б одного щеплення від коронавірусу або про одужання від нього чи негативного тесту.

Такі вимоги стосуватимуться й батьків, які вирішать відвідати новорічні ранки у дитсадках. Про це сайту «Є» розповіла виконувачка обов’язків директорки міського департаменту освіти та науки Ольга Кшановська. За її словами, батьки також будуть повинні дотримуватися маскового режиму й соціальної дистанції. Чи проводити у себе новорічні ранки, самостійно вирішуватиме керівництво дитсадків.

Кладовище на Кам’янецькій і бюджет-2022

Також 15 грудня відбулася чергова сесія Хмельницької міської ради. Одним з основних питань стало затвердження бюджету громади на наступний рік. Передбачено, що він сягатиме понад 3 мільярдів 637 мільйонів гривень. З цих коштів у 2022 році заплановано виділити 20 мільйонів на добудову Палацу спорту. Для його завершення місто також очікує ще 100-110 мільйонів з держскарбниці.

Міський голова Олександр Симчишин розповів, що в останні два роки знизилися темпи збільшення доходів хмельницької скарбниці. Однак, за його словами, найбільше по бюджету вдарив не карантин, а непередбачуване зростання тарифів на газ та електроенергію. Через останню може підвищитися й вартість проїзду в тролейбусах. Є прогнози, що ціна одного кіловату для комунальних підприємств у 2022 році може стрибнути до понад 7,50 гривні. Тому депутати міськради прийняли звернення до центральної влади. У ньому просять зрівняти вартість електроенергії для міського електротранспорту з тарифами, за якими платить населення.

Спершу благоустроєм нового меморіального парку власним коштом займатиметься комунальне підприємство «Хмельницька міська ритуальна служба». Фото: з архіву редакції

Спершу благоустроєм нового меморіального парку власним коштом займатиметься комунальне підприємство «Хмельницька міська ритуальна служба». Фото: з архіву редакції

Хмельницькі депутати також вирішили створити меморіальний парк на території закритого кладовища на вулиці Кам’янецькій. Це буде щось на зразок Лук’янівського цвинтаря у Києві та Личаківського у Львові. Призначили й надбавки до пенсій місцевої партизанки, шести колишніх політв’язнів та 97 членів сімей репресованих і реабілітованих.

Від резиденції святого Миколая до -15 морозу

У Хмельницькому цього тижня продовжує працювати Різдвяний ярмарок. Наприклад, 13 грудня там влаштували Андріївські гуляння. На сцені демонстрували традиційні та сучасні традиції святкування. А 16 грудня у хмельницькому ляльковому театрі запрацювала резиденції святого Миколая.

За словами директорки театру Ірини Трунової, гостина працюватиме щоденно, а маленьких відвідувачів прийматимуть по чотири рази на день. Їх зустрічатимуть казкові герої. У дітей святий Миколай запитуватиме, як вони себе поводили. А подарунком для них стане лялькова вистава.

У ляльковому театрі подбали про створення святкової атмосфери для дітей. Фото: з архіву редакції

У ляльковому театрі подбали про створення святкової атмосфери для дітей. Фото: з архіву редакції

Також сайт «Є» писав, як 19 грудня мають святкувати Миколая на Різдвяному ярмарку. А синоптики повідомили, що з наступного тижня на Хмельниччину прийдуть морози. Вони прогнозують, що справжня зима настане з 20-21 грудня. Вночі очікується до -15 градусів.

Звісно на цьому актуальні події не вичерпуються. Більше інформації про них ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую